Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csomós a szőre, mit csináljak?

Csomós a szőre, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Okozok-e valamilyen kárt, ha rendes hajbalzsammal próbálom meg kibontani a bolognesem szőrét?
2011. jan. 3. 12:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem valószínű, de azért ezt ne csináld túl sűrűn, mert nem tesz jót sem a szőrének, sem a bőrének. Tegyél rá annyit, hogy ki tudd fésülni, és utána nagyon alaposan mosd ki!
2011. jan. 3. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Persze én is így gondoltam. Még nem próbálkoztam ilyesmivel,és most is csak higítva szeretném. Az a baj, hogy a kozmetikus még nem aktuális, de a hóba meg nyakig belemászik és ez teljesen becsomózta a nyakán a szőrt :(. Tegnap már fájt neki a fésülés.

2011. jan. 3. 12:28
 3/6 anonim ***** válasza:
avonnak van kifésülő spray-je, lehet pumpálós sprayből fújni és elvileg nem kell kimosni a szőréből (gyakorlatilag meg jobb, ha kiöblíted).
2011. jan. 3. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Egyszer-egyszer meg lehet csinálni normál, emberi hajsamponnal/balzsammal is a kutya fürdetését, vagy ugye a te esetedben a csomók szétválasztását.


De ajánlom, szerezz be egy jó minőségű kutyasampont, (a Héry márkájú samponokat csak ajánlani tudom), és akkor mindig lesz otthon, nem kell emberit használni. Valamint tényleg jó lehet az embereknek készült kifésülő spray, de azért öblítsd ki. Nekem van is kifésülő spray-m itthon, a márkája Gliss-kur, szóval olyannal is lehet csinálni.


Egy fésű és jó kutyasampon ÁLLANDÓ kelléke kell, hogy legyen egy kutyatartónak :)

2011. jan. 3. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ezek mind állandó kellékek. Rendes kutyasamponom van és többféle fésüm, mivel tudom mivel jár egy bolognese ápolása :).( és lesz kondicionálóm is, neki való) Ez most kivételes eset, nagyon sokat volt a hóban :D. De azért köszi a kioktatást.
2011. jan. 4. 09:09
 6/6 anonim ***** válasza:

Minden séta után fuss át rajta fésűvel ott, ahol látod, hogy hamar csomósodik.

Én a kutyám mellső "hónalját" fésülöm ki naponta 2x:)

2011. jan. 4. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!