Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha köldöksérves a szuka,...

Ha köldöksérves a szuka, akkor lehet fedeztetni?

Figyelt kérdés
Kölyökkori pici sérv,(műtött)tenyésztésből kizáró ok?
2011. máj. 31. 18:46
 1/7 anonim ***** válasza:
Tudtommal a sérv örökletes.
2011. máj. 31. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én még egy fajtánál sem olvastam, hogy kizáró ok lenne.
2011. máj. 31. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
54%
kérdezd meg az orvost.én ugy tudom a sérves kutyát nem lehet szüleszteni.de ha mütött utánna már igen.
2011. máj. 31. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Orvosi szempontból nincs vele gond,csak lehet-e pl tenyészszemlére menni ilyen kutyával?Az,hogy örökletes szerintem nem bizonyított.Egy csomó sérvmentes szülőnek vannak sérves utódai,és fordítva.Vagy inkább,úgy fogalmazok,hogy sérvmentes felmenőktől (szülő,nagyszülő,dédszülő)is születhet sérves kölyök,de sérves szülőknek is ritkán születik sérves kölyke.
2011. máj. 31. 20:10
 5/7 anonim ***** válasza:
a sérv nem bizonyítottan öröklődik... nekem van egy sérves szukám akinek még soha egyetlen kölykének sőt unokájának sincs sérve...de olyan kölyköm is van a mostani almomban akinek se szülője, se nagyszülője, se féltesója se senkije nem sérves és a 11 kölyökből ő az...Németországba megy tenyésztésre, 6 hetesen meg műtettük, megmondtuk a gazdának (nagyon híres német kennel) és szava se volt rá...
2011. máj. 31. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A műtét helye szerintem egyáltalán nem látszik. A kölyköt megműtik és elfelejtik, hogy valaha sérve volt. Kétlem, hogy foglalkoznának ilyennel bármilyen tenyészszemlén. Semmi féle kötelezettség nincs, hogy bejelentsd, kicsinek sérve volt.
2011. máj. 31. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
a köldöksérv adódhat abból, ha az anyakutya röviden rágja el a köldökzsinórt. Én még olyat, hogy öröklődő betegség lenne, nem hallottam
2011. máj. 31. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!