Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ki lehet-e kerülni válás...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ki lehet-e kerülni válás esetén a lakásvásárlási kedvezmény visszafizetését a magyar államkincstárnak?

Figyelt kérdés

Férjemmel elváltunk, úgy egyeztünk meg átíratjuk nevemre a lakást, én nevelem a gyermekünket, akire kaptunk 900 ezer forint lakásvásárlási kedvezményt. Magyar államkincstárnál is kell kérni a tulajdonjog átírást hogy engedélyezzék, és kaptam egy papírt, miszerint ennek a 900 ezer forintnak a felét ki kell fizetni.. lehet a volt férjemnek kell kifizetni de ő nyilván nem fogja...


nincs erre valami kiskapu ezt kikerülni???


Közös tulajdonban nem szeretnék maradni, elhagyott egy másik nőért, gyereke is van tőle, nem szeretnék várni hátha meggondolja magát..most beleegyezett, de ha most visszalépek, mert ezt a pénzt nem fogom tudni összeszedni, félek később nem megy bele a lakásátírásba...mert hogy pénzt ugye nem kapott érte...


köszönöm a segítséget


2011. márc. 23. 06:57
 1/6 anonim ***** válasza:

Menj be a hivatalba,vagy egyszerüen hívd el más néven és kérdezd meg mit lehetne tenni......

Mindenképpen írassátok át a házat!!!!!1

2011. márc. 23. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A 900000 ft-ot nem a férjed után kaptad, hanem gondolom a gyermeked után szov pol-ként. Azt miért kéne visszafizetni. Nézz utána, lehet valami papírral kell bizonyítani, hogy a gyermekek továbbra is ott laknak és te neveled őket. Ha jól emlékszem új lakás v. ház vásárlása esetén 1 gyerek után 900000 ft a Szocpol, amit egyedül álló anya is igényelhet. A férjednek ehez semmi köze. Lehet a magyar államkincstárban azt gondolták a férjeddel közös a felügyelet, ez esetben kéne gondolom visszafizetni. Anno szocpolt intéztem egy barátnőmnek és azt hiszem a polgármesteri hivatal Szociális osztályán kellett igényelni. Szerintem próbálj meg bemenni és rákérdezni, hogy miért kérik vissza a gyerekre járó összeget, hisz a feltételekben úgy tudom az áll, hogy 10 évig nem adhatod el és a gyermeknek ott kell laknia.
2011. márc. 23. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A szocpolt 10 évre ráterhelik a lakásra, ha azon belül eladod és nem vásárolsz helyette ugyanabban az értékban akkor vissza kell fizetni.

A válásnál feleződik. Felét neked felét neki kell visszafizetni. Illetve fel is lehet függeszteni ( mi ezt tettük) 1 évre lehet felfüggeszteni a visszafizetést ha másik lakást akarsz vásárolni, de akkor annyi értékben kell minimum lakást venned, mint amennyi a részed volt a közös ingatlanban. 3 évre lehet felfüggeszteni, ha házat építesz. A pénzt addig letétbe kell rakni az államkincstár számlájára. És ha vásárolsz vagy építkezel, akkor visszakapod, ha nem vásárolsz és nem is építkezel, akkor az 1-3 év lejárta után kapsz egy levelet, hogy átutalva az államnak.

Kibújni nem lehet alóla. 100%, hogy igy van, mert ezt most csináltam én is végig .. ..

2011. márc. 23. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
24%
bírom, hogy olyanok válaszolnak akiknak semmi gőzük nincs róla!!!
2011. márc. 23. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kiskapu pl.:, hogy közös tulajdonba hagyjátok az ingatlant DE a te nevedre bejegyeztettek a földhivatalban egy haszonélvezeti jogot a teljes ingatlanra.


Innentől kezdve a férjednek ugyan van X tulajdonjoga de az ég világon semmit sem tehet (se hitelt, se eladást, se semmit) a te beleegyezésed nélkül. Sőt, még vissza se költözhet ha te nem engeded vissza.

2011. márc. 23. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Esetleg előszerződést köttök és átveszi a pénzt, de átírni csak 10 év múlva fogjátok.
2011. márc. 23. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!