Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Golden Retriever? Bács-Kiskun?

Golden Retriever? Bács-Kiskun?

Figyelt kérdés
Tudtok-e mondani olyan megbízható és nem túl drága goldi kennelt ami Bács-Kiskun megyébe van és tavsszal lesznek kölykök vagy már elvihető kutyusok.
2010. dec. 25. 22:25
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mit számít drágának? Tegnapra jó lesz? Már ne haragudj, ez így nem megy. Ha megbízható helyről szeretnéd venni, nem sok esélyed lesz ilyen hozzáállással. Szinte biztos, hogy utazni kell 100-300 km-t a tenyésztőhöz, árban 100 ezer alatt tuti nem lesz. Én javaslom nézz körbe a Mentsvár menhelyen Kecskeméten, náluk telt ház van (sajnos), tudsz ott válogatni és segítenek neked a megfelelő kutyust megtalálni.
2010. dec. 25. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
MIen tegnapra?
2010. dec. 26. 00:11
 3/6 anonim ***** válasza:

[link]


Ajánlom, hogy nézz itt körül, az tény hogy itt nem törzskönyves kutyák vannak, viszont ha csak hobbira kell, tökéletesen megfelelnek ők is. Vagy nézz körül a menhelyeken a környékeden, ott is van sok golden retriver jellegű kutya, elég gyakori fajta. Tenyésztőtől 100ezer alatt nem találsz normálisat, de ha kiállítási egyedet szeretnél akkor ajánlom, hogy gyűjts rá!

2010. dec. 26. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Kutyát 15 évre veszel. Autót sem úgy választasz, hogy milyen messziről kell elhozni, mint ahogy házastársat sem lakóhely alapján.


Ő a társad lesz, nem hiszem, hogy a következő 15 év jó viszonya azon múlna, hogy mentél-e érte párszáz kilómétert.


Egészséges, szűrt kiskutyát 100 ezer alatt ritkán kapsz, de egy fél év alatt legalább száz ezret mindenképpen ráköltesz a kutyára. Nem megvenni drága, hanem etetni, oltati, parazita mentesíteni 15 évig.


Ne a vételáron spórloj! Én spóroltam rajta, 3 év alatt több pénzt hagytam az állatorvosnál, mintha egy jó kennelből származő szűrt kiskutyát vettem volna. Érdemesebb az elején alaposan utánajárni, mint utólag bosszankodni, meg aggódni az állatorvosi rendelőben.


Ha hirtelen nincs annyi pénzed, amennyibe egy kölyök kerül, akkor inkább várj még egy kicsit, és tedd félre minden hónapban a kutyakajára szánt pénzt. Hidd el, pikkpakk összejön egy kölyök ára.

2010. dec. 26. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
55%
Muszáj nektek folyton okoskodni? Nem azt írta, hogy maximum 20 ezret adna ki, hanem, hogy egy olcsóbb tenyésztőt keres. Ha annyira okosak vagytok, tudnotok kéne, hogy két tenyésztő között is óriási árkülönbségek lehetnek: míg az egyik 100, a másik 200ezerért árulhatja a kölyköket. Ő maga is azt írta, hogy kennelt! keres vagyis nem szaporítót. A másik pedig az utazás. Szerintem természetes, hogy először a környékén keres kenneleket és nem az ország másik végén vagy külföldön. Mivel nem mindenkinek van autója, vonattal pedig nem éppen a legjobb kutyát utaztatni. Ha a közelben nem talál, gondolom messzebb fog keresni egy kennelt.
2010. dec. 26. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

A válasz írója 77%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 13:05


Teljesen igazad van.

Elsőnek nem esztergomba vogok keresgélni hanem kecskeméten.

2010. dec. 26. 18:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!