Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 7hetes bichon kiskutyám van....

7hetes bichon kiskutyám van. Mit adhatok neki enni és mennyit mennyiszer naponta?

Figyelt kérdés
2011. jan. 6. 12:03
 1/9 anonim ***** válasza:

Szerintem tápot már simán elrágcsál. Neki még lehet naponta 3x adni, később 2x kell csak ennie.

És lehetőleg prémium tápot, ne Chappit, Friskiest, meg ilyeneket.

2011. jan. 6. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Adhatsz neki darált marhahúst nyersen, félif párolt marhahúst zöldségekkel, zöldséges rizses marhahúst, marhahús pogácsát, ugyanezt, zöldséggel, burgonyás csirkeszivet, resztelt májpürét, tört szardíniát túróval, sajtos, tojásos tejbedarát, csirkemájas zabpelyhet. Ha minden képpen főzni akarsz neki.Küldjek receptet, hopgy hogyan készítsd el?
2011. jan. 6. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
megköszönném nagyon a receptet :)
2011. jan. 6. 12:32
 4/9 anonim ***** válasza:
Melyik érdekel?
2011. jan. 6. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Érdekes, az enyém kicsinek se ette meg a kutyatápot, pedig nem is olcsót vettem neki, inkább a macskák ették. :) A kutyám meg a macskakaját szereti. Fura egy kutya :)
2011. jan. 6. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

ne etesd össze-vissza, mert hasmenés lesz a vége... ahonnan vetted, ott mivel etették? eleinte neked is azzal kéne, hacsak nem valami silány minőségű, mert akkor inkább hagyd el, és vegyél neki jó minőségű száraztápot.

royal canin mini adult junior, vagy puppy még inkább

figyelj a méretére, kistestű kölyökkutyának való tápot vegyél, minél jobb minőségűt, ha megengedheted magadnak.

vannak jó minőségű konzervek is, ha egy kanállal keversz a táphoz, lehet szivesebben megeszi, bár az én kutyám mikor kicsi volt, nyelte a száraztápot, mint kacsa a nokedlit... nem kellett neki se beáztatni, se bekeverni semmivel, sőt, ha bekevertem meg se ette.. szoktam neki adni hetente 3-4szer főtt húst, kis sajtot meg amit

[link]

itt tudsz válogatni tápot, pénztárcádhoz alkalmazkodva...

2011. jan. 6. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha kistestű kölyökkutyád van…

neki gyorsabb az anyagcseréje, hamarabb éri el kifejlett kori testtömegét, mint a nagytestű fajták. Továbbá a kistestű fajták nagyobb arányú a fehérje, zsír, kalcium és foszfor igényük, melyet szervezetük a csontok növekedésére, valamint az izmok, és egyéb szövetek fejlődésére fordít. Tehát ha a kiskutyádnak olyan tápot adsz, mely kimondottan a kistestű fajták igényeihez mérten fejlesztettek ki, biztos lehetsz benne, hogy a növekedéséhez szükséges tápanyagok mennyiségét és minőségét biztosítod számára.

A kistestű kölyköknek van még egy jellegzetessége: kis száj, és kis gyomor. Fontos, hogy ezek a kölykök olyan tápot kapjanak, melyek kis granulátumokból állnak, hogy könnyebben meg tudják rágni. A koncentrált tápanyagtartalmú formula biztosítja, hogy ezek a kölykök teljes értékű és kiegyensúlyozott tápot kapjanak, még akkor is, ha úgy tűnik, hogy kisméretű gyomruk csak kis mennyiségű táplálékot képesek befogadni.

2011. jan. 6. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ráadásul mivel kistestű, ezért keveset eszik, tehát nem nagy anyagi megterhelés szuperprémium tápot venni neki.
2011. jan. 6. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem amikor a bichonom kicsi volt, 2 hónapos koráig az Acana Puppy & Junior tápot ette beáztatva, két kanál konzervvel. Ma már felnőtt tápot eszik, de maradtunk az Acanánál. Egy 18 kg-s zsák 15000 forint, ami akár 3-4 hónapig is elég szokott lenni, szóval nem jön ki drágára a prémium táp.
2011. jan. 6. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!