Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mennyiszer lehet naponta...

Mennyiszer lehet naponta hajat mosni?

Figyelt kérdés
Naponta 2szer szoktam, este, hogy kimossam a hajamból a hajfixálót és a napközben rárakódott koszt, és reggel, hogy ne legyen szálkás, mert mindennap vasalom. Ez nagyon káros, vagy csinálhatom tovább?
2010. márc. 20. 14:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

ez nagyon káros...

én heti 3x mosom,de szerintem ez is sok...

2010. márc. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Káros! De még mennyire. Pláne a hajvasaló...
2010. márc. 20. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

nekem sajnos gyorsan zsírosodik a hajam,ezért minden este megmosom.

de a napi 2x az már káros,főleg,hogy vasalod id ,meg rákensz minden félét.

a gyakori hajmosás igénybe veszi a hajat, és kiszárítja a fejbőrt, hacsak nem kímélő, naponkénti használatra is alkalmas samponnal mossuk.A samponokkal szemben támasztott legfontosabb követelmény, hogy kémhatása bőrsemleges, azaz enyhén savas, 5,5 pH-jú legyen.

Ezen túl fontos az egyéni tapasztalat, hiszen lehet, hogy az ismerős által ajánlott termék a mi hajunkon nem válik be; ragadós, fésülhetetlen marad a hajunk. Ez semmiképp sem jó, mert ettől a hajszálak fokozottan sérülnek, roncsolódnak. Miután a sampon saját összetevőit nem távolítja el olyan hatékonyan, egy idő után mintha hamarabb piszkolódna a haj. Különösen érvényes ez a "2 in 1" samponokra, amelyeknél az a lényeg, hogy balzsamot is vigyenek a hajra, amit az öblítésnek nem szabad eltávolítania. Ha ezt tapasztaljuk, a legjobb egy időre más samponra váltani.

2010. márc. 20. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
ez borzaszto karos. ne hasznalj annyi hajlakkot, es akkor nem kell annyit mosni, en 1 heten 1x mosom, pedig zsiros tipusu a hajam, eleinte en is sokszor mostam es csak jobban zsirosodott, aztan 2-3 hetet kellett kibirnom, es most jo igy hetente 1x.
2010. márc. 20. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Tényleg nagyon káros. Mindenképp csökkentsd a hajmosások számát. Először napi egyre, majd csak minden másnap, aztán növelheted háromnapra, és így tovább. Én hetente egyszer mosom (igaz, én csak vasalom heti 1×, nem használok hajhabot, -lakkot, -fixálót) és így is nagyon szép a hajam és kevésbé roncsolódik. :) Mondjuk ha nagyon zsíros, akkor megmosom többször, de heti 2-3-nál nem szoktam többször. Amúgy legalább hővédő sprayt/krémet használsz vasalás és szárítás előtt?
2010. márc. 20. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

bazz, nekem nem lenne türelmem hozzá, meg amúgyis káros, és pazarló dolog ez...

van 2 ismerősöm is, aki naponta mossa a haját, és mind2nek olyan vékonyszálú haja van, mintha nem is lenne...


szerintem elég lenne 2naponta, ha már ilyen megszállott vagy.

én 3naponta mosom, az bőven elég.

2010. márc. 20. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ha szeretnéd, hogy tönkremenjen a hajad, akkor csak így tovább. Én heti 1-szer mosom, vegyes típusú (hajtőnél zsíros, hajvégnél inkább száraz), és bőven elég. A hajvasaló eleve káros, barátkozz meg a hajad kinézetével.
2010. márc. 20. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, ha öt év múlva is lesz haj a fejeden, akkor egy anatómiai csoda vagy.

Jó kérdés: naponta kétszer vegyszerben áztatom a hajam, reggelente átsütöm, a köztes időben pedig mindenféle ragacsban tocsog - vajon ez árt neki?! :)


Neeeem, csináld nyugodtan tovább. Csak szerezz be kendőket, amikkel majd letakarod a tükröket pár év múlva.


Nem kell sűrűn mosni, de az is segítene, ha nem kennéd be minden ragaccsal, azok bizonyítottan amúgy sem tesznek vele semmi jót, csak a pénzed rabolják. Reggelente süsd, ha kell, és mosd kicsit ritkábban.

2010. márc. 20. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Káros!! sztem elég ha egy héten 2 max 3x hajat mosol.
2010. márc. 20. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

első vagyok...

én amúgy azon lepődöm meg, hogy Neked erre van időd és idegzeted... én utálok hajat szárítani, beformázni... örülök, ha megúszom heti 3 rituáléval... én is vasalgattam karácsony óta (hajvasalót kaptam, ráadásul a Hajas Laci félét), de már most látom milyen sprőd tőle a hajam, sőt néha ilyen 3-4mm-s részek egyszerűen leesnek a hajam végéből, szóval én inkább nem vasalom...

2010. márc. 20. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!