Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nemértem a tenyésztőket?!

Nemértem a tenyésztőket?!

Figyelt kérdés

1.Mért számolják bele a kölykök árába a tenyésszuka felnevelését,és a költségeit?

2. Hogy a francba van pofájuk elkérni 130 ezret egy kölyökért?Mingyárt elmondom,hogy mért sokallom.

3.Mért hazudják,hogy ez egy költséges hobby, és még ők fizetnek rá?(lentebb ezt is leírom.)



1. A tenyésszukáját azért vette mert rajongott a fajtáért,és vele akarja megalapítani a tenyészetet.Ez a szuka teszi le a tenyészetének az "alapjait".Mért számolják,hogy a tenyésszukám volt 200 ezer, a felnevelése 2 éves koráig szintén 200 ezer, az oltások 30 ezer, a kiállítások félmilla.Mért akarja,hogy valamelyest azért visszajöjjön annak a szerencsétlen kutyának az ára?



2.Két díjnyertes szülőtől születnek kiskutyák.A TK 5500 ft kiskutyánként. Születik 7 kiskutya,az 38.500 ft.8 hetes korukig a minőségi táp a kiskutyáknak nehiggyétek,hogy olyan drága, főleg nem tenyésztőknek, ők olcsóbban beszerzik, de számoljunk rá 15 ezret.A kiskutyák oltásaira számoljunk 40 ezret.Így összesen 93500,és mindent jól számoltam,ha minden igaz, de lehet hogy nem mert korán van. Erre ők még beleszámolják a fedeztetési jegyet,stb...mi jogon?A vásárlónak azt nem kötelessége kifizetni, a tenyésztő jól tudta, hogy mibe kezd bele.Tavalyelőtt lehoztam 1 almot,van egy rotweiler szukám és egy kanom. Mindkettő tenyésszemlén, tenyésztésre javasolt x-et kapott.Törzskönyvesek,a szuka volt 2 kiállításon is, a kan nem,viszont tenyészthető.Szűrettem a kutyákat, a fedezés előtt.Acana tápon neveltem őket 9 hetes korukig, és mégis eladtam őket 50 ezerért,és nem fizettem rá. Igaz,hogy hasznom sem volt, de nem fizettem rá, mint ahogy sok tenyésztő állítja, hogy ráfizetős ez a hobbi.Azóta ivartalanítottam a szukámat, nemszeretnék több almot,csak a családban tudták, hogy az én kutyáim nem akármilyenek, és így a rokonságban maradtak a kölykök.Nem volt pénzük megfizetni több százezret, így hát tőlem vették meg a kölyköket.Nem kértem el a tenyésszukám értékét, pedig anno 180 ezerért vettem KÜLFÖLDRŐL.A kanom sem volt egy olcsó mulatság..de mi jogosított volna fel engem arra,hogy bárkitől is elkérjem azoknak a kutyáknak az értékét, akiket imádok?A tenyésztő pedig megpróbálja visszahozni az árukat..születik nála 8 kiskutya, eladja őket 150 ezerért,az már 1 millió 200 ezer forint/ alom. Az évek alatt többszörösen visszajön neki a kanjainak és a szukáinak az ára..hát mitnemondjak szép..



3.Azt már leírtam mért hazudnak, nemkell őket védeni, 2 éve lehoztam az almot,50 ezres baráti áron eladtam a kölyköket, oltottam őket,féregtelenítettem, figyeltem 9 hetes korukig a megfelelő szocializációra. 24 órából 20 at elvettek a kiskutyák,mégsem számoltam árat a fáradtságomra is.


Akkor a tenyésztők mi jogon számolnak fel ilyen magas árakat?Borzalom amit művelnek..


2011. jan. 11. 07:24
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/86 anonim ***** válasza:
100%

De a kiállítások stb. azok elég drágák....

130ezer még nem is olyan sok,van olyan tenyésztő amelyik 3-4-500 ezret is elkér egy kutyusért

2011. jan. 11. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/86 A kérdező kommentje:
igen , drágák a kiállítások, vittem a szukát, tudom mi a helyzet. Na de rengeteg tenyésztő elviszi 2 kiállításra a kutyát, és azokat reklámozza évekig.
2011. jan. 11. 07:43
 3/86 anonim ***** válasza:
88%

És ha a tenyésztőnek nincs kan kutyája (mert sokan csak szukát tartanak, hogy ne csak egyféle párosítást lehessen csinálni), esetleg elviszi kölföldre a szukát a kanhoz (pl: ott talál jó kant) a fedezésidíj sokszor több mint 1000 Euro + az útiköltség a szállás...

És bizony a tenyészkutyát illik már kölyökkorától kiállításokra vinni (nem 1-2 alkalommal és nem csak országon belül, hanem külföldre is), az anyakutya spécitápja + az orvosi vizsgálatok a vemhesség alatt (néhány fajtánál az elléshez is kell doki), többféle a fajtára jellemző betegségekre szűrés...

Egyébként több árkategoria van pl: divatkutyák (ezek közül az igazán megbizhatóak nagyon drágák), a ritka, különleges fajták (ezeket nehéz beszerezni és ezért határ a csillagoség) és vannak a nem divatos fajták (pl: mudi, erdélyi kópó, stb...) őket viszont képtelenség megfelelő áron eladni...

