Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van olyan szánhúzó kutyafajta...

Van olyan szánhúzó kutyafajta ami alkalmas házőrzésre?

Figyelt kérdés
Múltkor olvastam az egyik könyvben, hogy a Husky meg a Malamut is kiképezhetőek őrző-védő kutyának, máshol meg azt , hogy egyeltalán nem alkalmasak erre. Akkor most melyik igaz?
2011. jan. 8. 12:50
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem a Husky egyáltalán nem az, de a malamutról eltudom képzelni, hogy házat őriz. :)
2011. jan. 8. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
94%

nem képezhetőek ki :)

a husky se meg a malamut se persze ha tenyésztőtől veszel MERT ezek a kutyáknak nem az volt a feladatuk hogy őrizzenek

olvass utánuk !

2011. jan. 8. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
71%
Bármelyik kutya alkalmas házőrzésre, amelyik ugatni tud, és a mérete elég látványos. A jelzésen kívül nem is várható ma már el más egy kutyától. Ha harap, gondot okoz, ha nagyon be akarnak menni idegenek, annyi lehetőségük van a kutyát kiiktatni sajnos.
2011. jan. 8. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
48%

2. vagyok

jelezni minden kutya tud de én arra gondoltam hogy megvédje a házat stb ... amúgy ha ki van téve h csak saját felelősségre menjen be akkor nem szólhatnak semmit ha betör és megharapja a kutya!!

2011. jan. 8. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
67%
Hát szerintem jelezni sem tud mindegyik. Pont a szánhúzó kutyák azok akik keveset ugatnak. Nekünk volt szamojed meg malamut is és nem nagyon ugattak csak vonyítottak néha de nem azért mert jött valaki...
2011. jan. 8. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szánhúzók házőrzésre nem alkalmasak. Pont kijelentő mondat vége. A tenyésztésük során ugyanis kifejezetten nem kívánatos tulajdonság volt az emberrel szembeni bármilyen agresszió. A samoyed tud ugyan ugatni, de ő is az a típusú kutya, aki hozza a betörőnek a labdát, hogy hurrá, új játszótárs. Egy szánhúzó kutya a hiedelemmel ellentétben nagyon intelligens, de ehhez rendkívüli öntudat is társul. Magyarán, ha valaminek nem látják az értelmét, akkor nem csinálják meg. Nem lehet velük a hagyományos, munkakutyáknál bevált módszerekkel náluk eredményt elérni. Ha viszont sikerül velük elhitetni, hogy amit szeretnél, az jó buli, akkor csodákra lehetnek képesek. Akár esetleg valamilyen szinten még őrző-védő feladatokat is meg lehetne nekik (talán) tanítani (bár én személy szerint erre sosem láttam példát), de azt különösen hangsúlyozni szeretném, hogy ez SOSEM LENNE NÁLUK TÖBB EGY JÁTÉKNÁL. Magyarul, éles helyzetben ők SOSEM VÁLNÁNAK BE. Szóval, ha házőrző kutyát akarsz, akkor ne szánhúzóban gondolkodj.
2011. jan. 8. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
egyik kutya se házőrző mert ezekt nem arra hanem a bundájuk miadt az eszkimok akik hidegbe örökhó van birják a hidegt szánhhuzást
2011. jan. 8. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Olyan nincs, de olyan házőrző létezik, amelyik jól húzza szánt. :) Bocsi, de nem bírtam kihagyni.
2011. jan. 8. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!