Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak, ha a nagy...

Mit csináljak, ha a nagy kutya szerintem nem játékból "nekiment" a kicsinek?

Figyelt kérdés

Van egy 5éves és egy 8 hetes lány boxerem , a kicsi 2 hete van nálunk és csak most hétvégén mertük összeengedni őket az utcán.Nagyon örültünk mert a nagy nem bántotta hanem elkezdtek kergetőzni, a kicsi a hátára is felmászott egyfolytában ugatta és akkor se csinált semmit.Ma meg csak az udvarra engedtem ki őket ugyan azt csinálták, mint az utcán de hirtelen a nagy a kicsi nyakához fordult, fel is borította a kicsi meg nyüszített is.Nem tudom h ez is csak játék lett volna vagy már a nagy kicsit unta h mindig piszkálja a kicsi csak megijedtem és rákiabáltam, akkor egyből ott is hagyta.

Most már kicsit tartok összeengedni őket :(


2011. jan. 10. 16:39
 1/6 anonim ***** válasza:

Az is lehet,hogy a nagy "fitogtatni" akarta az erelyét.

Szerintem még így az elején próbáld meg csak kerítésen keresztül hagyni őket.(Egyik bezárva,másik kint.)Milyen neműek?

2011. jan. 10. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Megnézted a kicsit? Van rajta bármi sérülés? Ha nincs, akkor inkább csak nevelő céllal történt a dolog. Lehet, hogy előtte a kicsi nagyot csípett, vagy átlépett valamilyen határt. Arról nem beszélve, hogy a kutyák nagy színészek. Láttam én már nyüszítő, lábhúzó kutyát, aki ha eltűnt a gazdi, hirtelen nagyon egészséges lett :D. Elméletileg te vagy a falkavezér, akkor te döntöd el, ki meddig mehet a játékban. Ez ugyanúgy igaz a kicsire is, mint a nagyra.

Simán össze lehet őket engedni. Nem lesz gond. A következő néhány alkalommal még legyél jelen és kezeld a helyzeteket. Te meghúzod a határokat, ők pedig azon belül maradnak.

2011. jan. 10. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!Mind a kettő szuka.A nagy hallgat is rám,a kicsit meg még nem nagyon tudom kordában tartani,mert ő meg mindig játszana és nem tudja hol a határ,de ha már nagyon harcias volt elhúztam a nagytól és folyamatosan dicsértem a nagyot.Lehet az volt a baj, h a nagy velem akart volna lenni, mert jött volna utánam a kicsi meg nem hagyta.Csak attól félek h annyira felmérgeli h nem fog rám figyelni ha rászólok.
2011. jan. 10. 17:15
 4/6 A kérdező kommentje:
jah és nincsen semmi baja a kicsinek ő még utána is ment volna játszani :)
2011. jan. 10. 17:16
 5/6 anonim ***** válasza:

Igen, a kutyák is tanítják egymás közt a kutyaillemet, hogy a fiatalabb meddig mehet el az idősebbel.

Egyébként szerencséd van, mert általában (!) a szukák nehezebben fogadnak el idegen kölyköket, a kan szinte mindig.

2011. jan. 10. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom nem mondok újat azzal, hogy 6 hetesen még nem kellett volna elhozni, mert a 7-8-9. hét nagyon fontos, az anya kutya ilyenkor tanítja meg játszani a kölyköket.

Azok a kölykök, akik 5-6 hetesen elkerülnek az alomból, általában durván játszanak, és nagyon erősen harapnak.

Szerintem a Te idősebbik kutyád is csak nevelni akarja a kicsit, de azért figyelj rájuk oda. Ha látod, hogy az idősebbik már unja a kicsi állandó macerálását, akkor mondjuk vidd ki őket sétálni.

2011. jan. 10. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!