Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ki mit tud erről? Megmarad...

Ki mit tud erről? Megmarad idén is a magyar fajtára az 50°° kedvezmény?

Figyelt kérdés

A MEOE a 2011-es évre emelte a tagdíjat, a honosítás díját, és a kennelnév kiváltásának díját. Viszont csökkentette a magyar fajtáknál 50% kedvezmény: kiállításra, tenyészszemlére, munkavizsgára.


A champion kiállításon, a szilvásváradi CACIB-on a felhívásban még szerepel a kedvezmény.


Akkor most mi van? Ti mit tudtok?


2011. jan. 13. 21:24
 1/5 diagnostic ***** válasza:
Semmit. De hogy még többe lesz.... Ez már nem normális ár azért...
2011. jan. 13. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Azt tudom, hogy a törzskönyvezés a magyar fajtáknál ingyen lesz. Ezt szilveszter táján jelentették be a TV-ben egy interjú kapcsán.
2011. jan. 13. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

A törzskönyvezés sem lesz ingyen. Tény, hogy jóval olcsóbb lesz, magyar fajták esetében 1500 Ft, de az azért messze van az ingyentől. Közben megtaláltam a MEOE honlapján, elvileg idén is érvényes az 50% kedvezmény a nevezéseknél is.


Ami drágább lett az a tagsági: 6000 Ft helyett 7500 Ft, a kennelnév igénylés: 20000 Ft lett(!) majdnem a duplája, és a honosítás ára is emelkedett.


Már csak azt remélem, hogy a színvonal is emelkedni fog...bár ez tétova gondolat.

2011. jan. 14. 14:37
 4/5 anonim ***** válasza:

Akkor jót nagyot lódítottak a TV-ben. Azért én az orra alá dugnám a "főnöknek" az interjút és számon kérném tőle.

Nem erről volt szó! Az MEOE anyagi állapotát és adósságait figyelembe véve nem csoda, ha növelték a költségeket.

Sajnos az lesz a vége, hogy csak a tehetősebbek lesznek képesek fajtatiszta kutyákat venni. Nem mindenki lesz képes vagy hajlandó 200-300 ezret egy kutyáért adni.

2011. jan. 17. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Az 1500 Ft, amit kérnek magyar fajták esetében a törzskönyvezésért, elvileg a mikorchip ára. Ami jogos, persze, fizessük ki.


De gondolom nem csak én jártam már úgy, hogy a törzskönyvezett kiskutyáim (a törzskönyvezés során a regisztráció is ki lett fizetve) nem voltak regisztrálva, és a gazdiknak még egyszer kifizetve az 1200 Ft-os regisztrációs díjat, kellett regisztráltatni a megvásárolt kölyköt.


Azt esetleg tudjátok, hogy ez miért van így? Nálam eddig 3 alom volt, és egyetlen egy kutyában lévő mikrochip sem volt regisztrálva. Kérdés, akkor minek a mikrochip...mert ha elveszik, úgysem tudják megnézni, hogy kié is az az ártatlan kutya.

2011. jan. 18. 15:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!