Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A gyógyszer mennyit segít?

A gyógyszer mennyit segít?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, ha egy kutya epilepsziás - akár születésétől fogva - , és rendszeresen megkapja a gyógyszerét, mennyire válik tünetmentessé? Tud-e így élni a kutya akár 10 évet is?

Szerencsére még nincsenek ilyen gondjaim, csak kíváncsiság hajt.


A válaszokat előre is köszönöm!


2011. jan. 13. 12:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az én kutyám epilepsziás volt,kb 5-6 éves korában jött az első roham,elég durva.Nagyon sajnáltam.Azt figyeltük meg,hogy amikor erős ingerek pl hús,finom kaja illatot érez,az kiváltja belőle.Az orvos Sertan-t és sevenaletta-t írt fel neki.Kellet idő míg helyrerázódott,mert az utolsó rohama nagyon nagy volt,bepisilt,bekakilt.Aztán szép lassan felépült és tünetmentes volt,pedig félt a petárdától és még szilveszterkor sem volt rohama.14 évig élt,de nem az epilepszia okozta a halálát,rákos volt,és csak amikor már súlyos volt a helyzet akkor jelentkezett a tünet,nem evett,nem ivott...
2011. jan. 13. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én csak az enyémről tudok neked mit mondani. Naponta kapja a gyógyszerét, figyelve a felezési időre is és mégsem tünetmentes. Nem lehet kiszámítani, hogy mikor lesz rohama. Volt, amikor 6-7 héten át nem volt gond, de utána hirtelen volt napi kettő is. Tudtommal a fények, zajok, a környezet változása/stabilitása, a saját hormonjai is mind közrejátszanak a gyógyszer hatásosságában. Próbálom neki az állandóságot fenntartani, de így sem tudom azt mondani, hogy teljesen jó a gyógyszer. Persze ha nem kapná, akkor szerintem sokkal rosszabb lenne neki. Viszont így a májfunkcióit kell rendszeresen figyelni, mert a Sevenal nem tesz jót ilyen szempontból. A doki szerint így 2-3 évvel lesz rövidebb az élettartama, mint amennyi egy egészséges kutyánál lenne.

Én ennyit tudok mondani.

2011. jan. 13. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ezt a betegség súlyossága dönti el. Van olyan kutya akinél rendszeresek a rohamok gyógyszerek mellett is és van amelyiknél egyáltalán nem jelentkezik, van akinél a kor előrehaladtával fokozódik. A rohamok sem mind ugyanolyanok minden kutyánál, van amelyiknél néhány perc, van amelyiknél fél óra.

De a kérdésedre válaszolva: létezik olyan eset, nem is egy, ahol a kutya vígan él gyógyszerek mellett a kutyakor legvégső határáig.

2011. jan. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekünk a (tacskó) keverékünk volt beteg. 1996 januárjában született, és most is vígan elvan, igaz kicsit már süket szegény. Gyerekként kaptam, úgyhogy nem emlékszem miket adott neki az orvos, azt tudom, hogy egyszer volt egy erős rohama, azt mondta a doktor, hogy az éjszakát nem fogja túlélni, de reggel ott viháncolt a tornácon, és soha többet nem jöttek elő a tünetek ('96 nyara óta).

Ha oltás van, meg is lepődnek, hogy így ugrabugrál, pedig már aggastyán... :)

2011. jan. 13. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Enyém is tacskó keverék volt,tacskó-labrador párosítás,találtuk...:)
2011. jan. 13. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!