Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nemértem a tenyésztőket?!

Nemértem a tenyésztőket?!

Figyelt kérdés

1.Mért számolják bele a kölykök árába a tenyésszuka felnevelését,és a költségeit?

2. Hogy a francba van pofájuk elkérni 130 ezret egy kölyökért?Mingyárt elmondom,hogy mért sokallom.

3.Mért hazudják,hogy ez egy költséges hobby, és még ők fizetnek rá?(lentebb ezt is leírom.)



1. A tenyésszukáját azért vette mert rajongott a fajtáért,és vele akarja megalapítani a tenyészetet.Ez a szuka teszi le a tenyészetének az "alapjait".Mért számolják,hogy a tenyésszukám volt 200 ezer, a felnevelése 2 éves koráig szintén 200 ezer, az oltások 30 ezer, a kiállítások félmilla.Mért akarja,hogy valamelyest azért visszajöjjön annak a szerencsétlen kutyának az ára?



2.Két díjnyertes szülőtől születnek kiskutyák.A TK 5500 ft kiskutyánként. Születik 7 kiskutya,az 38.500 ft.8 hetes korukig a minőségi táp a kiskutyáknak nehiggyétek,hogy olyan drága, főleg nem tenyésztőknek, ők olcsóbban beszerzik, de számoljunk rá 15 ezret.A kiskutyák oltásaira számoljunk 40 ezret.Így összesen 93500,és mindent jól számoltam,ha minden igaz, de lehet hogy nem mert korán van. Erre ők még beleszámolják a fedeztetési jegyet,stb...mi jogon?A vásárlónak azt nem kötelessége kifizetni, a tenyésztő jól tudta, hogy mibe kezd bele.Tavalyelőtt lehoztam 1 almot,van egy rotweiler szukám és egy kanom. Mindkettő tenyésszemlén, tenyésztésre javasolt x-et kapott.Törzskönyvesek,a szuka volt 2 kiállításon is, a kan nem,viszont tenyészthető.Szűrettem a kutyákat, a fedezés előtt.Acana tápon neveltem őket 9 hetes korukig, és mégis eladtam őket 50 ezerért,és nem fizettem rá. Igaz,hogy hasznom sem volt, de nem fizettem rá, mint ahogy sok tenyésztő állítja, hogy ráfizetős ez a hobbi.Azóta ivartalanítottam a szukámat, nemszeretnék több almot,csak a családban tudták, hogy az én kutyáim nem akármilyenek, és így a rokonságban maradtak a kölykök.Nem volt pénzük megfizetni több százezret, így hát tőlem vették meg a kölyköket.Nem kértem el a tenyésszukám értékét, pedig anno 180 ezerért vettem KÜLFÖLDRŐL.A kanom sem volt egy olcsó mulatság..de mi jogosított volna fel engem arra,hogy bárkitől is elkérjem azoknak a kutyáknak az értékét, akiket imádok?A tenyésztő pedig megpróbálja visszahozni az árukat..születik nála 8 kiskutya, eladja őket 150 ezerért,az már 1 millió 200 ezer forint/ alom. Az évek alatt többszörösen visszajön neki a kanjainak és a szukáinak az ára..hát mitnemondjak szép..



3.Azt már leírtam mért hazudnak, nemkell őket védeni, 2 éve lehoztam az almot,50 ezres baráti áron eladtam a kölyköket, oltottam őket,féregtelenítettem, figyeltem 9 hetes korukig a megfelelő szocializációra. 24 órából 20 at elvettek a kiskutyák,mégsem számoltam árat a fáradtságomra is.


Akkor a tenyésztők mi jogon számolnak fel ilyen magas árakat?Borzalom amit művelnek..


2011. jan. 11. 07:24
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/86 anonim ***** válasza:
0%
De a tenyésztőknek sincs joga azt hazudni,ami itt többször is le lett írva,hogy csak az lehet jó gazdi,aki ki tud adni százezreket kutyára.
2011. jan. 11. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/86 anonim ***** válasza:
89%

Annyira síkok vagytok, hogy az már fáj! :S Ez nem "hazugság"... Ezt a tenyésztő nem tudja kiszűrni. Nem tud tőled erkölcsi bizonyítványt kérni, ha elad neked egy kiskutyát! Már százszor le lett írva, hogy ha valaki kifizet a kutyáért egy nagyobb összeget, akkor nagyobb a valószínűsége, hogy a későbbiekben is jól fogja tartani! Mert: -megengedheti magának anyagilag, hogy normálisan etesse, oltassa, orvoshoz hordja

-ha már kiad annyit a kutyáért, akkor valószínűleg nagyon akarja, és ezért valószínűleg nagyon fogja szeretni

-az olyan ember, akinek csak arra kell kutya, hogy kibassza a kertbe, vagy bezárja egy kennelbe és csókolom, az biztosan nem fog kifizetni egy kutyáért 100 ezret

-ha valakinek van pénze, és sajnálja kifizetni a kiskutya árát, akkor nem akarja eléggé a szóban forgó ebet


Most ha azt vesszük, oké hogy te mondjuk megveszed 30ezerért, és aztán prémiumtáppal eteted meg minden, de ennyiért már megveszi egy utolsó cigány is, aki kibassza a putri melletti láncra!

