Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nekem törpe tacskóm van....

Nekem törpe tacskóm van. Fedeztetni szeretnénk hogy késöbb kiskutyái legyenek. Csongrádmegyében Makó környékén hol van jó fedező?

Figyelt kérdés
2009. jan. 29. 15:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
2009. jan. 29. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
42%

Most miért kell még egy alom kutya?? hogy többen legyenek a menhelyen?? a kutyádnak nem lesz jó! áruld már el, miért szeretnéd hogy kiskutyája legyen? törzskönyves?volt tenyésszemlén,kiállításon?örökletes betegségektől mentes?(van szűrve?)jó idegrendszerű? nem agresszív,félős? van időd az alom felneveleésére? és van több 100 ezer forintod, hogy tisztességesen felneveld az almot? van időd a kutyák szocializálására? tudsz megfelelő felelősségteljes gazdit találni a kutyáknak? (nem szaporító, kereskedő és egyéb idióta)ha nem, akkor be tudod válalni, hogy nálad marad, akár örökre?

a rendes gazdi nem hoz le almot a kutyájától, inkább ivartalanítja(és megvédi a kutyát a méhráktól, és egyéb halálos betegségektől, álvemhességtől, és meghosszabbítja az életét ezzel)

mellesleg, a felelősségteljes gazda több 100 km-t is utazik, akár külföldre a megfelelő kan megtalálásához.

Az már eleve egy nagy hiba, ha igyekszel megtalálni a legközelebbi kant.

NEm is szereted a kutyádat, úgy látom.

2009. jan. 29. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
79%

A válaszadónak!

-Nem igazán a kérdésre válaszoltál de ha már ilyen mély morális problémáid vannak mi jogon vonod kérdőre a kérdés feltevőjét?

Miből gondolod hogy nem azért szeretne kiskutyákat mert családtagnak öregnek vagy kisgyereknek szeretne ajándékozni?

Vagy igazad van biztos a 2 havi nyugdijából esetleg összekellene sporolni 50 ezer forintot egy törzskönyves betegségektől mentes kutyára. Ezt te sem gondolod komolyan remélem.

Miért kellene 1 nyugdijas vagy egy kislány házi kedvencének europa chapion kannak lenni az apukájának?

Egy ember akinek van egy kutyája nem csak azért lehet hogy kiállitásra cipelje és közben lobogtassa a törzskönyvet ezt csak a beteg elméjüek hiszik ha valakinek tényleg kutya kell azt azért vállalja mert szereti!

-A tacskónál a tacskóbénuláson kivül, nagyon ritka az örökletes betegség ha ez fent álna biztos nem szeretné a kérdező befedeztetni.

Próbálj meg inkább válaszolni ne peddig ecsetelni mit tegyen biztos átgondolta a döntését és ezért tette fel a kérdést....

2009. jan. 29. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Kedves Előző!

Betettek ide egy linket,pont a Te válaszod előtt.

Olvasgasd, talán hasznodra válik.

2009. jan. 29. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
33%

-20 éve foglalkozok kutyákkal akkor ezekszerint szaporitóként mivel 30 kutyám van mindegyik törzskönyves szerződésben vagyok egy olasz céggel amely kb akkora mint az aréna pláza melyben állatok vannak, külön üzletben madarak cicák kutyák hüllők stb... S igen akik megveszik családok. Eszem ágában sem volt sosem törzskönyvet csináltatni, mivel nem kellet nekik nem kiállitásra kellet hanem születésnapra névnapra egyéb dolgokra. Látni az arcukon mit jelent nekik a kutya mindennel felér. De a nagy un. tenyésztők azt hiszik ők azok akik egyedül és kizárolag tudnak kutyákkal foglalkozni.

Nem értem miért privilégizálják maguknak a tenyésztők a jogot hogy születhessen kutyáája. Ráadásul pont az olyanok teszik mindezt akikről mint most is kiderült beltenyészetben tudták csak elérni azt a minőséget mellyel kiállitáson indulhat. Ez a magyar állattenyésztés bort iszik s közbe vizet köpül mind

2009. jan. 29. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Jól emlékeztem kedves kérdező kérdésedre a válasz :

[link]


Ez a kennel csongrádban található :)

2009. jan. 29. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
63%

OFF

Akkor a te kutyáid azok amiknek a 30%-a megdöglik szállítás közben a kamionon... és erre még büszke is vagy. Gratulálok. A "nagy tenyésztők" se különbek, de amit Te csinálsz azért minimum 30 évre zárnálak be az biztos. 30 kutyával el tudom képzelni mennyire érdekel az egészséges kölykök születése. Gondolom csak az a fontos, hogy minél több kutyát tudj lepasszolni az olaszoknak. Azért megkérdezném, hogy esetleg számlát adsz-e a vásárlásról, illetve adózol-e a bevétel után, mert ha nem akkor kvázi állatkínzón kívül még finom kis adócsaló is vagy (igen, a "nagy tenyésztők" 99%-a is az aki nem ad számlát).

/OFF


A kérdezőnek: ha már mindenáron fedeztetni akarsz, nézz körül hirdetési oldalakon, de NE az legyen az egyetlen szempont, hogy közel, és olcsó legyen, mert a saját kutyád életét veszélyezteted ha egy ápolatlan, akár súlyos beteg kutyával "összerakod". Jól nézd meg hova mész fedeztetni.

