Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy 9 hónapos 40kg-os...

Van egy 9 hónapos 40kg-os német juhászkutyám. Hátsó lábán egy alkalommal sántaságot észleltem, mely másnapra elmúlt. Aggodalmamra igazából az ad okot, hogy hátsó lábai szerintem igen közel állnak egymáshoz. Lehet ez a diszplázia előjele?

Figyelt kérdés
Egyébként rengeteget mozog, és abszolut nem fáradékony.
2010. dec. 28. 10:40
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem lehet. A mi kutyánk is is kezdte majd 1 év múlva el kellett altatni mert nem tudott a hátsó lábára állni.
2010. dec. 28. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

lehet dp, lehet húzódás, lehet, hogy csak belement valami... ha nagyon aggaszt, ki kell vizsgálni.


egyébként nem gondolom, hogy egy 9 hónapos német juhásznak 40kilósnak kéne lennie... a 10 hónapos kaukázusi kanom volt nekem 45 kiló! kövérség pedig nagyon sok izületi bajt okoz!!! első körben fogyaszd le!

2010. dec. 28. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

NAGYON ajánlom a GF600 izületvédőt. Nem olcsó, de nagyon jó. És nem lesznek ilyen bajai a kutyádnak.


[link]


De ha érdekel tudok egy illetőt, aki külföldről hozatja be és 12ezerért lehet nála venni, persze ez az ár +/- mert az euro-tól függ az ára.

2010. dec. 28. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha nagy a kutyád, a súlya akkor is nagyon sok. A hátsó lábak rossz állása lehet a túlsúlytól is. Fogyaszd le, zöldkagylós terméket adjál neki.Ha meleg lesz, úszás.Hanem törzskönyves, már most készíttess röntgent a csípőjéről. Ha törzskönyves, várd meg az egy évet és akkor egy hivatalos helyen már olyan röntgent csináltass, ami rákerül a törzskönyvére.
2010. dec. 28. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Aggodalomra már eleve a fajtája is okot ad, egy kilenc hós 40 kg-os NJ viszont iszonyat kövér, ami egy kevésbé terhelt fajtánál is merénylet lenne a kutya ellen. A lényeg, hogy ha aggódsz, akkor csináltass egy röntgent! Ilyenkor még csak előszűrést végeznek, de már az is sokat elárul arról, hogy később mire számíthatsz. Nem is olyan vészes az ára, 15-20 ezerből akkor is kijön, ha egyúttal a könyökét is megröntgenezteted, hamár úgyis el van altatva...
2010. dec. 28. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. De igazából kövérnek nem tartanám mert igen magas, és abszolut arányos kutya. Felvettem a kapcsolatot a testvérei gazdáival is és van amelyik már 40 kg felett jár.
2010. dec. 30. 11:40
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem is a kiló a mérvadó, hanem a kutya kinézete. Növekvő félben lévő kutyának, főleg, ha nagytestű, ajánlatos kissé az átlag alá menni a súllyal. Ha a szőr alatt könnyen kitapintható a borda,ha rövidebb szőrnél az utolsó, a lengő borda látszik, az a jó.
2010. dec. 30. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!