Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Golden retriever? Szuka vagy kan?

Golden retriever? Szuka vagy kan?

Figyelt kérdés

Melyik lenne a legideálisabb egy családba???

Indoklást is szeretnék.

Kösszi.


2010. dec. 22. 22:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom meg tapasztalat is hogy a szukát könnyebb irányítani :) Vagyis kisebb az esély hogy ő "akar" lenni a "falkavezér".
2010. dec. 22. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szia! A szukák általában simulékonyabbak, kezesebbek mint a kanok, deeee.. ahány kutya annyi féle személyiség. Nekem egy boxer szuka kutyám van, és hát simán felér egy kannal, mert nagyon domináns személyiség, de szerencsére kordában tudom tartani, kellő határozottsággal.
2010. dec. 22. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
bármelyik kutya ideális lehet egy családba ha megfelelően foglalkoznak vele, mindenki elfogadja és szán rá időt energiát... teljesen mindegy, h szuka vagy kan-hobby-kutyánál az első dolgok között kéne szerepelnie az ivartalanításnak
2010. dec. 23. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

nálunk a 3 éves goldie szukát, és a 8 éves amstaff szukát nyúzza a lányom. Bármit csinálhat velük, kiveszi a szájukból az ételt, rájuk ül, stb... Hihetetlen, hogy védik a gyereket, senkit nem engednek oda hozzá, aki nem családtag.


volt egy labrador szukám 10 éve, az olyan szinten

őrizte a gyerekeket, hogy a kád mellett zokogott, mig fürdettünk... én a labrador mellett vagyok, jobb a goldinál is, megbízhatóbb, kiegyensúlyozottabb.

2010. dec. 23. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szerintem a szuka legyen!Azért mert ha tüzelős időszak van ő nem fog elszökni a többi szukához!A lány kutyákat könnyebb meg nevelni ! Egyébként nincs semmi bajom a kanokal csak van 4 kutyám 3 lány 1 fiú! A lányokat sokkal könnyebb volt meg nevelni !Bár én a fiút is imádom !/Ja tüzelési időszakban meg elzárom őket egymástól/
2010. dec. 23. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
igaz szukát jobban megneveli 1 férfi 1 nő meg kant neveli meg jol szuka jobban kezelhetőbb. minde kutyafajtáknál keverékeknél a kanok jobban erősebek szikáknál
2010. dec. 23. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szukát!

Én összesen 3 goldit ismerek, 1 szuka, és 2 kan. A szukával minden ok, de a 2 kan goldi nagyon domináns. És nem az a baj velük, hogy neveletlenek, mert anno mindkettőjüket a kutyasuliban ismertem meg.

Az egyik gazdival azóta is nagyon jóban vagyok, viszont az ő kutyája egyszer megharapott. Az ivartalanítás után nagyon mohó lett, és egyszer séta közben megharapott:( Arrébb akartam rúgni egy szelet kenyeret, és ő erre nekiugrott a lábamnak.


Persze erre a fajtára nem jellemző az agresszió, szóval ők nem olyan keményen támadnak, mint a legtöbb nagytestű, de vannak köztük is nagyon domináns egyedek.


Én csak a saját tapasztalataim alapján tudok ítélni, és mindenképp szukát javaslok. Ja, és nem az ivartalanításról akartalak lebeszélni a fönti példával:) Azt kifejezetten ajánlom, mert egyébként nagyon megkönnyíti az életet a kutyával.

2010. dec. 23. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Egyértelmű az ivartalanítás szándéka nálam
2010. dec. 23. 08:53
 9/11 A kérdező kommentje:
mármint a kutyánál *_*''
2010. dec. 23. 08:54
 10/11 anonim ***** válasza:
:D
2010. dec. 23. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!