Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutya szenved végleges...

A kutya szenved végleges altatáskor vagy ezt csak egy sima elalvásként érzékeli?

Figyelt kérdés
2011. jan. 7. 15:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem ezt még soha egy kutya sem mondta el... Nem tudhatjuk pontosan. Szerintem a halál előtt azért biztos van egy olyan pillanat, amik rátör a halálfélelem, de legalábbis valahogyan tudatosul, hogy vége van.

De az biztos, hogy rövidebb, kisebb szenvedés, mint még napokat heteket fájdalomban és elkeseredésben élni.

2011. jan. 7. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
42%
A tv-ben azt mondták, hogy ilyenkor olyan, mintha altatót vesz be az ember. AZ SE FÁJ!!! :) És nem tudja mi történik magával a kutya, azt hiszi, most álmos, és elalszik.-Bár nem lehet mindíg hinni a tv-ben..
2011. jan. 7. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem nem érez semmit, csak azt hogy álmosodik, és szépen eltávozik az "örök vadászmezőkre".
2011. jan. 7. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanazt érzi, mint amikor műtéthez altatják. Mivel először ugyanazt kapja. És miután elalszik, akkor kapja a végzetes, szívbénulást okozó anyagot.
2011. jan. 7. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 zsuzsabazsa ***** válasza:
100%

Több féle túlaltatási módszer van. Én is segédkeztem egy párszor.

Az egyik amikor az orvos simán a bőr alá juttatja a mérget. A kutya ilyenkor elkezd vonaglani, öklendezik és hány is.Ezt nem tartom humánusnak.

A másik mikor altató injekciót ad be neki. Megvárja míg elalszik.Utána egy hosszú tűvel a szívébe juttatja a mérget.

A harmadik mikor vénásan juttatja a mérget a szervezetbe.Ettől is mindjárt elhalálozik.

Szerintem a legelsőtől szenved mert ott a halál beállta tovább tart.

Mindegyik eset kikészít engem. Nem lehet hozzászokni.

2011. jan. 7. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Így van, az én kutyám is 2 injekciót kapott. Pedig az már vagy 20 éve volt.

Szerintem ezeket a dolgokat nagyon okosan találják ki, hogy tényleg, valóban fájdalom- és stresszmentes legyen. Öntudatlan állapotban halnak meg. Olyan elaltatási módszer nem terjedhet el szerintem, amiről nincs 100%-osan bebizonyítva a konkrét mechanizmus, és hogy az teljesen "humánus"... már ha maradt mára enne a szónak még pozitív jelentése.

2011. jan. 7. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

16:13 vagyok, 16:05 válaszára helyeseltem.

Nem tudtam, és nem is gondoltam volna, hogy más módszer is létezhet... szégyen.

2011. jan. 7. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 zsuzsabazsa ***** válasza:
100%

A legelsőt verziót akkor adják be a kutyának mikor a gazdi nincs jelen így nem látja mikor a kutya szenved.

Spórolási okokból.

Én mindig ott voltam a saját kutyáim altatásánál.

Ők a második vagy a harmadik fázist kapták.

2011. jan. 7. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Mi mindig altatáshoz altattuk el a kutyákat. Ekkor még a gazdi fogta, elköszönt tőle. Miután elaludt ( mintha műtöttük volna ) kiküldtük a gazdát. Ekkor kapta meg a szívébe a halálos adagot, de ezt a gazda már nem látta.

A kutya ilyenkor semmit nem reagál, simán alszik tovább, csak megáll a szíve....

Mindegyik nagyon rosszul érintett engem is. Ennyi egy élet. :-(

2011. jan. 7. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Pff... Nekem a cicámat kellett elaltatni (megjegyzem azt is azért, mert egy másik állatorvos félrekezelte), és ő csak 1 injekciót kapott. Szegénykém sírt és vonaglott fájdalmában, de azt mondta a doki hogy ezt így szokták, szóval beletörődtem. Hát most nagyon kiakadtam, hogy nem volt képes az a majom humánusan elaltatni! :S
2011. jan. 7. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!