Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi sétára lenne szüksége?

Mennyi sétára lenne szüksége?

Figyelt kérdés
egy collienak, berni pásztronak, beaglenak, belga juhásznak,golden retrievernek??
2010. dec. 28. 22:42
 1/7 anonim ***** válasza:
57%
naponta kb 100kilometer
2010. dec. 28. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

nekem pl. berni pásztorkám van és őt ha van időm mindig leviszem egy fél órára sétálgatni a partra..

de a barinőmnek golden retrieverje van és őt soha nem viszi sétálni:/ (ami elég baj)

2010. dec. 28. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
belga juhásznak és a collie-nak a legnagyobb a mozgásigénye. Ezek nagyon munkakutyák, csak hobbikutyának ne vedd meg.
2010. dec. 28. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
5-10 km szabadon, kutyatársaságban. Időben olyan másfél-két óra. Azon is múlik, hogy szellemileg mennyire fárasztod le. Nem csak a sétában tudnak elfáradni a kutyák.
2010. dec. 28. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
kb 3-4-5-6 óra sétáltatás elég elég ha odavissza már eleve 10 kilométer 100 km a sportos családoknak kutyájuknak jó. elég ha az udvar 1 nagy telek nagy hektárni
2010. dec. 29. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mindegyik kutyának szüksége van szellemi lefárasztásra, trükkök tanulására, átismétlésére, játékokra stb. Ilyeneket neten tudsz keresni, valamint trükktanításra ajánlom a 101 kutyatrükk című könyvet, mi már 60-at tudunk belőle :)


Azon kívül napi min. 1 óra séta. Nekem ugyan border collie-m van, és napi 3 órát szoktam vele sétálni, kutyatársaságba vinni, futtatni, labdázni + reggelente egy 2 órás szellemi lefárasztás, ami trükkök tanulásából és átismétléséből áll. De pl egy beagle-nek bőven elég, ha egy napi 1,5 órát tud mozogni.


Én híve vagyok annak, hogy minden kutyát, amire legfőképpen alkalmas - ilyen pl a border collie, a nyáj őrzése volt az eredeti feladata, így hordom pl ÖV-zni.

Itt megtalálhatod minden kutyafajtának az eredeti feladatait:

Border Collie: [link]

Berni Pásztor: [link]

Beagle: [link]

Belga juhászkutya: [link] ; [link] ; [link] ; [link]

Golden Retriever: [link]

2010. dec. 29. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Kösszi a válaszokat, és letöltöttem a netről a 100 kutyatrükk cimű könyvet. Nagyon jó dolgok vannak benne :)
2010. dec. 29. 14:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!