Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Minőségi berni pásztor tenyész...

Minőségi berni pásztor tenyészetek az országban?

Figyelt kérdés
Javasoljatok olyan berni tenyészeteket, ahol minőségi tenyésztés folyik, egészségesek a kikerülő kutyák, nem pénzért tenyésztenek...
2011. jan. 9. 11:31
 1/8 anonim ***** válasza:

Nekem ők tűnnek szimpatikusnak:

[link]

[link]

[link]

[link]

2011. jan. 9. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

[link]


Körülbelül fél percembe került megkeresni, nem értem, miért nem képesek rá sokan.. Amúgy ezek mindegyik jó kennel, de én azért meglátogatnék elég sokat, nem az elsőtől megvenni a kutyát. Alomválasztási tippeket is tudsz keresni, sok mindent, Google a barátod! ;)

2011. jan. 9. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Azért írtam ki a kérdést, hogy hátha van vkinek bernije, és ír, hogy honnan vette, milyen a tenyésztő, elégedett-e a kutyával.
2011. jan. 11. 19:51
 4/8 anonim ***** válasza:

[link]


Csak innen NE!!!!

2011. máj. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Miért mi a gond ezzel a tenyésztővel?Tapasztalatod van?Akkor le tudnád írni mert én is tapasztalatokat szeretnék hallani!
2011. nov. 9. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én is kíváncsi voltam,mért ellenzi annyira valaki ezt a kennelt. Mivel szerettem volna egy berni kutyust, hát a Bilber Ranch tenyészetet is felhívtam. Nem bántam meg! Igaz, "kioktatott" a tulaj, de csak hasznomra! Úgy érezhettem, hogy nem rám akarja tukmálni a kiskutyát, inkább elijeszteni szeretne. Nem én kérdezhettem, hanem azonnal egy csomó kérdésére kellett választ adnom, csak azután mondta meg, hogy volna - e számomra kutyája. Furcsa volt, de aztán beláttam, hogy számára sem mindegy, hová kerülne kutyája. Rengeteg kellemetlenséggel kezdte az ismertetést, hogy van rosz dolog is a kiskutya tartásában. Nagyon tetszett a hozzá állása, és elhatároztuk, hogy időpontot kérünk, és meglátogatjuk a kennelt! Félve szálltunk ki az autóból, mert rengeteg kicsi, és nagy kutyus jött üdvözölni. Elsőre félelmetesnek tűnt, de a gazdi megnyugtatott, hogy csak a simogatásért jönnek. Ilyet még nem láttam! rengetek kutyus , szabadon, boldogan él egy falkában! A "köszöntés" után, megint hosszú beszélgetés, mire "megérdemeltük", hogy kiskutyát is láthassunk. Ilyet még nem láttunk! Az a rengeteg kutyát tökéletesen irányította Zoltán! Csodásan irányította őket. A picik nagyon aranyosak voltak. A választásban is irányított, hogy melyik kutyus lenne jó a családunknak. Nem bántuk meg, egy tüneményes, új családtaggal tértünk haza! Nagyon örülünk, hogy nem ültünk fel a gyakorin áskálógóknak, és ellátogattunk a bernik "állóm szigetére"! Köszönjük Zoltánnak,- a Bilber Ranch kennelnek,- ezt a tündért, amit számunkra nevelt!
2012. ápr. 7. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

2007 tavaszán én is Rígler Zoltántól vásároltam egy törzskönyves berni pásztor kiskutyát.

A vásárláskor a tanyán sok kutya fogadott bennünket, szabadon engedve. Szerette volna látni a tenyésztő, hogy nem félünk az óriás kutyáktól. Csak akkor fogadott bennünket, amikor ki mertünk szállni az autóból, és megsímogattuk a kutyákat. Ha ezt nem tettük volna, nem adott volna kutyát!


Ahogy írták előttem, ezek az óriási állatok úgy "ugráltak" ahogy a Zoltán fütyült nekik. kb. 50 kutyát irányított, azok pedig szót fogadtak neki. Ilyet még nem láttam.


Elmúlt 10 éves (Vanda of Bilber Ranch) Dafni kutyánk, egészséges, szép és okos kutya. Azt mondták, hogy ezek a nagytestű állatok csupán 7,5-8 évig élnek. Nos a mi kutyunk már több mint 10 éves. Szerintem ez a tenyésztőt dícséri.. meg persze a mi gondoskodásunkat.


Nem hinném, hogy más tenyésztők szebb vagy jobb minőségű kutyát tudnak adni.

Szerintem bárki nyugodtan vásárolhat tőle kiskutyát.

2017. jún. 23. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Rigler Zoltánnal az a gond, hogy túl sok kutyája van. Ő is megmondta, hogy annyi van, hogy van,amelyiket ő sem simogatta még meg sosem és nem is tudja. Arról nem beszélve, hogy a kutyák fele szabadon, a másik fele egy pici saras udvarba volt összezsúfolva, aminek közepén szó szerint az ő putrija állt. Többször láttam, hogy viszi a kocsijában a dögöt a kutyáinak,meg a helyi állatmenhelyről is a maradékot. Felelőtlen,vagy 10x több kutyája van,mnt amennyit kellene tartania meg el tudna látni normálisan. Egyszer jártam ott, de akkor is éppen egy random kidobott lótetemből másztak ki

a piszkos kis bernik a cavalierjeivel együtt, ott ettek vagy öten. Undorító az egész hey, folyamatosan jelentgetik is fel egyébként, úgyhogy lehet, hogy amúgy "jó vérből" való kutyái vannak, de attól még rosszabb a szaporítóknál is. Sajnos nem is látja be,hogy túlzásba esett,mert tény,hogy tényleg szereti a kutyáit meg kicsit be is kattant.

2019. máj. 22. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!