Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A bűzmirigy tisztítását...

A bűzmirigy tisztítását minden kutyánál megkell oldani? Vagy esetleg magától kiürül?

Figyelt kérdés
Nagyon sokat vakarózik, a fülét is vakargatja. Én nem láttam semmit, ezért utánanéztem, és olvastam, hogy ezek a tünetek lehetnek a bűzmiriggyel kapcsolatban?!
2011. jan. 6. 16:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Elvileg ha időnként kap csontot, vagy valamit amitől keményebbet kakil, akkor ürül, de ha már be van gyulladva, akkor nyomni kell. Ha viszont egyszer megpiszkálják, akkor onnantól kezdve mindig nyomni kell állítólag.
2011. jan. 6. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ilyenkor már,csak az állatorvos segíthet.Kinyomja
2011. jan. 6. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ha kevesett mozog a kutya,akkor sem ürül rendesen.
2011. jan. 6. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Lehetnek kapcsolatban a bűzmiriggyel, jól olvastad, de mindenképpen vidd szakemberhez! Állatorvos állapítsa meg, hogy valóban probléma van-e, vagy nincs. Kozmetikában is kinyomják neked, de csak külön kérésre!

Én sem javaslom egyből a kinyomását, próbálkozz olyan étrenddel, ahol erőlködnie kell pár napig a kakival, így magától kiürül a bűzmirigy is! Jó esetben.

Egészséges állatoknál akár egész életükben hozzá sem kell nyúlni a bűzmirigyhez! Remélem segítettem!

2011. jan. 6. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Gondoltam arra is, hogy a vakarózás lehet a hőmérséklet különbség miatt is, ugyanis benti kutyu. De lehet beiktatok egy fürdetést.

Remélem nem a bűzmirigy lesz a probléma!

Melyek azok az ételek, amik ezen segíthetnek?

2011. jan. 6. 16:44
 6/12 anonim ***** válasza:
Vakarózás táplálék allergiától is lehet, atkától is, rühtől is! Tényleg orvosnak kellene megmutatni!
2011. jan. 6. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Füle belül koszos?Szokta a hátsóját nyalni?
2011. jan. 6. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
A porcos, csontos étrend, attól egész világosakat is kakilnak. Ha nagyon vakarózik tényleg vidd el orvoshoz. A fent említett betegségek közül kettő átterjed emberre is! Pl a rühatka, és a gombásodás! Undorító dolgok ezek! A kutyákat meg kínozza!
2011. jan. 6. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
A farka tövét szokta rágcsálni (korpás is egy kicsit a bőre ott), és a combját.
2011. jan. 6. 17:02
 10/12 anonim ***** válasza:

Utoljára is csak azt tudom mondani, hogy orvos tudja megállapítani a baját, így látatlanba járulékos cselekvésekből nem tudunk diagnosztizálni!

Mivel nem vagyok doki, még ha látnám sem biztos! A gombát rühöt felismerem! A bolhásság is okozhat nem csak vakarózást, de bőrirritációt, allergiát is!

2011. jan. 6. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!