Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Frizbi vagy labda, melyik legyen?

Frizbi vagy labda, melyik legyen?

Figyelt kérdés
Jack Russel Terriernek
2010. dec. 27. 15:26
 1/7 anonim ***** válasza:

miért kéne választani?

az én kutyám mindkettőért bolondul :)

2010. dec. 27. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az én kutyám elöbb labdát kapott aztán egy frizbit csak a labda érdekelte ! Vagy csak ő olyan függő? Hogy lehet frizbit tanítani ? Vagy melyik kutyasuliba tanítanak?
2010. dec. 27. 15:33
 3/7 capsread ***** válasza:
Ha akarsz frizbi versenyre menni, akkor tanítani kell, de ha csak szórakoztatni akarod a kutyát, jó az, ha csak eldobod, ő meg visszahozza. Mind a kettőt használhatod, amíg az egyikkel játszotok, a másikat rakd el.
2010. dec. 27. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Mennyi idős? Mert pl frizbizni csak egy teljesen kifejlett kutyával lehet, egy kölyöknél végleges problémákat tud okozni a frizbi után való ugrálás a csontokban, izületekben.


A labdázás is nagyon jó lehet, főleg ha szereti a kutyus! Csak az apportozást kell megtanítani neki, és akkor mehet a dolog :)


A frizbizést lehet versenyszerűen is csinálni, néhány trükköt kell megtanulnod, hogy kell eldobnod stb. Sokan azt hiszik, milyen egyszerű, csak eldobom és kész. Neked meg kell tanulnod dobni, meg kell tanítanod a kutyádnak elkapni, és a kettőt összehozni :)

2010. dec. 27. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

nem hinném, hogy a frizbizéshez kutyasuli kéne :)


nagyon egyszerű a dolog, először is ne vigyél magaddal játékhoz egyszerre kétfélét :D

kezdjetek játszani a frizbivel. először csak huzigáld az orra előtt, gurítsd a földön (ezt a fázist lehet még betonon is), terrier tutira gerjedni fog rá. utána lehet alacsonyabbat dobni. ha a labdát szereti, akkor gondolom az alapvető parancsokkal "hozd", "ereszd" tisztában van, innentől adja magát a dolog.


ha úgy döntesz, hogy jobban érdekel a sport a hobbizásnál, akkor érdemes jobban utánajárni a részleteknek, mi az a quad, milyen a distance és a freestyle, és a neked tetsző irányban továbbmenve gyakorolni.


még egy gondolat, először az én kutyám sem tudott mit kezdeni a frizbivel (nem tetszett neki, hogy kilóg a szájából), ezt viszont úgy oldottam meg, hogy csellel az irigységére apelláltam :D eldobtam úgy, hogy másik kutya is jelen volt. a terv működött, és a szent cél érdeklében (hogy a másik ne kaphassa meg) hajlandó volt rendesen felvenni. egy ilyen alkalom kellett, azóta majdnem jobban szereti a frizbit, mint a labdát :)

2010. dec. 27. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Senki nem mondta, hogy kutyasuliba kell vinni a kutyát frizbizéshez, de nyilván meg kell tanítani neki egy-két engedelmességi feladatot ahhoz, hogy felhőtlenül tudjatok játszani. Ilyenek pl a Hozd ide!, Enyém!, Ereszd! stb.

Ezeket otthon is meg lehet neki tanítani :)

2010. dec. 27. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Hovarju ***** válasza:

Szerintem mindkettő jó játék. Nekem egy 1,5 éves labradorom van. Először Ő is a labdával tanult, csak később kezdtem el vele frizbizni. Már egy hónap gyakorlás után szép eredményeket ért el.

Ha fizbizni szeretnél a kutyával nagyon fontos, hogy CSAK KUTYÁNAK VALÓ KORONGGAL játsz. Az ember játéknak gyártott korong kemény, hamar törik és felsértheti a kutya száját.

Ha rákeresel a google-ba arra, hogy frizbi, sok hasznos ötletet találhatsz. javaslom a flydogs.hu, frisbeedog.hu oldalakat.

Jó játékot! Egy terrier igazán alkalmas erre a játékra :-)

2010. dec. 27. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!