A tenyészkutyák árát pedig azért számítják be mert általában nem 1 tenyészpárral dolgoznak hanem több kutyájuk van és másként viszonyulnak az állatokhoz, mint az átlag gazdik... (néha én sem értem amit csinálnak)

2011. jan. 11. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/86 anonim ***** válasza:
86%

ha drágállod, hát ne vegyél! vannak menhelyek, olcsón lehet onnan kutyát szerezni...


ha viszont jó minőségű kölyköt akarsz, jó vérvonalból, szűrt szülőktől, akkor nyelj egy nagyot, és fizesd ki az árát.


azért mert Te olcsón megúsztad két - már bocsáss meg érte - de eredménnyel nemigen rendelkező kutyától, és eladtad a kölyköket bagóért, az a Te bajod.


én bele sem merek gondolni, eddig mennyi pénzemben voltak a kutyám kiállításai, pedig - istenatanúm - nem vagyok az a showmániás... ráadásul munka vonalú kutyám van, szóval csak a "kötelező" kiállításokra vittem, hogy a HJCH és a HCH meglegyen neki (egyébként meglett hamar, mert a külleme is korrekt). ezen kívül munkavizsga, ösztönpróba (már csak ez utóbbi benne volt 20 rugóba utazással együtt), szűrések, ezek mind-mind fontosak a kölykök szempontjából is, hiszen ha ezt nem csinálnám végig, honnan tudhatnánk, hogy a kutyám tényleg korrekt küllemű, egészséges és jó kutya? azért, mert én azt mondom? nonono... :)

nem, én nem (csupán) mondom, hogy ez egy jó kutya, hanem vannak videóim, fotóim, eredményeim, hogy nééézd, ez egy f.sza kutya. egy másik f.sza kutyával fedeztettem, nem restelltem külföldre menni a d.gásért, hogy vonalban is passzoljanak a kutyák, és tényleg jó munkaalmot csináljunk.


annak az alomnak, amit Te lehoztál - ismét elnézésedet kérem érte - de nem sok értéke lehetett (bár a kutyáid vonalának értékét nem ismerem, és azt sem tudom, hogy a kölykökben egyesített vonalak mennyire számítottak annak), így - valszeg - nem is lett volna reális nagyobb pénzt kérned értük.


de ha valaki odafigyel a kutyája értékére, eredményekkel támasztja azt alá, egészségileg leszűreti, és figyel arra, hogy genetikájukban is értékesek legyenek a kölykök, az had kérjen már el annyit a kölykökért, amennyit nem szégyell...


mellesleg ki kötelez rá bárki halandót is, hogy kifizesse? ha nem tetszik, ne fizesd ki! alapvetően nem kötelező kutyát tartani.

2011. jan. 11. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/86 anonim ***** válasza:
74%

Itt a lényeg: annyit kér el, amennyit nem szégyell...

Azért ennyi, mert ennyiért is megveszik a kölyköt.


Ha nem menne el az alom, lenne az olcsóbb is.


Az a szomorú, hogy a profi tenyésztők diktálta árakat kérik el azok is, akik két "törzskönyvezett" kutyát kevernek, mert van egy a szomszédnak is, és túltenyésztett, ideggyenge, egészségügyi problémákkal küzdő egyedeket is ilyen áron passzolnak el a hozzá nem értő kutyatulajdonosoknak, mert az a divatos.


Aki tudja, mit akar, azt is tudja, mennyibe kerül. Aki nem tudja, az meg fizet a saját hülyeségéért.

2011. jan. 11. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/86 anonim ***** válasza:
19%

Utolsó.. én nem értem a válaszodat, de a kérdező világosan leírta, hogy a kutyáit vitte kiállításra, tenyésszemlére..


Bocsi az OFFért

2011. jan. 11. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/86 anonim ***** válasza:
88%

utolsó:


"Mindkettő tenyésszemlén, tenyésztésre javasolt x-et kapott.Törzskönyvesek,a szuka volt 2 kiállításon is, a kan nem,viszont tenyészthető."


ettől azért ne essünk hasra... az meg, hogy volt 2 kiállításon, nem jelenti azt rögtön, hogy ott szépen muzsikált - bár előlegezzük meg neki -, és kiállítási eredménnyel tenyészteni...?

meg akkor most a kan tenyésztésre javasolt, vagy csak tenyészthető? nem mindegy...

szűréseket megcsinálta, az dicséretes.

2011. jan. 11. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/86 anonim ***** válasza:

* ennyi (kiállítási eredménnyel)


(bocs, kimaradt a szó, így félreérthető a mondat.)

2011. jan. 11. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/86 anonim ***** válasza:
83%

Azért ez amit te csináltál nem pont arra hasonlít, mint amikor az ember éveket vár egy-egy megfelelő párosításra, égen-földön megkeresi a kant, aki a szukájának az esetleges hibáit kijavíthatja a kölykökben. Ebbe az árba egyébként még nincsenek beleszámolva azok a szukák és kanok, akiket esetleg valamilyen okból ki kellett vonni a tenyésztésből valamilyen okból, és azóta is tartja őket házikedvencként, stb.


Egyébként meg érted, utazótáskát is lehet venni a kínaiban, meg lehet venni a Louis Vuittontól. Az a szerencse, hogyha kutyáról van szó, akkor nem kell megvenned a kínai minőséget, mert azon az áron megmenthetsz egy menhelyi keveréket is, ami sokkal jobb választás, mint a rossz minőségű fajtatiszta.


Abban meg teljesen igazad van, hogy aki "csak" úgy csinálja mint te, annak nem etikus annyiért adnia a kutyát, amennyiért a neves tenyésztők a jó párosítások kölykeit adják.

2011. jan. 11. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/86 anonim ***** válasza:
76%
Kérdező ne haragudj, de te nagyon buta vagy. Én nem is próbállak meggyőzni, mert amit leírtál, abból látszik, hogy te egy másik világban élsz. Üdv: Egy egyszerű gazdi (nem tenyésztő)
2011. jan. 11. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!