Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a teendő akkor, ha két...

Monámon kérdése:

Mi a teendő akkor, ha két kertben együtt élő kutya közül a kisebb, ha családtag közeledik hozzájuk rátámad a nagyra. A nagy csak hárít. Hogyan lehetne erről leszoktatni?

Figyelt kérdés

A nagy kutya egy 6 éves bullmastiff kan, a kicsi egy 2 éves ivartalanított angol bulldog.

Mindig kertben voltak tartva. A kicsi kölyökként érkezett és egy idő után Ő dominál. Nevelve nem voltak.

Fél éve másik házba költöztünk. Itt is együtt laknak. Azóta sétálni is járunk velük. A séta alkalmával is szívesen támad a kicsi a nagyra. Senki másra nem . Nem tudjuk a kicsit ezért elengedni.

Ha van idevaló szakirodalom, azt szívesen megszerezném.


2011. jan. 14. 10:19
 1/8 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem érdemes lenne a nagyon is ivartalaníttatni.


Egyrészt azért, mert 2-3 hónap alatt kiürülnek a hormonok, és szerintem utána a kicsi nem fogja "konkurenciának tekinteni."


Másrészt 6 éves még nem túl öreg, így egy ilyen kis műtét nem viselné meg annyira, mint később, amikor esetleg muszájból kell operálni. Viszont megelőzhető lenne a későbbiekben a rákosodás. Ezt csak azért tanácsolom, mert sajnos én nem tettem meg időben, ez okozta a kutyám halálát :(((

2011. jan. 14. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
* nagyot
2011. jan. 14. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod !

Az ivartalanításra mi is gondoltunk, mert a Bullmastiff kan még "szűz" is. És erősen szagolgatja az ivartalanított nőstényt. Főleg, ha az bármi miatt izgalomba kerül. Fűnyírás, locsolás stb. A nemi élet hiánya lehet, h tényleg rizikó a rákra.

2011. jan. 14. 10:36
 4/8 A kérdező kommentje:
Bocsánat ! A lényeg kimaradt . A bulldog, az ivartalanított NŐSTÉNY :)
2011. jan. 14. 10:43
 5/8 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy benne van a kérdésben a válasz. Amíg a bulldog dominál (a gazda helyett) és nevelve nincsenek, addig erre túl sok megoldás nincs. Szigorúan le kell tiltani, ez viszonylag gyakori jelenség egyébként, hogy amikor egykonfliktust, vagy valamilyen feszültséget nem tud egy kutya kezelni, akkor nekimegy a másiknak, főleg ha a másik omega alkat, nekik a falkában is az a szerepük, hogy a többiek levezessék rajtuk a feszültséget.


De nem tudod letiltani, amíg nincs meg hozzá a tekintélyed. Tehát a kulcs az lenne, hogy komolyan el kellene kezdeni foglalkozni a két kutyával, akár suliba vinni, vagy házhoz járó segítséget kérni, ha egyedül nem megy. Az első cél az lenne, hogy a gazda legyen a főnök, és csak utána tudod kezelni a bulldog dominanciáját.

2011. jan. 14. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ !

Mi is gondoltunk dominancia problémára. Egy ideje neki is láttunk a "tekintély-gyüjtésnek".

Minden nap sétálunk, ahol a kapukon mi megyünk ki először.

Tanítgatjuk az alap parancsokra, nincs felugrálás ( pedig a bulldog próbálkozik) Ha megparancsoljuk, hogy kint marad, nincs besunnyogás..Ha hazamegyünk, nem paktálunk le velük, csak később megyünk ki üdvözölni.

Kb . egy hónapja, de még nincs szembetűnő eredmény.

2011. jan. 14. 12:18
 7/8 anonim ***** válasza:
Szabályok, szabályok! Amiket be is tartattok. Ez a kulcsa mindennek. De nem könnyű egy bulldogtól átvenni, nekem elhiheted, mert én túl vagyok ezen. Konkrétan hülyének nézett, amíg egyedül próbálkoztam, semmi nem változott. És a suli alatt is igen kemény küzdelmet nyomtunk végig, mire mostmár azt mondhatom, hogy az enyém a döntés a legtöbb helyzetben.
2011. jan. 14. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm ! Van min elgondolkodni :)
2011. jan. 14. 13:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!