Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy négy hós kutyára próbálnék...

Egy négy hós kutyára próbálnék pórázt tenni, de teljesen megzavarodott. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
sosem volt rajta eddig nyakörv, most került hozzám a kutya, ( már sok kutyám volt és mind szépen tűrte), de ő nem, addig ugrált míg kihúzta a fejét a nyakörvből, próbáltam simogatni hagyni hadd fusson vele, jut falatot, de semmi nem hatott.
2011. jan. 4. 11:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Próbálgasd. Előbb utóbb hagyni fogja, hogy ráadd, de ne durvulj vele, mert jobban megijed, és büntetésként fogja fel.
2011. jan. 4. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem először kezd inkább hámmal (bár nem tudom mennyire tudod rárakni), ha nem, akkor marad a nyakörv. Csalogasd jutifalival, dicsérd. :) Hagyd rajta a pórázt is, had szokja. :)

Én legalábbis így csinálnám. :)

2011. jan. 4. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha ki tudta húzni a fejét, akkor nem az ő mérete az a nyakörv. Esetleg próbáljátok meg a hámpórázt, hátha az nem zavarja annyira.
2011. jan. 4. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A kaja a kulcsa, legalábbis nekem kajával még macskát is sikerült pórzhoz szoktatnom. Nyakörv rátesz, és azonnal vacsora odaad. Megeszi a kaját, nyakörv levesz. Az első cél, hogy a nyakörv és a kaja mindig együtt járjon. Aztán ha már tűri magán, akkor jöhet az, hogy kicsit rajtahagyod kaja után, aztán már a pórázt is ráteszed, de nem rángatod, hagyod, hogy húzza maga után. igazából lehet, hogy 3 étkezésből meg van az egséz, de nekem macskával két hét alatt összejött, tehát legrosszabb esetben is egy hét alatt megszokja szerintem.
2011. jan. 4. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!