2011. jan. 11. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/86 anonim ***** válasza:
31%

Nagyon sok olyan drágán vett kutya van,akiért hiába fizettek ki nagy összeget,mégsem becsülik,és bizony a végén láncra kerül vagy továbbadják "jó helyre",utána a disznóólban elli a kölyköket.

Ugyanis nem kevés az újgazdag/régi tahó sznob.

2011. jan. 11. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/86 anonim ***** válasza:
25%

Tudod,ez az a típus,ki megveszi a beképzelt hülyegyerekének az 5 millió forintos lovat,elviszik a sznobéknál épp divatos legdrágább lovardába.

Béna gyerek dob egy hátast a lóról egy hét múlva,nem a ló hibájából,és állatka már úton is van a legközelebbi húslószállítmánnyal az olasz vágóhíd felé.

5 millió kidobva,kit érdekel?

Ha lónál elég gyakran megcsinálják,kutyánál még inkább.

2011. jan. 11. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/86 anonim ***** válasza:
86%
El tudom képzelni milyen gyakran vesznek az emberek lovat. Nálunk is mindennapos dolog! Nem túlzol egy kicsit? El tudom hinni, hogy valahol valamikor valakivel ez előfordult, de azt nem, hogy ez annyira rendszeres lenne, ahogyan állítod. Amúgy a tenyésztők által adott szerződésben benne van, hogy nem ruházhatod át a kutya tulajdonjogát az ő tudtuk nélkül. Konkrétan elővásárlási joguk van rá. De ha egyszerűen csak nem kell, akkor is visszafogadják, nehogy menhelyen vagy szaporítónál kössön ki.
2011. jan. 11. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/86 anonim ***** válasza:
25%

Bocsika,de több mint 20 éven át dolgoztam lovas helyeken,pontosan tudom,mi megy ott :).

És igen,ez a réteg gyakran vesz lovat,ugyanis annyi pénzük van,hogy nem tudják hova tenni.

Láttam ott egyet-mást.

Pl.egy olyan helyen,ahol 80 ezer ft+ÁFA egy ló tartása havonta,egy csávó 11 lovat tartott.Mikor kedve volt,kinézett hozzájuk,de egyébként sz@rt rájuk.

Csak épp jól lehetett dicskedni vele,hogy itt és itt van 11 lova.Saját lovit fel sem ismerte a karámban.

És tudod,hány ilyen van az úgynevezett "üzletember"rétegben?

Ott meg főleg,ahol nyafka kis hülyegyerek van,aki kisír mindent a szülőktől.

2011. jan. 12. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/86 anonim ***** válasza:
86%
Jó, azért maradjunk annyiban, hogy kevesebb a gazdag sznob, mint a felelőtlen csóró... Mert ahogy mondtam, az olcsó kutyát azok is megveszik, akik csak kenyérrel fogják etetni, attól függetlenül, hogy van PÁR olyan ember, aki tényleg normálisan tartaná.
2011. jan. 12. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/86 anonim ***** válasza:
100%

a kiskutyák ára mindig eszmei érték.

eszmei érték, amiben benne van tenyésztők sorának munkája, akik figyelemmel kísérték az állományt, a kutyák minőségét, teljesítményüket, egészségüket, és ennek fényében válogatták össze az adott vonalat alkotó egyedeket. a jó tenyésztő magának tenyészt, nem eladásra, amit pedig magának készít az ember, arra még jobban odafigyel.

de ha megszületett a kiskutyája, annak lesznek testvérei is, akiknek gazda kell, és ilyenkor ezeket az általa megállapított eszmei értéken eladja. általában elővásárlási joggal, garanciával, szerződéssel, alapos utánajárással a vevő személyét illetően.


az olcsókutya.hu-ról másolt szemelvényt én úgy értelmezném, hogy nem az a kiskutya ára, az csak a magyarázat, hogy miért nem tud a jó tenyésztő kijönni nullára! mert ahhoz, hogy nekem nullszás legyen az eredményem, abba muszáj beleszámolnom a szukát is, hisz az alomhoz kellett ő is. ugyanúgy, ahogy a kiutazás a kanhoz szintén elengedhetetlen kiadása volt az alom létrejöttének.


ezt az eszmei értéket pedig vagy elfogadjuk, vagy nem. ha nem, akkor lehet hozni kiskutyát fajtamentőktől, menhelyről, azok között is van fajtajelleget viselő, szerető kutya bőven. a kérdés csak az, hogy megér-e nekem a leendő társam annyit, hogy megfizessem érte a tenyésztők munkáját? akarom-e versenyre, kiállításra vinni, mennyire akarok nyerni vele? vagy az is elég, ha csak hobbi szinten maradunk, és saját örömünkre sportolunk?


