Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyust szeretnék tenyészteni....

Kutyust szeretnék tenyészteni. Mindenképpen kistestű kutyust. Milyen fajtát ajánlotok?

Figyelt kérdés
2011. jan. 11. 15:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
74%
ha ilyen komoly koncepcióid vannak, akkor inkább a plüsskutyát ajánlom!
2011. jan. 11. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
20%
Yorki, azok nagy pénzért mennek el mostanság.
2011. jan. 11. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
82%
ez nem így működik. Kutyát az tenyészt, akinek már komoly tapasztalata van a fajtával. A tapasztalat pedig onnan ered, hogy szerelmes abba a fajtába és már évek óta foglalkozik vele. Ha még a fajtáról sincs elképzelésed, akkor mondj le erről a tervedről, mert rossz vége lesz! Van egyáltalán kutyád?
2011. jan. 11. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

"ez nem így működik. Kutyát az tenyészt, akinek már komoly tapasztalata van a fajtával. A tapasztalat pedig onnan ered, hogy szerelmes abba a fajtába és már évek óta foglalkozik vele. Ha még a fajtáról sincs elképzelésed, akkor mondj le erről a tervedről, mert rossz vége lesz! Van egyáltalán kutyád?"


Van kutyusom,egy mopszom,akit nagyon imádok.10 éves,és a család kedvence.

Mindig is szerettem volna kutyát tenyészteni,de az anyagi és egyéb lehetőségeim most teremtődtek meg rá.

Én a kutyákat szeretem,nem fajtákhoz kötődöm.Szerintem minden fajtának megvan a bája,és a szépsége,épen ezért kérek tanácsot.

2011. jan. 11. 16:13
 5/12 anonim ***** válasza:
26%
A hivatalos tenyésztők úgyis rád szállnak, mert féltik a magas áraikat. A szomszédoknak se nagyon híreszteld, hogy tenyésztesz, mert rögtön feldobnak az APEH-nél. Ha a kiskutyák elérték a kort, akkor másik városban add el őket, általában a Balaton mentén kaphatod meg értük a legnagyobb összeget.
2011. jan. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
80%
Tökmindegy, akkor is ismerni kell a fajtát. Ezekszerint a mopszot ismered és szeretetd. Akkor abban az irányban kellene gondolkoznod. Tanfolyamot végezni, kennelnevet kiváltani, jó minőségű tenyésztkutyákat venni, kiállításra járni, szűretni, és lehet, hogy 2 év múlva lesz olyan kutyád amelyik alkalmas a tenyésztésre. Addig meg tanulsz ezerrel, hogy ne itt kelljen kérdezősködnöd.
2011. jan. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 rucijja ***** válasza:
90%

Le is pontozhatsz, nem érdekel!

Nem vagyok tenyésztő, viszont:

Genetika(mélyen és komolyan belemerülni), színelmélet(vagy minek mondják, nem vagyok tenyésztő így nem tudom)

-adott fajta standerd,nem könyvekből

_komoly tenyésztő a kiskutyákat,megfelelően tartja ,szocializálja

-szűrések

-adott fajtában, tisztában kell lenni azzal melyik kutyával érdemes fedeztetni

-gyakran többszáz km ,utazás egy fedeztetésért

-kiállítások,sok és folyamatosan,hogy tudj felmutatni eredményeket

-amire ,mint tenyésztő elismernek a szakmában, nagyon sok ráfizetés

-adott fajta megismerése, komolyan ,alaposan,még milőtt nekiállnál tenyészteni

ha mindezeket tudod vállani, hajlandó vagy tanulni rengeteget,csak akkor fogj neki

Nem fogalmaztam szakszerűen ,mert soha nem tenyésztettem kutyákat, csak kutyatartó vagyok,de ezek a dolgok biztosan kellenek!

Nem megbántani akarlak, csak ahhoz kutyatenyésztéssel foglalkozz, tisztában kell legyél vele,mit vállalsz!Ha valóban nem szaporítani, hanem tenyészteni szeretnéd a kutyákat!

2011. jan. 11. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

rucijja válasza:


Le is pontozhatsz, nem érdekel!

Nem vagyok tenyésztő, viszont:

Genetika(mélyen és komolyan belemerülni), színelmélet(vagy minek mondják, nem vagyok tenyésztő így nem tudom)

-adott fajta standerd,nem könyvekből

_komoly tenyésztő a kiskutyákat,megfelelően tartja ,szocializálja

-szűrések

-adott fajtában, tisztában kell lenni azzal melyik kutyával érdemes fedeztetni

-gyakran többszáz km ,utazás egy fedeztetésért

-kiállítások,sok és folyamatosan,hogy tudj felmutatni eredményeket

-amire ,mint tenyésztő elismernek a szakmában, nagyon sok ráfizetés

-adott fajta megismerése, komolyan ,alaposan,még milőtt nekiállnál tenyészteni

ha mindezeket tudod vállani, hajlandó vagy tanulni rengeteget,csak akkor fogj neki

Nem fogalmaztam szakszerűen ,mert soha nem tenyésztettem kutyákat, csak kutyatartó vagyok,de ezek a dolgok biztosan kellenek!

Nem megbántani akarlak, csak ahhoz kutyatenyésztéssel foglalkozz, tisztában kell legyél vele,mit vállalsz!Ha valóban nem szaporítani, hanem tenyészteni szeretnéd a kutyákat!


Azért kérdezek,mert tanácsra van szükségem.

A fentiekkel tisztában vagyok,és köszönöm a válaszodat,eszemben sincs lepontozni:)

Nem szaporítani,tenyészteni szeretném,nem hiába használtam kérdésemben ezt a szót.

Épen ezért vártam meg az alkalmat,hogy elsősorban az anyagi körülményeim megfelelőek legyenek,hiszen tudom,hogy elég nagy ráfordítást igényel.

Az idő és a szenvedélyem is adott hozzá,abban nincs hiba:)

Nem úgy gondoltam persze,hogy puff bele módon szaporítok,még a szó is csúnya:)

2011. jan. 11. 17:00
 9/12 rucijja ***** válasza:
88%

Így már más,akkor javaslatom:Menj el néhány kiállításra, nézdd meg a kutyafajtákat.Nézz ki néhányat ,ami tetszik.

Beszélj ezeknek a fajtáknak a tenyésztőivel,persze komolyakkal.Milyen a kutyusok magatartása,stb...Amelyik a legszimpatiusabb fajta, abból vegyél 1 kutyust.Vegyél vele részt több kilállításon, mondd meg a tenyésztőjének, hogy akarod ,majd vinni és, hogy maradjatok kapcsolatban...Ha korrekt tenyésztő, örülni fog neki ,hogy a tőle származó kutyát kiállításra viszed és segíteni fog.Aztán ,ha már megismerted a fajtát, akkor a többi, majdcsK ALAKUL.Közben tanuld a genetikát, minél több helyről, kérdezz minél többet.Ismerkedj minél több emberrel, akik ilyen kutyákkal foglalkoznak.Készülj fel, kapsz ,majd hideget, meleget, de ha kitartó és minden esetben korrekt vagy, és egészséges kiskutyákra törekszel, meglesz az eredménye.:)

2011. jan. 11. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
59%
igy van mopsz,tacsko,csivava,bichono,pekingipalota kutya, kisebtermetü kutyák ezek. Az előttem szoloknak igazat adok.m,mert igazuk van ebben az egészben profik. tenyészhess sok pénz idő kell 1 jó kennel ahona megveszed törzskönyvezt kutyát felneveled vizsgálásokon oltásokon megy át.
2011. jan. 11. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!