Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Beagle kinti vagy benti kutya?

Beagle kinti vagy benti kutya?

Figyelt kérdés
Tudom a mozgásigénye miatt mindenki a kertet javasolj.Ilyen időben mennyi idősen költöztethető ki?
2011. jan. 13. 09:18
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha eddig bent volt, akkor ilyen időben ne költöztesd ki, sőt, egyáltalán ne költöztesd ki, hiszen büntetésként fogja megélni. A kert az jó, ha van, de miért kell attól még kinti kutyának lennie? Kinti-bentinek viszont ideális. Sőt, a rövid szőre miatt még lakásba is ideálisabb 4 sétával, mint csak kinti tartásra.
2011. jan. 13. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

ha mindenképpen ki akarod rakni, várd meg a tavaszt. ha eddig bent volt, akkor még jó kutyaházzal is fázni fog, mivel a szőre nem a mínuszokra állt be.

de szerintem is legyen inkább kinti-benti.

2011. jan. 13. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A mozgás igény nem jelent semmit, egy zárt kertben sem tud többet mozogni mint a házba. Neked kell lemozgatnod futással, kirándulással, sporttal...

Én a kerti tartást azért nem javaslom mert a beagle baromi makacs és önálló, ha egyedül unatkozik a kertben kitalálja hogy léphetne le. Ha bent van veled a házban, a kötődés jobban kialakul és nem feltétlenül érez késztetést a világjárásnak.

2011. jan. 13. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Sajnos bent viszont arra érez késztetést,hogy ágyra pisiljen ,felrágja a parkettát illetve nagydolgot 70%-ban bent szeret végezni.14 hetes 6 hete van nálunk,de gyakorlatilag nevelhetetlennek tűnik!Nem az első kutyám ,de még ilyen kudarcélményem nem volt!
2011. jan. 13. 10:02
 5/9 anonim ***** válasza:

Az én tacskóm 4 hónapos, és pont ugyanilyen. Naponta mosom az ágyneműt, tisztítom a kárpitot, de nem teszem ki a kertbe, mert ez nem az ő hibája - 3-4 hónaposan teljesen normális, hogy még nem szobatiszták. Ez sajnos kőkemény türelemjáték. Minden hosszabb alvás, játék, és étkezés után ki kell vinni őt a kertbe, illetve akkor, ha látod, hogy forgolódik, ha kell naponta 8-10-szer. Kint nem szabad játszani vele, tanulja meg, hogy a kertet csak pisire, kakira használjuk. Ha sikerül, óriási dícséret.

14 hetesen semmiképp se tedd őt ki...:-(

2011. jan. 13. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
34%
Nos először is szobákból ki kell zárni. Jelöljetek ki neki egy zárható helyet, pl. mosókonyha, előszoba, ahol nem tud nagy kárt tenni... Oda kell neki tenni fekhelyét, játékait, tálkáit hogy megtanulja az az ő helye. Ha valami gubancot csinál be kell őt oda zárni.
2011. jan. 13. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Azzal h kiteszed a kertbe nem fog semmi megoldódni, csak áthelyeződik a probléma.

Amikor eldöntötted h beagle-öd lesz, tudtad, h mire vállalkozol...gondolom.

Most 14 hetes. Semmiről nem vagy lekésve és még semmit nem rontottál el. Másképp kell hozzáállnod - mivel láthatóan az eddig bevált (és általad ismert) nevelési módok róla leperegnek. Kérj tanácsot személyesen avatottabb embertől (kiképzőtől, eredményes beagle tartótól/tenyésztőtől), mert így rövid távon elveszitek egymás kedvét a másiktól - te csak nyűgnek fogod érezni, a kutya meg diszkomfortosan érzi majd magát (aminek "beláthatatlan" következményei lehetnek: pl. rombolás, szökés, vissza nem jövés stb.)

Ha gondolod, én is tudok segíteni, keress meg ha szükséged lenne a tanácsaimra.

2011. jan. 13. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat!Mielőtt megvettük a lányomnak sokat olvastam a Beagle-ról.Amennyi ellenjavallat,annyi érv is szólt mellette.Sok helyen olvasni,hogy konok ,önfejű kutya.Viszont máshol azt olvastam,hogy nagyon jól szocializálódik és a vadász múltból adódóan jól együtt működik az emberrel.Érvek és ellenérvek.Esetleg van náluk valami speciális nevelési módszer?Hangsúlyosabbá kell tenni a falkarangsort?Milyen módszereket tudtok?Köszönöm előre is a válaszokat!
2011. jan. 13. 17:37
 9/9 anonim ***** válasza:

Én kezdetnek a kutyasulit és Jan Fennell könyvét ajánlom.

Tapasztalataim szerint, főleg egy kölyök kutyát, csak elzárással lehet fegyelmezni. Ha rosszat csinál fél óra-órára be kell zárni. És ki kell jelölni pár helyet ahova nem mehet, ami a falkavezér területe. Kicsit kemény megoldás, de ha nem adsz neki enni (vagy keveset) akkor jutifalival sok mindent elérhetsz. Legyen éhes és akkor falatra rögtön figyelni fog rád. Ez most saját módszer, de én elsőnek mindig a marad vezényszót tanítom, szerintem ez a leghasznosabb hogy utána kezelhető legyen a kutya és eltudd érni hogy figyeljen

2011. jan. 13. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!