Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Dobermann választásánál mire...

Dobermann választásánál mire kell nagyon oda figyelni?

Figyelt kérdés

Mondták, hogy ezt a fajtát nem lehet 30 ért megvenni. Jó tenyésztőtől kell venni.

Mire kell oda figyelni?


2011. jan. 1. 09:59
 1/4 anonim ***** válasza:

[link]


Itt néz körül, ezen az oldalon mindent megtalálsz.

2011. jan. 1. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én tavasszal vettem egy kölyköt, sokat keresgéltem ,mert nem volt sok pénzem. Feltűnt, hogy sokan az évben mindig hirdetnek kiskutyát, ráadásul azonos fényképeket tesznek fel mindig, ez már nekem gyanús volt. Megnéztem rengeteg honlapot és nagy nevű tenyésztők sem voltak szimpatikusak, ahol az elhunyt kutyák életkora a 4 évet sem érte el.

( az előző 2 dobink 9,5 és 10 évesen pusztultak el, soha sem voltak betegek, pedig nem volt törzskönyvük)


Sok tenyésztőt felhívtam, de ahol lekezelően beszéltek velem, nem hívtam őket vissza. ( pedig őszintén elmondtam, hogy nekem hobbyra kell a kutya, kertes házban lakom, a lakásban lakhat és egész nap mindig lesz vele valaki, ráadásul ismerem a fajtát - nem hiszem, hogy rossz helyre kerül hozzánk - ennek ellenére sokan

nagyon lekezelőek voltak, nekik csak az volt a fontos, hogy versenyezzen a kutya) Elmondtam azt is, hogy nem akarom, hogy kölykei legyenek, az előző kettőnek sem voltak soha, ezt az állatorvos is igazolhatja.


Végül találtam egy helyen, ahol sikerült a mamán kívül a 2 nagyobb féltestvérét is látnom, az interneten néztem a papa után, mindkét szülő rendelkezett diszplázia szűrésekkel és meggyőződtem, hogy jó lesz innen a kölyök. Azóta már 9 hónapos, gyönyörű és egészséges. ( az állatorvos is nagyon megdicsérte )

Valóban nem olcsó kutyák, én is 65000 - ért vettem.

Szerintem ne hamarkodd el, nézz nagyon körül. A különböző hirdetések telefonszámai is árulkodnak, ahol mindig van eladó kölyök, legyen nagyon gyanús, az szerintem egy kutyagyár.


Sok sikert!

2011. jan. 1. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
55%

utolsó én is benne vagyok a dobermann témába

egyrészt azért akarják hogy versenyeztesd, mert akkor jóval 100-120ezer fölött kell fizetned ha "csak" hobbira akkor 80 körül adják

azért van ez az árrés, mivel a tenyésztő garanciát vállal hogyha többet fizetsz pl arra, hogy kiállításon is és munkában is megállja a helyét, és több részben igazuk van! mivel bűn lenne kiváló képességű kutyákat hagyni hobbira elkallódni! hobbira tessék venni a színhibás-foghibás egyedeket!

másrészt ha versenyeztetve van az állat, akkor a törzskönyvével hirdeti is a tenyésztő kennelét


és nehogy már ha elsőnek jön egy hobbis gazda az kiválaszthassa a legszebbet, hogy gyönyörködhessen benne a kertben és ne használja ki a kutyája adottságait

és itt nem a sétáltatásra és a kutyaiskolára gondolok, mert az lepkepuki, hanem a versenyeztetésre

és itt jön az, hogy valaki versenyes ürge már nem a legszebb kölyköt tudja kiválasztani, hanem ami "maradt" abból tud választani és persze ez az eredményein is meg fog látszódni


ITT KOMOLY GONDOK VANNAK A MAGYAR MENTALITÁSSAL!


és így hogy fog fejlődni a magyar állomány? sehogy, mert a gyengébb képességű egyed van versenyeztetve olyan sikerekkel, mint amilyenekkel :( de nem a legjobbakkal

és a tenyésztőnek nem az az elsődleges szempont, hogy jó helye legyen az eladott kutyának, hanem az, hogy a kutya hasznos legyen az emberiségnek és a tenyésztésbe csak hasznos egyedek kerüljenek, és ezzel járulva hozzá a fajta nemesítéséhez!

2011. jan. 1. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Mint minden fajtánál. A tenyésztő, kennel ahonnan veszed, tartsa a kutyusokat tiszta helyen, ez is nagyon fontos. Ha bemész valahova, és látod, hogy tiszta dzsuvába tartják a kutyákat, gondolom ki is fordulsz onnan. Ha tisztán tartják, az már jó jel. A tenyésztővel beszélgess el egy kicsit. Kérdezz a fajta igényeiről, tulajdonságairól.

Itt egy kis segítség a tenyésztő válaszaira: [link]

Ha a szaporítóra jellemző válaszokat adja, hagyd ott a fenébe.


Most le fognak pontozni, de az ár is megmutatja, kivel állunk szemben - kutyagyárral vagy kennellel. A kutyagyárosok (szaporítók) 20-40 ezer forintig kínálják a mindenféle keverékeket, akik teljesen agyon vannak szaporítva. Az igazi tenyésztőknél 100 ezer forint felett kezdődik egy kutya, akinek minden jelleme megvan az adott fajtához.


A tenyésztőnél kapsz: törzskönyvet, chipet, oltási könyvet, eb adás-vételi szerződést, és sok jó tanácsot a kutyád neveléséhez. Ennek ellenére a szaporító nem ad törzskönyvet (hisz keverék kutyákra nem tud), a chipelést rád bízza, a szerződésről azt sem tudja mi az, tanácsot pedig nem nagyon ad, hisz te majd úgy is kitapasztalod.


A dobermann is már sajnos napjainkban egy túltenyésztett fajta. Nem szabad vásárolni expressz.hu-n és társain hirdetett oldalakon. Egy igazi tenyésztő nem hirdeti ott magát.

Magyarországi dobermann kennelek: [link]

2011. jan. 1. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!