Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mik az argentín dog főbb...

Mik az argentín dog főbb jellemzői?

Figyelt kérdés
2011. jan. 1. 19:06
 1/4 anonim ***** válasza:
0%

nagy buta és sokat eszik

házőrzésre ideális mindazok számára, akik bírják állni az állatorvosi költségeket, és megbarátkoznak a rövid élettartammal

2011. jan. 1. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

[link]


Nekem egy argentin dog szukám van :)

Egyáltalán nem buták az argentin dogok. Kutyaiskolába járok a mai napig is vele, de teljesen kontrollálható volt már a középfokú tanfolyam elvégzése után. Behívható, ül, fekszik, marad, pacsit ad, láb mellett, pórázon is szépen sétál. Trükköket is jól lehet vele tanulni, nekünk a 101 kutyatrükk című könyv vált be a legjobban, már egy jó pár trükköt elsajátítottunk belőle :)


Az igaz, hogy nagyon domináns más kutyákkal szemben. Mi kutyaoviba hordtuk, és emellett szocializációs képzésre is, és nincs nagy gondunk vele. A dominánsabb kutyáknál, ő még úgy is, hogy szuka, azért megmutatja a fölényét, de egy balhénk volt összes idáig, az is egy nagyon domináns kannal. A gyerekekkel tényleg barátságos, nem bántja őket, ilyen gondunk még sosem volt.


Nem igaz, hogy sokat eszik kifejezetten ez a fajta. Igen, sokat eszik, de mint általában a nagytestű kutyák. Prémium táppal kell őket etetni, és abból eleve kevesebb kell. Nálunk az Orijen tápok váltak be nagyon, nagyon szereti a kutyám, és szépen nőtt is tőle, a súlya is rendben van tartva :-)


Nagyon jó kutyák. A szőrzete ápolásával sincs gond, kb kéthetente egyszer megfésülöm. Nem is hullajtja a szőrét, de mondjuk ő bent alszik éjszaka, napközben max 1-2 órára szokott bejönni, de szabad bejárása van a házba.

2011. jan. 1. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az, hogy buta egyszerűen hülyeség. Nekem is van egy kan kutyám, kicsit öregen lett az enyém és már nehezebben volt tanítható, de még így is rengeteg dolgot tud. Imádom ezt a fajtát, különleges személyisége van, elfogadja azt, hogy te vagy a gazdája és bármikor kész megvédeni, de ha neki nem tetsző dolgot kérünk akkor keresi a kiskapukat :D Csak határozottnak kell lenni vele. Hát az enyémre például igaz, hogy sokat eszik és sajnos nagyon válogat, nem eszik meg akármit.

Állatorvoshoz pedig eddig csak oltások miatt kellett vinni, teljesen egészséges :)

2012. jan. 28. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Brigike88 válasza:
Sziasztok. Viszont van egy gyonyoru argentin dogam. Suka Ami-nak hivjak. Nagyon nehez plane mert egyedul vagyok vele. Mindenemet tonkreteszi az ulo garnituratol fogva a konyha butorig. Meg csak 10honapos. Es mar tenyleg tanacstalan vagyok. Probalok minnel tobbet foglalkozni vele. Probaltam szigorubban nem megy. Sem szepen. Sajnos sokat melozom es o ilyenkor egyedul van ithon. Lakasban elek. Hogyan tudnam vele megmagyaraztatni hogy nem szabad a butort ragni. Sajnos kikepzesre nincs idom sokat melozom. Haragudni memtudok ra mert eleg ha csak ram nez azzal a ket gyonyoru szemevel es minden gondom duhom bajom el illan. Olvastam hogy a szigorubb buntetes ellentetes reakciot valthat ki. Szoval typikus "most mar azert is" reakcio. Mehez vele egyedul de eszem agaban sincs megvalni tole imadomm.. Eskuszom ennyi szeretetett egy ember sem tudd adni amemnyit o. Igazi erzekeny orias. A helytelen irasert elnezest elore is Szlovak vagyok. A valaszokat,tanacsokat elore is koszonom
2017. febr. 2. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!