Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bichon frise kutyámnak le...

Bichon frise kutyámnak le lett vágva a szőre nagyon, lesz baja ha nem adok rá ruhát?

Figyelt kérdés

elég hideg van most már, eddig volt neki egy itthon gyártott pulcsija de szétjött nem volt a legjobb , akarok neki venni egy kivűl vizhatlanos belül meleg ruhát de olyan drágák és nem akarok 5 ezer ft kiadni mert nem állunk most úgy, 2500 Ft max veszek ruhát de a környéken sehol nincs ilyen ruha ilyen árban.. és nagy gond lenne ha egy darabig még nem adnák ruhát rá?? vagy megfázhat??


esetleg ha vki tud olcsón vhol kutya ruhát bichon frise-re akkor az írhat!!


válaszokat előre is köszi!!


2011. okt. 22. 18:04
 1/6 anonim ***** válasza:

Akkor minek vágtátok le a szőrét ha tudjátok h már hideg jön?:S:O:)

Nem kell rá ruha egyáltalán egyik ismerősömnek is ilyen kutyája van és nem öltözteti fel, ha bent van a kutya konvektor/kályha mellé tegyél plédet vagy egy kis helyet csinálsz oda mellé és kész nem fog fázni vagy melletted alugyon az ágyban!:D Vagy találj ki valamit neki!:)))

2011. okt. 22. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A Bichonok meleg éghajlatról származnak, a hosszúra hagyott bunádjuk inkább csak a meleg ellen (napsütés...stb) véd, a hideg ellen nem szigetel valami jól a bundájuk. Még hosszúra hagyott bunda esetén is ajánlott egy pulóvert rájuk adni, mondjuk olyan 5-10 fok alatti hőmérsékletnél, hóesésnél...


Most így, hogy le van nyírva, biztosan kell neki egy pulóver. Nem kell rá 5000-et költeni. Én kiválasztottam egy régebbi pulóveremet (kötött, ruganyos anyagút), levágtam az ujját. Bevarrtam a széleit, hogy ne bomladozzon az anyag. Csináltam rá két nyílást a két mellső lábának, és kész is van az ideiglenes pulcsi. :-) Ha van régi esőkabátod, akkor abból egy vízhatlan réteget is tudsz rá varrni. Akkor szuper lesz.

Google-izz rá: kutyaruha szabásmintha. Bár szerintem felesleges. Mondom, egy lyuk a nyakának, hátul természetesen a fenekének a hátsó lábaival. És vág rá két nyílást elöl a lábainak. Ennyi.

2011. okt. 22. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

eddig mindig szeptember közepén/végén van levágva...de most október közepére kaptunk időpontot szóval kb 1 és fél hete rövid a szőre , amúgy itt bent a lakásba nem fázik mert meleg van csak kint fázik.. akkor se mindig mert amikor a parkba futkározik a másik kutyánkal akkor már liheg...csak este meg kora reggel eléggé remeg, pulcsit azért nem akarok varni neki mert ha bejön az esős idő akkor semmit se véd mert pik pak átázik..

ma keresgéltem és találtam egy vékony kabátot de vízhatlan azzal kezdek vmit..


köszi a válaszokat!

2011. okt. 22. 19:24
 4/6 christa84 ***** válasza:
Ha egy lakásban tartott kutyusról van szó akkor fajtától függetlenül adnék valamit rá mert Ők is meg tudnak fázni. Persze én nem vagyok híve a strasszos csillivilli kutyaszoknyának de ez nem is erről szól...Ha ügyes kezed van készíts neki vagy a levágott pulcsi is ötletes :-) Én egy rossz farmerból és termosálból varrtam szuper téli kabátkát! Ha segítség kell szólj vagy látogass el az egyik nagy aukciós oldalra ott is találhatsz gyöngyszemeket
2011. okt. 22. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
én se egy csilivilis ruhakölteményt akartam, mert azokat én se szeretem, a kutyámat se szívesen öltöztettem de én az ő érdekeit nézem hogy ne fázzon meg , az egyik használt ruha boltba hoztak kutyaruhákat majd megnézem holnap őket ott csak nem olyan drágák hátha van az én kutyámra való ha nem lesz akkor meg csinálok..
2011. okt. 23. 13:11
 6/6 christa84 ***** válasza:
Ez is nagyon jó ötlet :-)
2011. okt. 23. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!