nem kell, nem kötelező olyan tenyésztőtől kutyát venni, akiben nem bízunk meg 100%-osan! sokan elkövetik azt a hibát, hogy nem járják körbe a fajtát rendesen, és belenyúlnak egy szeszélyes tenyésztő gyengébb almába, aztán egy életre mottójukká válik, hogy a drága kutya "túltenyésztett" (ez egy oximoron egyébként, nincs értelme a szónak), meg beteg. vagy éppen a kedves tenyésztővel vesznek össze - talán éppen nem is kutyás dolgon - és jól elhatározzák, hogy többet nem vesznek pedigrés kutyát.


nem kötelező mindenkinek minőségi, tisztapapíros kutyát tartani! akinek nincs igénye rá, hogy kiállításra járjon, versenyekre menjen, csak egy társ kell, akkor válasszon mentett kutyát. boldog lehet vele hosszú éveken keresztül.


a magam részéről egy hobbikutyára sem átallottam volna kiadni százezreket, mivel vágytam arra a bizonyos fajtára, nagyon. volt korábban már olcsó kutyám, sokat szenvedtem miatta - mert nagyszerű lelke mellett sokféle öröklött betegsége volt. szörnyű volt arra gondolnom, hogy a hatalmas, életerős kutyám nemsokára lerokkan, mert olyan súlyos a diszpláziája, hogy már 10 hónaposan megkoptak a combcsontjai... még egyszer nem akartam ezt végigcsinálni, inkább kiválasztottam egy fajtát, és egy tenyésztőt, akiben megbízok. nem mondom, hogy emberileg ő a példaképem, vagy ilyesmi, de tudom, hogy kutyázásban lelkiismeretes, és a mai napig bizalommal fordulok felé. nagyon akartam azt a kiskutyát, és egyáltalán nem tartottam túlzásnak a 120e forintot érte! sőt, amilyen nagyszerű kutya lett, utólag azt mondom, adnék érte még ugyanennyit is... ő a társam, szívem közepe, és bőven megért ennyi pénzt!!!


egyébként végigolvasva a válaszokat én sem láttam olyat, hogy bárki tenyésztő 'rinyált' volna azért, mert olyan nagyon mínuszba jön ki, sokkal inkább láttam olyanokat 'rinyálni', akik sóherek kifizetni egy kiskutya értékét.

egyébként az ilyen ember mit csinál, köztes megoldásként? szaporítótól vesztek inkább, hogy véletlenül se támogassátok senki gazdagodását?

2011. jan. 12. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/86 anonim ***** válasza:
66%

van néhány tenyésztő ismerősöm, beszélgetünk, nyomon követem jó néhány tőlük származó kölyök sorsát.

nekem is az a statisztikám, hogy sokkal több olyan eset van, amikor a tulajdonos összekapja magát, és kifizeti a vételárat (sokszor kihasználja a tenyésztő jóindulatát, és részletben fizet), aztán meg nem marad pénze rendesen tartani a kutyát, és végül úgy kell visszamenteni tőle, soványan, kopottan, vagy esetleg láncról... meg válás és társai, mikor "eltűnnek" a kutyák, hiába indul el a tenyésztő megkeresni - mert mint tudjuk a szerződés sem garantál semmit, legfeljebb polgári pert indíthatnak miatta.

sajnos olcsó kutyának nincs becsülete...

2011. jan. 12. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/86 anonim ***** válasza:
28%

nem szaporítótól vettem én személy szerint tenyésztőtől de nem 100felett hanem 70ért....ennyi

és bár lenne pénzem egy havi fizuból meg venni simán a 100ezreset...minek? amikor annak is ugyan úgy előfordulhat betegsége mint a 70esnek, hiába szűrés ide-oda...az én kutyámnak pl az apja csak a díjnyertes kateg. az anyja nem...és akkor mi van? attól lehet ugyanolyan jó sőt még lehet jobb is mint a 100 meg nem tom hány ezres kutya...

jó megértem egy csomó kiadás persze, de mondjátok már nekem h nem kerestek rajtuk semmit....akkor nem lenne ennyi tenyésztő....és nem keverem a szaporítókkal...arról nem beszélve h a tenyésztők nagy része el van szállva magától, meg kő b.nkó, lekezelő.....legalábbis eddigi tapasztalataim szerint....ugyh az tény h a tenyésztőket nem kell félteni....és az is tény h ezen felesleges fenn akadni mert ez van el kell fogadni....lehet itt még 30 oldalon keresztül véleményt nyilvánítani meg vitázni akkor is ez lesz....és igen aki nem sajnál rá annyi pénzt vegye meg a 100felettit....ennyi

én sajnáltam....

2011. jan. 12. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!