Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Erről a két tápról mi a...

Erről a két tápról mi a véleményetek, tapasztalatotok?

Figyelt kérdés

Taste of Wild

Real Nature


2011. jan. 5. 15:41
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A real nature szerintem nagyon jó. A konzervjeik is, pedig amúgy nagyon konzerv ellenes vagyok. De ezek tényleg minőségi termékek. Sajnos az én pénztárcámnak nagyon drága.


A Taste of the wildot nem próbáltam, de összetétel alapján nagyon szimpatikus. Magas hústartalommal, gyógynövényekkel és gabonamentes.

2011. jan. 5. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
63%
Mi a Taste of the wildot próbáltuk, nagyon jó! Igaz csak termékminta volt, mindhárom féléből, de a kutyám imádta. Nagyon drága, de ha van pénzed rá, vedd meg. Szuper összetétel, finom is. Mi kell még? :))
2011. jan. 5. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én pl a taste of wildot nem adnám hízásra hajlamos vagy csak szimplán keveset vagy inkább átlagosat mozgó kutyának mivel a fehérje/zsír aránya olyan mint a sporttápoké.
2011. jan. 5. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Taste of the Wild az egyik legjobb táp, nagyon az élvonalban van. Ha meg tudod fizetni, akkor egy nagyon kitűnő választás :)


Real Nature szárazat nem ismerek, csak konzervet. De meg vagyok vele elégedve. Arról fogalmam sincs, hogy milyen a többi tápja...

2011. jan. 5. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Ó, akkor ez nálunk nem fog beválni, mert a kutyusom ivartalanított, és eléggé hízékony.

Pedig szerettem volna kipróbálni a Taste of Wild-ot.

2011. jan. 6. 08:42
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Tudod, az a helyzet, hogy ami magasabb energi tartalmú táp, abból kevesebbet kell adni, de ugyanúgy adható, ennyi a különbség :)

Sőt, jót is tesz az emésztésnek, hogy kisebb mennyiségű ételben kapja meg ugyanazt a tápértéket, mert kíméli a gyomrot, a beleket, hiszen nem telíti el, jobban tud működni, nagyobb hatékonysággal. És az sem hanyagolható érv, hogy pont a két halálos rém, a gyomor- és a bélcsavarodás miatt ajánlják, hogy több adagban (3-4) kapja meg az ételt, mert ezzel jelentősen csökkented az esélyét. Én a keveset mozgó vendégkutyának is ezt adom, pedig hízékony és lusta is kicsit, de nem hízik tőle, mert annyit kap.

És az, hogy ivartalanított, még nem azt jelenti, hogy most kövér is lesz automatikusan.

Az én két kutyám is ivartalanított, de egyszerűen képtelenség felhízlalni őket, mivel rendesen vannak mozgatva. A mozgástól függ az egész. Nem az ivartalanítás ténye hízlalja őket, hanem a kevés mozgás, ne keverd a kettőt. Ha lenyugszik, és kisebb mozgást követel meg tőled, az még nem jelenti, hogy csak annyit is képes mozogni, vagy csak annyit igényel, csupán azt, hogy ennyivel is beéri ahhoz, hogy ne romboljon, ne vegyen fel rossz szokásokat, hiszen lenyugodott.

2011. jan. 6. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Persze, tudom, hogy nem az ivartalanítástól híznak el. A kutyám már lassan 2 éve, hogy meg lett műtve, egy nagyon pici felesleg van rajta, de azt tavasszal lemozgatom róla.

Nem szoktunk lustálkodni, sokat túrázunk a kutyusommal:)

Csak a műtét óta nagyobb az étvágya, és ha nagyon keveset adok neki a tápból, akkor nem mondhatom neki azt, hogy csak azért kapsz 10 szemet, mert ennek nagyobb a tápértéke, attól ő még éhes lesz. Szerintem:)

2011. jan. 16. 12:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!