Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hiperaktív kutya? Az lenne a...

Hiperaktív kutya? Az lenne a gondom, hogy első kutyám németjuhász! Szuka 10 hónapos!

Figyelt kérdés
És hiába viszem el sétálni, ami egybe vna kötve azzal, h bandázunk is 15 másik kutyával! És mégis kimegy a kertbe ugatni,ugy, hogy már szinte fbiává vált nála! Beton kerítés van és nem lát át a szomszéd kutyájához! Sokszor nincs ott semmi, mégis fel-le fut és ugat mint egy veszett kutya! Olykor több órán át! ÉS már nem tom hogy szoktassam le róla!Jah, és nem a séta hiánya miatt csinálja ezt!Min:2 óra) :D
2011. jan. 10. 20:35
 1/9 anonim ***** válasza:
És szellemileg mennyire fárasztod? Felaqdatok, trükkök, gyakorlás, stb. Egyébként rangsor probléma is lehet...
2011. jan. 10. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Arra gondolsz, h ő lenne a falkavezér? Sztem az kizárt,mert hallgat rám! Hát feladatokat nem nagyon csináltam vele mostanában, amióta vége lett a kuytasulinak! Akkor majd gyakorolok vele! :Dde másra nme tok gondolni már! kimerültek a készleteim!
2011. jan. 10. 21:01
 3/9 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem hiperaktív. Csak egy fiatal német juhász. A felesleges ugatást első pillanatban le kellett volna állítani.
2011. jan. 10. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szerintem teljesen másról van szó! Hozzászokott a kutyád, hogy mindig nagyban csináljátok a bandázást. Gondolom kis kora óta tart ez?! Mikor hazaértek, azért kezd el fel-le mászkálni és ugatni, mert hiányzik neki a kutyás társaság.

Arra számít, hogy majd a szomszéd kutyával majd egy jót eldumcsizik saját nyelvükön.Te nem vagy neki elég érdekes, inkább fajtatársaival szeret együtt lenni.

2011. jan. 10. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Gondoltam rá. hogy hozok mellé egy másik kutyát! Ami eltér tőle energiaszintileg! Ami sokkal nyugodtabb típus!Sztem ez lesz a megoldás!:D
2011. jan. 11. 14:53
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem meg pláne az ugatásnál nagyon jól megy a kutyáknak az utánzásos tanulás, és még egy kutyával csak annyit érsz el, hogy ketten fognak ugatni. Nem hiszem, hogy jó ötlet egy új kutyát beszerezni akkor, mikor még az elsővel is vannak nevelés gondok.


Le kell tiltani az ugatást kicsit szigorúbban, és kész.

2011. jan. 11. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 zsuzsabazsa ***** válasza:
Én úgy gondolom a kutyád csak a hallására van korlátozva.Szeretné látni is mi folyik a szomszédban. Mivel a kutyák borzasztóan kíváncsi természetűek. A betonfaltól nem lát semmit. Szerintem ezért is ugathat.
2011. jan. 11. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ahah! Erre nem is gondoltam, ha látás hiányzik neki!:) Jó ötlet ! Hát akkor erről mnél előbb lek lel szoktatnom! Köszönöm szépen a javaslatokat!
2011. jan. 12. 15:05
 9/9 anonim válasza:
többen írtátok, hogy szoktassa le az ugatásról. De HOGYAN??? én 6 hónapja küzdök az én szukámmal(másfél éves) és semmi eredmény...rettegnek az újság kihordók, a postás, a biciglisek, a vad műanyag motoros 3 évesek...És ő kilát a kerítésen. Ha itthon vagyok még csak-csak elhallgat, de ha nincs itthon senki, egész nap ugat, a szomszédok nagy örömére..
2011. jan. 20. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!