2009. jan. 29. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
52%

Nem hiszem hogy magyarázkodnom kellene neked. De nekeverj össze azokkal akik ügyet sem vesznek semmiről s emiatt kutyáik puszulnak el.

Látom te is olyan buta vagy aki látja mi van a tv ben és elfeljt utánnajárni mi is történik igazán. Azok akinél kutyák pusztulnak el általában kereskedők akik mindenféle beteg, 5 hetes,stb és kitudja milyen kutyákat szállitanak.

-Igen ha már kérdezed büszke vagyok mivel én a saját kutyáimat viszem igy sajátmagam tudom gondjukat viselni.

Tudom hogy elmultak 10 hetesek hogy erősek és kibirják az utat ha azt mondom 3 kutya pusztult el 20 év alatt sokat mondok. De ez sem a szállitás hanem egyéb egészségügyi problémák miatt.

Cégem van tehát minden számla és legális alapon nyugszik.

Ezenfelül nehogymár 1 jötment ember próbálja nekem megmagyarázni 20 éves tapasztalattal a hátam mögött hogy hogyan tenyésztek kutyát.

Tudod mit maradj tudatlan buta ember s hidj el minden hülyeségetamit hallasz, tükrözi a korlátoltságod! De legalább olyant ne mondj amit nem tudsz mivel, nincs egyátalán átlátásod a téma felöl csak hallotál valamit amivel dobálozhatsz.

Ezenfelül a kutyáim kiemelkedő eredményekkel rendelkeznek europa szinten és csak halkan szeretném emliteni ezüstkoszorus mestertenyésztő nejemet...

2009. jan. 29. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
47%

Köszi, ezzel magad is bevallottad, hogy a nejed is azon "nagy tenyésztők" közé tartozik, aki nyilvános helyen valószínűleg kézzel-lábbal tiltakozik a törzskönyv nélkül külföldi kereskedők számára, nagy mennyiségben eladott kölykök ellen, valóban azonban nagyon jól jön neki az ezzel keresett pénz, könnyebben össze lehet így szedni az ezüst/aranykoszorút (ami egyébként semmit nem jelent, max annyit, hogy sok a haverja a küllembírók között, és/vagy eleget tejelt már a MEOE részére kiállítási, és egyéb költségre). Ezért mondom én mindig, hogy a különböző koszorúk, meg ilyen-olyan kiállítási eredmények (a magyarországiak pláne) semmit nem jelentenek. Nem vagytok egyedül, a fórumokon őrülten lelkiismeretes tenyésztők nagy része ugyanúgy tk nélküli olcsó kölykök gyártásából fedezi a "hivatalos" tenyészetének költségeit, sajnos nagyon kevés a valóban tisztességes tenyésztő nálunk.

Én nem a TV-ből, hanem saját szemem által tájékozódom, azt is saját szememmel láttam, hogy az ilyen nagyüzemi olasz felvásárlók milyen körülmények között juttatják el a kölyköket a célországba. Azt ugye Te se gondolod komolyan, hogy az ilyen áruházi kereskedőket akár csak egy kicsit is érdekli a kutyák egészsége. Magasról lesz*rják, csak az a lényeg, hogy keressenek rajtuk, nem is keveset. De Te csak éljél az álomvilágban miszerint ők nagyon tisztességesen, a kutya érdekeit szem előtt tartva végzik tevékenységüket.

2009. jan. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem ezt te sem gondolod komolyan egy kereskedőnél a kutya nem áll a kirakatba ez nem egy amerikai film ahol a kirakatba sétálgatnak a kutyák. Mivel több ezer euroról beszélünk adott esetben nem teheti meg egy kereskedő sem hogy történjen valami a kiskutyával. Személy szerint én jártas vagyok a témában s ezek a kutyák nem töltenek általában 8 óránál többet egy üzletben. Családok veszik akik alig várják a kiskutya érkezését igy amint odaér mennek is érte.

Ki szeretném mégegyszer fejezni hangsúlyozva cégben csinálom. Minden kiskutyához olasz nyelven irt könyvet adunk melyben nevelési tanácsok mellet a kutya ápolása egészségen megörzéséhez szükséges tényezőkre hivjuk fel a figyelmet. A tenyésztői etikának nem is tagadom hogy ellent mond némileg, azonban nehéz nem csak külföldön itthon is eleget tenni ezen etikának. Nem egy köszönetet mondó levelet tudnék szkennelni melyek szinte mindegyike kisgyerekek által irt köszönő levél. Valamint a kiskutyák fejlődésének fényképei... Persze tisztában vagyok a tényel miszerint egy ember az általa tenyésztett kutyáknak születétsétől egészen annak kimulásáig felelőséggel tartozik azonban nincs szerintem még az a 4 kutyával rendelkező tenyésztő sem aki minden egyes általa kitenyésztett kutyával visszamenőleg rendelkezik minden információrol. Azért valjuk be ha már itt tartunk maga a tenyésztés sem etikus vagy 20 éven keresztül ha én tenyésztek kutyákat mindnek tudnom kellene az életének lefolyását? Ez azért elég illreálisnak mondható nem?

2009. jan. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!