Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyát kell, vagy lehet...

Kutyát kell, vagy lehet tanítani, hogy nézzen körül a házban?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, bent vagyok a házban az emeleten és valami zörejt hallok lentről.És velem van a kutyám, és nem akarok lemenni, akkor meg lehet tanítani egy kutyát, hogy menjen le, és nézzen körül és ha idegen, vagy betörő bejött, vagy valami akkor ugasson?

Kell-e erre tanítani egy kutyát, vagy mindegyik lemenne körbe nézni?


2011. jan. 2. 20:05
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem ilyenkor minden kutya lemenne és megugatná, ha betörő lenne odalent. Ők sokkal kisebb neszeket is észrevesznek, szóval a betörő nem maradna észrevétlenül.
2011. jan. 2. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

az én kutyám azonnal ugrik, és rongyol a bejárati ajtóhoz ugatni, ha valaki fennhangon megkérdezi, hogy "ki jött?" :D


véletlenül szokott rá, még kölyök korában. ha otthon voltam vele a lakásban, és hallottam, hogy szüleim vagy tesóm zörögtek a kulccsal, akkor a 'ki jött?' kérdést ismételgetve mentünk a kutyuval az ajtóhoz. persze ő mindig nagyon örült mindenkinek, aki hazaért, és egyik nap meglepetten észleltem, hogy simán a kérdésemre a kutya felugrott és farkcsóválva indult az ajtó felé :)

egyébként nyílt síkságon is megcsinálja már ugyanezt, ott felugrik a levegőbe, hogy lássa ki jön és merről :D ja és mellesleg ugat, mint egy eszelős. de ha házban, lakásban vagyunk bent (akár tök idegen helyen), akkor is mindig az ajtót keresi a kérdés elhangzásakor.

szóval igen, meg lehet tanítani :) gondolom ha mellé még valami plusz megerősítést használsz, akkor még gyorsabban.

2011. jan. 2. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!