Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Dobermann fajta kutyát kell...

Dobermann fajta kutyát kell különlegesen nevelni?

Figyelt kérdés

Mindent elolvastam, és írják, hogy határozott következetes nevelés stb.

De, van valami, amit különlegese kell nevelni, vagy ugyan azok a nevelési formák vannak, mint bármelyik más kutyánál?


2011. jan. 2. 14:30
 1/4 anonim ***** válasza:
nincs semmilyen különlegessége
2011. jan. 2. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem sincs különleges fajtaigény a nevelésével kapcsolatban. Esetleg azt tudom javasolni, vegyél egy Dobermann-os könyvet, olvasd el, és hátha van benne valami, amit még nem tudtál a neveléséről.


[link]

Ez a könyv nem is drága, 1300 ft körül van, nekem is ilyenem van, csak a Beagle-ről ad tájékoztatást :)


E mellett csak azt tudom még ajánlani, hogy járjatok kutyaiskolába. Az sok problémát meg tud oldani, ráadásul szakszerű tanácsokat kapsz a nevelésével kapcsolatban.

2011. jan. 2. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nincs semmilyen különlegessége, csak határozottnak és egyértelműnek kell lenni vele szemben, csak úgy, mint minden kutyával(kéne).
2011. jan. 2. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Következetesség, szeretet, sok szabadidő amit a kutyával töltesz. Ennyi a titka. Annyi érdemes a dobermannal kapcsolatban talán megjegyezni, hogy iszonyatos igénye van a gazda közelségére. Ő akkor érzi magát a legjobban, ha egész nap a fenekedben lehet. Viszont nagy a birtoklási vágya is. ha nem szeretnétek, hogy ez elhatalmasodjon rajta, akkor érdemes a család minden tagjának foglalkozni vele. Csúcsszuper kutya. Számomra a leggyönyörűbb, és a legjobb.
2011. jan. 4. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!