Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Shi-tzu vagy bichon havanese?...

Detti19 kérdése:

Shi-tzu vagy bichon havanese? Milyen tulajdonságokkal rendelkezik ez a két eb?

Figyelt kérdés

E két kutyus között vacillálok, nem tudom eldönteni , hogy melyiket vegyem meg. Számomra nagyon hasonló ez a két kutyafajta. Viszont Bichon havanese-ből már elég sokat láttam élőben is, és voltak olyanok amik nagyon különbözők voltak egymástól (nem voltak olyan szépek).

Kérem akinek van ilyen kutyusa, írja le róla a tapasztalatokat!


2010. dec. 31. 17:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nekem mindkét fajtából van egy kutyusom :)


Shih-tzu: [link]


Ő sokkal problémásabb, mint a havanese. Akaratos, makacs, domináns más kutyákkal szemben is, sokáig tartott mire elértem nála azt a szintet, amikor már teljesen én irányítok. Egyébként aranyos, kedves, játékos kutyus, mindig kapható egy kis játékra :) Küllemre is nagyon szépek, bár a szőrét én naponta fésülöm, kefélem és 3 havonta kozmetikushoz is járunk.


Bichon Havanese: [link]


Vele alig van probléma :) Az első perctől kezdve kijött minden kutyussal, emberrel, teljesen normális, kontrollálható kutyus. Hamar elfogadta, hogy én vagyok a vezér, míg ez a shih-tzunál elég nehezen ment. Nem mutatott soha semmilyen dominanciát. Aranyos, barátságos kutyus ő is, nagyon szívesen játszik velem akármikor, vagy akár a társával a kis shih-tzuval :) Az ő szőrzetét is naponta kell ápolnom, vele is 3 havonta járok kozmetikushoz :)



Mindkét kutyát csak kennelből, megbízható tenyésztőtől vegyél!

Shih-tzu kennelek: [link]

Bichon Havanese kennelek: [link]

2010. dec. 31. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nekem Shi-tzum van, idén 10 éves a kis drága:) Nem tudom milyen, hogy néz ki a Bichon havanese, de a shi-tzunak lógós és szőrös füle van, ezért begyullad, mert nehezen szellőzik. Az állatorvosunk szerint ennek a fajtának szem problémái is vannak, amit tapasztaltam is. De amúgy nagyon jófej kutya.

Nekem ő a második shi-tzum, az első 1 évesen meghalt (vak volt), de ég és föld a 2, teljesen más "egyéniségek", pedig rokonok:)

A mostani kutyám, mivel már öreg, kicsit harapósabb, mérgesebb, mint régen. Van olyan a családban, akit folyamatosan megmorog, elkapja a kezét (persze csak finoman), ha hozzáér .

Biztos cuki mind a 2 fajta, rossz döntést úgysem hozhatsz:P

2010. dec. 31. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Nagyon hasznos volt a válaszod!

Még azt szeretném megkérdezni, hogy szerinted külsőre mi a legnagyobb különbség a kettő kutyus között?

Mert látom akik sétáltatnak ilyen fajta kutyákat, és nem tudom megkülönböztetni, hogy most melyik-melyik fajta.

2010. dec. 31. 18:14
 4/11 A kérdező kommentje:
A második válaszolónak is köszönöm:)
2010. dec. 31. 18:15
 5/11 anonim ***** válasza:

Először is, nagyon örülök, hogy hasznosnak bizonyult a válaszom :)


Hát én azért alapvető különbségeket látok a két fajta között. Hiszen, nézd csak meg őket:


Shih-tzu: [link]

Bichon havanese: [link]


Jó, oké, hogy hasonlítanak nagyon sokban. De nekem a shih-tzu arca egy kicsit jobban "mukfurcosabb", most nem tudok ennél jobb kifejezést találni erre. :) Olyan, mintha bajusza lenne, vagy ilyesmi. Amúgy ha lesz valamelyik fajtából egy kutyusod, egyből meg fogod tudni különböztetni. Képről így nehéz.. de meglehet :)

2010. dec. 31. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm :)

Igazából az a "baj", hogy nem tudok dönteni a két kutyus között. A legnagyobb problémám az, hogy itt ahol lakom van egy nagyon szép bishon tényleg gyönyörű, és például múltkor leszólítottam egy kutyást, hogy milyen kutyája van, na az is bishon volt, de teljesen más.

A bishonoknál vannak ilyen nagy különbségek külsőre?

(bocsi, hogy ennyit kérdezek, csak szeretnék tapasztalatokat gyűjteni)

2010. dec. 31. 23:04
 7/11 anonim ***** válasza:

a legnagyobb különbség a fejformájuk, valamint az orruk, a havaneseknek hosszú orruk van, a shih-tzuknak meg nyomottabb. nekem shih-tzum van, így elfogult vagyok :)) nekem sokkal jobban tetszenek, bájosabb a fejszerkezetük.. a havanese szőre hullámos, a shih-tzujé egyenes.. a havenese szerintem pörgősebb kutyus, energiabomba.

az én kutyám egy hatalmas bohóc, nagyon jószívű, néha kicsit makacs, de imádom, a szemem fénye:D

http://www.youtube.com/watch?v=erZOOhG99yI

http://www.youtube.com/watch?v=lNx43lhAISk

amúgy sztem ez a két kutyafajta nem annyira hasonlít egymásra...hogy ne lehetne megkülönböztetni.

lhasa apso és a havanese inkább..

a legfontosabb, hogy tenyésztőtől vegyél kutyust, és akkor olyan lesz, amilyennek lennie kell :)

bishonokból pedig 3 féle van

havanese, bolognese, meg a bishon frise nekem utóbbi a kedvencem :) [link]

2011. jan. 1. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
nekem is a bishon frisé tetszik,vagy a shi-tzu,de nekem fontos,hogy a kutyám szelidíthető legyen,és ne legyen akaratos:)
2011. febr. 25. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
megvetted a kutyust?
2011. febr. 25. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Mi havanese kutyát tervezünk venni, de a shi-tzu fajtáról is olvasgattam.


Nekem természetre és külsőre is a havanese sokkal inkább tetszik. A külső az nagyon szubjektív, de természetre, tanulékonyságra sokkal jobbakat írnak, mondanak a havanese fajtáról. Ahogy itt is többen írták, hogy a havanese könnyebben, jobban kezelhető, a shi-tzu makacsabb, dominánsabb.


Itt van egy angol nyelvű összehasonlítás is. Hát, tulajdonságokban messze a havanese nyer az összesítés alapján:

[link]


A háziállat kutyafajták leírásánál is a shi-tzu természetéről, tanításáról ezt írják: ""A shih-tzu képzése


Alapfokú engedelmességet muszáj elérnünk nála, csak így lehet teljes jogú tagja a családnak. Persze ne gondolkodjunk speciális feladatokon, hiszen csak egy jó természetű, szeretetreméltó kutyust kell nevelnünk belőle." Hát, nem sugall valami nagy fokú taníthatóságot, intelligenciát...


Míg a havanese-nél mindig kiemelik, hogy kiemelkedően intelligens kutya, jól tanítható. "Rendkívüli kedvességgel és hihetetlen intelligenciával rendelkező kutya."


Szóval mi mindenképp havaneset választunk inkább.

2013. febr. 27. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!