Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Golden retriever támadás?

Golden retriever támadás?

Figyelt kérdés

sziasztok!

tényleg ilyen kiszámíthatatlan egy golden retriever,hogy pl ha a családdal nő fel és egyszer csak megharapdálja az egész családot?

több esetről hallottam,pl 101 nagykutyába is mondták,hogy vannak elég támadós egyedek.

lényegében vadászkutya,ennyire agreszív lenne,hogy megtámad?


2011. nov. 4. 18:53
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Én egyszer láttam egy golden támadást (azóta ez az egyetlen kutyafajta amitől kifejezetten idegenkedem... tudom, hogy nem minden egyed ilyen de a tudatalattim egyszerűen nem hallgat az eszemre)Egy ismerősöm nagyon jól nevelt 2 éves tündéri goldene neki ment a gazdájának, teljesen szétmarta a karját alig bírtuk leszedni róla.. és semmi előzménye nem volt legalábbis nekünk semmi se tűnt fel...

az állatorvos szerint valamiféle agyi rendellenessége volt a kutyának (el kellett altatni és a gazdija kérte, hogy boncolják fel és derüljön ki mi volt a probléma)

2011. nov. 4. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 Akiteki ***** válasza:
75%
Bármelyik fajtával előfordulhat ilyen, ha valami agybaja van. Emberben is hallottunk már sorozatgyilkosról.
2011. nov. 4. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
57%
Hát ez szerintem hülyeség,az amit az első írt az oké mert beteg volt a kutya. De ha normálisan van nevelve és foglalkozva van vele akkor nem kellene neki agresszívnak lennie.Minden kutya olyan amilyennek nevelik.
2011. nov. 4. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

értem.

köszönöm.

2011. nov. 4. 19:07
 5/18 anonim válasza:
Bármelyik fajta lehet ilyen,haveromat egy vizsla támadta meg XD ásóval alig tudta elkergetni XD
2011. nov. 4. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

http://www.youtube.com/watch?v=_CydSqoOFiQ&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=APHdNUKRWQ8&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=SNqP-NJEUl8

csak 3 támadás,érdekes ezt a kutyát a 101 nagykutyába is kihangsúlyozták,hogy agresszívvé válhat,akkor nem csak néhány egyeddel van gond,ez már fajta hiba.

2011. nov. 4. 19:09
 7/18 anonim ***** válasza:
első vagyok. Én se mondom, hogy a goldenek idegbetegek vagy valami..:) de nagyon régóta kutyázom (ijesztően régen :D '87 óta tenyésztek) járok kiállításokra stb de ilyen durva, brutális kutyatámadást még soha nem láttam (pedig sajnos nem egyhez volt már szerencsém ) egyszerűen nem tudtam igazán túltenni magam a dolgon és kiráz a hideg ha csak meglátok egy goldent akkor is..
2011. nov. 4. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

a kérdés miatt néztem utána és angol nyelven döbbenetes mennyiségű anyag van erről :O Kanadában már a 4 legagresszívebb fajta közé van sorolva (a támadások száma alapján)

főleg a fajtamentések honlapjain vannak róla cikkek meg blogokban

2011. nov. 4. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 Akiteki ***** válasza:
100%

Ez van, ha egy kutya divatfajta lesz.

Itt is mindenkinek kínálgatják, ha kell, ha nem.

Az emberek meg úgy képzelik, hogy megvesznek egy goldent és az gyárilag mindent tud. Nevelni már nem is kell. Ez ide vezet.

A román videóban szerintem simán úgy elverték a marhacsonttal, hogy rá sem mert nézni szegény. Láthatólag félt tőle.

Ezek az amerikai statisztikák meg nagyon nem hitelesek.

Csak összeadják darabra, mennyi kutyatámadás volt és milyen fajtából. Naná, hogy egy golden vagy egy német juhász előbbre kerül, mint egy afgán agár. Egyszerűen azért, mert sokkal több van belőle. Egy időben a husky is előkelő helyen volt a listán, mert a szánhúzók néha felbuknak és eltörik kezük-lábuk. A statisztikában meg mindegy, darab-darab.

2011. nov. 4. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

teljesen igazad van,nem lehet egy ritka fajta vezető helyen,

én is pont így gondolom,meg nem mindegy,hogy amerikába ha jól emlékszem évente 600.000 golden születik,puliból meg 150 :)(na jó a puli az békés állat)

én egyszer olyat láttam,még kiskoromban,hogy egy gyerek megrúgott egy közlekedési táblát,előttem 3m el,és egy németjuhász kiszaladt a kerítésen és neki ment a gyereknek.úgy megijedtem.

2011. nov. 4. 19:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!