Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyám lett a főnök?

Kutyám lett a főnök?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy nagy keverék kutyám (kan) és két kis tacskó (szukák) és mostanában a nagy morogni szokott rám, ha simogatom vagy ha mondom, hogy jöjjön pl enni vagy ha mondom, hogy azt nem szabad (pl leszökni a kertbe)! Ja és mellékesen szinte minden dolgot lepisil...!

Mitől van ez?


2010. júl. 5. 13:53
 1/8 anonim válasza:
31%
értelmesen a tudtára kell adni h nem ő irányít. én rácsapnék a seggére de ez nem tűnik jó ötletnek ebben a helyzetben.
2010. júl. 5. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Szia!

Már kapott a pofijára egy picit, de a kezem után kapott épp pár napja és nem harapott bele, bár megtehette volna, de így is a fogával úgy megkarcolta a kézfejem, hogy még másnap is látszott a foga nyoma...

Nem értem... teljesen tanácstalan vagyok, mit kellene tennem, hogy a tudtára adjam, hogy nem ő a főnök??!

2010. júl. 5. 14:02
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Soha ne üsd meg. Különösen akkor ne, amikor éppen agresszívan viselkedik veled szemben, ez csak újabb agressziót szül. Okos kutya, nem akart ő téged komolyan bántani, csak jelezte, hogy nagyon nem kóser a neki szánt taslid.

A főnökséget nem lehet 1 mozdulattal a tudtára adni. A napi szintű, folyamatos cselekvés, a kutyával való foglalkozás mikéntje, módja mutatja meg neki, hogy te vagy a falkavezér. Ez egy összetett, bonyolult dolog.

Elég domináns lehet, én javaslom az ivartalanítást.

Könyv: *****

Sorozat: *****

Itt is van jó pár cikk, szemezgess belőle. [link]

Ha ez nem elég, akkor kutyasuli.



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2010. júl. 5. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Szia!

Már ivartalanítani akartam emiatt a viselkedése miatt, de azt mondta az állatorvos, hogy attól csak még agresszívebb lesz...!

Ma esett felénk az eső és "ráfeküdt" a lábamra :)

Néha ilyen, néha olyan...

2010. júl. 5. 19:00
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, olvasgatom a linkeket!
2010. júl. 5. 19:04
 6/8 anonim ***** válasza:
A mi kan kutyánkkal ugyanez volt a helyzet,úgy tűnt,már semmi nem használ-még ránk is morgott,meg sem lehetett simogatni,semmi.Már az elaltatáson gondolkoztunk,mikor utolsó lehetőségként ajánlotta az állatorvos az ivartalanítást.Csodákat tett-várni kellett még vagy két hetet,amíg a tesztoszteron kiürült végleg a szervezetéből,azóta teljesen normális,egészen megbízható kutya.Mindenképp javaslom.
2010. júl. 5. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Azt az állatorvost a diplomájával verném agyon. Egyáltalán nem igaz, hogy az ivartalanítástól még agresszívabb lesz a kutya, pont, hogy megnyugszik, kevésbé lesz domináns, könnyebb vele bánni, más kutyákkal is békésebb lesz a viselkedése. Remélem másban megbízható orvos...
2010. júl. 6. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

18,26-os kommentelőnek írnám:

Egyébként én sem bízom ebben a dokiban, nagyon ellenszenves mindenkinek, de falun élek, ő itt az egyetlen a környéken, így nem tudok mit csinálni...

2010. júl. 7. 17:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!