Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mekkorára fog nőni a bichon...

Mekkorára fog nőni a bichon havanesem ha 4 hónaposan 20 cm a marmagassága és 1,65 kg?

Figyelt kérdés
Könyvekben olvastam hogy a havanesek marmagassága 20-28cm között van a súlyuk pedig 3-6 kg között. Az én kutyám fiú és hát a hímek általában nagyobbak ezért gondoltam hogy nem 20 cm-es lesz. De ha 4 hónaposan már ekkora még mennyit nőhet? és körülbelül mekkora lesz nagykorában?
2011. jan. 11. 13:08
 1/9 anonim ***** válasza:
Ivarérésig nőni fog, az olyan 6-8 hónapos kora körül jelentkezik. Utána már nem fog. Szerintem 26 cm bizti lesz, és olyan 5-6 kg bizti. :)
2011. jan. 11. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
1,65 kg?? Az nekem nagyon kevésnek tűnik. Az enyém négy és fél hónaposan volt 3,4 kg és ez egyáltalán nem számít nagynak. Most 6,5 hónapos és 4,1-4,2 kg. Kb 9 hónapos korukig nőnek. Szerintem a tiéd 3,5 kg körül lesz maximum. Az enyémre azt mondták, hogy kb 5-5,5kg lesz a felnőttkori súlya.
2011. jan. 11. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
kérdezd meg a tenyésztőt ? mi nekünk ha bármi kérdésünk van hozzá fordulunk :D
2011. jan. 11. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom hol olvastad, de se a marmagasság,se a súly nem stimmel.

Én ezt találtam: " A havanese marmagassága 28-32 cm; testtömege 6 kg-nál nem több."

Táplálékigény: 500 g/nap

A máltaiak súlya 3-4 kg, bichonoké 5-6 kg között.


Az enyém 4 hónaposan,nem tudom pontosan, de 2,5 - 3 kg körül lehetett.

Most 9 hónapos és 5 kg. (kan)

Ajánlom,hogy ne emberi mérlegen mérd meg, mert becsapós lehet. Állatorvosnál méresd le, ha legközelebb arra jársz.

2011. jan. 11. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nem tenyésztőtől vettük hanem egy családtól és valószínűleg rosszul írtuk fel a telefon számát. Egy könyvből olvastam. A súlyát pedig állatorvos mérte.

köszi az eddigi válaszokat. :)

2011. jan. 11. 22:48
 6/9 anonim ***** válasza:
Az én havanesem aki szuka 21cm és 4kg30dkg.A másik havaneem aki kan 26cm és 5kg20dkg.az én kutyusom 6hónaposan lett 2kg mert emlékszem hogy csak akkor tudtam rátenni a frontlinet és az advantixot.jó erőben van főleg most a kezdeti súlya csak azért lehetett ilyen kicsi mert vékonyabb csontozata van és volt.de a barátnőm havanese 4hónaposan 4kg kereken.és a magassága is akkora mint az én 3éves szukámnak.ez a kutyus vastag csontú és erős testalkattal rendelkezik.a tiéd biztos kisebb lesz.
2011. jan. 26. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
a hat kiló a tökéletes súly,a miénk lány és pont annyi.ami 4 kiló alatt van az általában kisebb termetű nem annyira típusos.
2011. jan. 31. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

3 fajta havanese van

a pici

a közepes

a nagy (az se olyan nagy az is pici csak nagyobb)


1 kb akkora mint 1 törpe spicc :)

2011. febr. 2. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
igen,de ezek nem a tsnadrt szerint annak(nézz utána)ergó ebből egy elfogadott. a normál,ami lehetőleg 6 kiló,a többi mérethibás.
2011. febr. 2. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!