Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudom rávenni a kutyámat?

Hogy tudom rávenni a kutyámat?

Figyelt kérdés
Hugy tudom rávenni a katyámat hogy szobatiszta legyen?egyépként beagle
2011. jan. 12. 17:12
 1/6 anonim ***** válasza:

Úgy mint a többi kutyát!

Írd be a googleba és tessék, varázslatot fogsz látni!!

2011. jan. 12. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Bocs, hogy nem a kérdésre válaszolok, de a beaglek nem szobakutyák. Nagy a mozgásigényük és vadászösztönnel rendelkeznek. De Google! Jobban mi se tudjuk elmondani. Vagy menj el egy kutyaoviba ott szivesen adnak tanácsot.
2011. jan. 12. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Bocs a kötözködésért: A beagle simán lehet panelkutya, ha rendesen le van mozgatva (nem egy kiállításra járó gyönyörű panelbiglit ismerek). Mivel nagyon emberközpontú, ezért kertes házakban is be szokták engedni őket (jobb helyeken) Ott érzik magukat a legjobban ahol az ember.

Szobatisztaság: mi minden felébredés után, kaja utáni kis szieszta után kivisszük őket, mert általában olyankor jön rájuk a dolog. Készíts a zsebbe jutalomfalatot, ha elvégezte a dolgát, add oda és nagyon dicsérd meg. Rá fog jönni, hogy ha lent csinálja, akkor dicséretet kap. Reggel pedig első dolgod legyen levinni.

2011. jan. 12. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Szia!

Én úgy tudom, hogy a kutyát úgy lehet szobatisztaságra nevelni, hogy először is megmutatod neki az almot, és ha véletlen valahova máshova piszkít, azt belerakod az alomba, hogy utána észre vegye hogy ott van. Persze, ez jó egy kerti kutyánál, szoba kutyánál egy kicsit kellemetlenebb. Amúgy egyet értek az előttem szólókkal. A beagle nem szoba kutya...

2011. jan. 12. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Almot...nem macska az, hanem kutya.


Figyelj oda rá. Ha látod, hogy rá jött a szükség, gyorsan kiviszed, és ha odakint végzi a dolgát, akkor nagy dicséret, esetleg jutalom.



Ha odabent éppen rajtakapod, akkor szidd le. De annak semmi értelme, hogy félórával azután veszekszel vele, hogy a szőnyeg közepére szart, és ugyanígy az orrát a a piszkába nyomni is teljesen felesleges, és hatástalan.


Ja, és bepiszkít, a helyét mosd fel valami kellemetlen szagú dologgal.

2011. jan. 12. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
utolsónak az alommal igaza volt, viszont a kellemetlen szagú tisztítószerrel nem értek egyet. Vagyis azt hallottam a legtöbb helyen, hogy pont az ilyen a leggyakoribb hiba, hogy erős szagú tisztítószert használnak, és a kutya pont ezért "jelöl", vannak direkt erre a célra szag nélküli tisztítószerek is (vagy lehet hogy ezek pont azok a kellemetlen szagú tisztítószerek amiről az előző válaszoló beszélt, és csak a hétköznapi cuccokkal van így a szituáció, ezesetben elnézést:)
2011. jan. 12. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!