Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyát szeretnék és nem tudok...

Kutyát szeretnék és nem tudok választani a leonbergi, a rottweiler és a bernáthegyi között, melyik fajtát érdemesebb vennem?

Figyelt kérdés
2010. dec. 27. 11:37
 1/10 anonim ***** válasza:
Nekem rottim van, imadom, okos, mindenre meg lehet tanitani, nem finnyas, nem ugat, csak ha nagyo muszaj, es huseges. Biztos hogy a tobbi fajta is ilyen, de a mi rottink az szuper, (nekunk)
2010. dec. 27. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem bernáthegyi, nagyon okos, intelligens, gyengéd és megbízható fajta. szereti a gyerekeket.eléggé engedelmes, és ha következetes, egyértelmű módon nevelik, hamar meg tudja tanulni a parancsokat. :D
2010. dec. 27. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Én is a bernáthegyit ajánlanám ugyanis nagyon okos, barátságos, gyerekszerető, könnyen tanul... stb

A rotweilerhez kemény kezű gazda kell. Olyan aki tudja irányítani a kutyát, mert ha ezt nem teszi meg akkor elfajuljatnak a dolgok, akár támadhat is.

A leonbergi juhászt nem igazán ismerem, de úgy tudom hogy nagyon megbízható és higgadt kutya. :)


remélem segítettem valamennyit. Szia :)

2010. dec. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Mit szeretnél vele? Et attól is függ. Ha pl. őrző védőzni, akkor roti. Ha gyerekek mellé, akkor bernáthegyi vagy leonbergi.
2010. dec. 27. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Csak a bernáthegyi(mint pl. az angol véreb) nagyon nyáladzik. Ezt jó tudni :).
2010. dec. 27. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A mi rottink olyan mint egy szelet kenyer. Majdnem ket eves, 6 honaposan kerult hozank. Ig, nem verebnek neveltuk. Meg idegenekkel is jatszani akar. Csak ne nyulj a csontjahoz!
2010. dec. 27. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Heh:) A rotti is nagyon aranyos tud lenni:) A bernáthegyi is, de ember legyen a talpán aki az után takarít:) A leonbergit nem ismerem:) Nekem Golden Retrieverem van, aranyos, szereti a gyerekeket, ugat ha kell, és ki lehet venni a szájából a kaját is:) Semmivel sem tudod úgy felhúzni hogy megharapjon:) És nagyon nagyon okos, 6 éves és még mindig hamar megtanul bármit:) És mindig elmegy a kert végébe elvégezni a dolgát, mert nagyon kényes az ilyenre, szóval minél messzebb végzi el a házától, így ha jó helyre rakod a fekhelyét még takarítani sem kell utána:)(tudom nem volt Golden retriever opció)
2010. dec. 27. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"érdemesebb"... mindegyiket érdemes tartani.


a kérdés az, hogy Neked mik az elképzeléseid?

sportolnál inkább, kutyasuliznál, kiállításra járnál... szerted-e fésülgetni a kutyádat, vagy éppen hogy herótod van tőle... mennyire várod, hogy kemény házőrző legyen, szeretnéd-e, hogy nyáron kirándulásokra elkísérjen, mekkora a kert, ahol tartanád... ilyen és ehhez hasonló kérdésekre kell, hogy megtaláld magadban a választ, utána szerintem tudni fogod, hogy melyik fajtát válaszd.

2010. dec. 27. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Attól függ, mi a fontos Neked. Ha jó őrzőkutya kell, hűséges és okos, a leonberger és a rottweiler közül érdemes választani.

Megfelelő nevelés mellett mindhárom fajta képviselője imádni fogja a gyerekeket. Unokatesóm egy rottweilerrel, Arkóval nőtt fel. Imádták egymást. Ha csak egy nagy maci kell, aki a lustaság és a szelídség mintaképe, a bernáthegyi is jó választás.

A leonbergerről nincs sok tapasztalatom, de azt tudom, hogy a gyerekeket és a felnőtteket egyaránt tiszteli és szereti, illetve jó őrkutya. Egyébként egyik fajta sem ugatós.

Végezetül csak annyit, hogy én a rottweilert választanám, hűséges okos kutyák, mindezek mellett jó telepőrzők. A kan domináns lehet, és gyakori betegségük a csípőficam. Egy jó tenyésztőtől vásárolt kutyánál e betegség kialakulásának valószínűsége 20 százalékra csökken a 70-80 százalékról.

Egyik kutya megvásárlását sem bánod meg, hidd el! Sok szerencsét!

2010. dec. 27. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Sosem értettem azokat, akik tanácstalanok, melyik fajtát vegyék magukhoz......... Általában az ember beleszeret egy fajtába, annak tulajdonságaiba, formájába. Ha idegenektől kell kérdezni, melyiket szeresse valaki,az azt jelenti, tulajdonképpen nincs kötődése egyik fajtához sem.
2010. dec. 27. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!