Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ehet a kutya diszno csontot?

Tomi0226 kérdése:

Ehet a kutya diszno csontot?

Figyelt kérdés
2010. dec. 21. 23:13
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
24%
kivéve ha zsidó mert úgy halottam, hogy az nem kóser
2010. dec. 21. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
35%
igen, csak szárnyas csontját nem eheti
2010. dec. 21. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
36%
A mienk már 6 éve rendszeresen eszi nagy élvezettel. Nagyon irigykedek, amikor azokat a nagy "gömbcsontokat" rövid idő alatt úgy eltünteti, mintha ott sem lettek volna.
2010. dec. 21. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Az állatorvosok szerint ehet, de semmiképpen nem nyersen. (Ez minden disznótól származó dologra érvényes.)
2010. dec. 21. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Úgy van ahogy az utolsó válaszoló is mondta... Ehet,de csak főzve.
2010. dec. 21. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
42%

Csak kíváncsiságból..Miért nem ehet nyers csontot a kutya? Hiszen ha úgy veszik a kutya őse ugye a farkas,csak az idők folyamán az emberek tenyésztették a fajtákat..Így akkor azt is mondhatjuk,hogy a kutya ragadozó állat...

Viszont a ragadozók (PL: Dingó kutyák) nyers húst,csontot esznek..Nekik senki nem főzi meg a húst.

Akkor miért nem ehet a kutya is is nyersen??

Tényleg csak kíváncsiság...

2010. dec. 22. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
0%

Persze hogy eheti, mint minden csontot.

Lehet bármit mondani, de szerintem nincs ember akinek kutyája van, aki kidobná a vasárnapi húslevesból a csirkecsontokat a szemetesbe.

Mi odaadjuk neki a szárnyasmaradékot is, igaz mi bérházban lakunk, halljuk, látjuk ahogy eszik.

Papám kutyája pl. évekkel ezelőtt elkezdett fuldokolni egy csirkecsonttól, fakanállal kellett kipiszkáln a torkából, tehát valóban vigyázni kell a szilánkossága miatt.

Témára visszatérve, én pl. direkt a kutyánknak veszek fehér csontot, ezt megfőzöm és úgy adom neki.

(egyszerre többet és a maradékot lefagyasztom, így nem kell mindig főzőcskézni és jobb bármilyen játéknál.)

Most a kedvence pl. egy marhalábszárcsont, természetesen az is főzve.

2010. dec. 22. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Időközben találtam egy érdekes linket..Érdemes bele olvasni..

[link]

2010. dec. 22. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

00.08-asnak.

Félre értetted egy kicsit... :)

Természetesen ehetnek a kutyák nyers húst,illetve csontot,KIVÉVE a disznóhúst illetve disznócsontot nem lehet nyersen adni.Nem akarok hülyeséget mondani,de tartalmaz valamit,amit ha jól emlékszem nem lehet megemészteni...

2010. dec. 22. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

3. vagyok.

Ismételem a válaszomat, ami nem az elméleti válaszokra épül:

"

A mienk már 6 éve rendszeresen eszi nagy élvezettel. Nagyon irigykedek, amikor azokat a nagy "gömbcsontokat" rövid idő alatt úgy eltünteti, mintha ott sem lettek volna."

Semmi baja, éli a vidám életét a sok okoskodó véleményről nem is tudva. Nyersen kapja, persze biztonságos helyről, nem dögkútból. Nem kellene ezt a kérdést is túl-lihegni.

2010. dec. 22. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!