Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy ápoljam a Havanese szőrét?

Hogy ápoljam a Havanese szőrét?

Figyelt kérdés
Mennyire hullik a Havanese szőre?Mennyi időnként szoktátok fürdetni a kutyusotokat?Naponta szoktátok fésülni vagy csak 2-szer 3-szor egy héten?
2011. jan. 14. 22:07
 1/6 anonim ***** válasza:

2-3 naponta érdemes átfésülni, főleg ha kertben járkál vagy zöld helyen mert sok dzsuvát összetudd szedni.

4-5 havonta szabad fürdetni.

Nekem ugyan nem havanesem van, de a szőre hasonló és én nyírni szoktam, mert neki is, nekem is kényelmesebb. Mi erdő mellett lakunk, sokat járunk sétálni, kirándulni, kutyás programokra és kin szenvedés lenne minden buli után kozmetikázni, így is egyenként kell kiszedegetni minden fűszálat, levelet, fadarabot mert úgy ragad a szőrébe. Persze ha kizárólag városi kutyi és szereted/tudod rendszeresen ápolni akkor hagyhatod hosszúra.

2011. jan. 14. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szia!nekem 2 havanesem is van.Na szóval nem igaz hogy egyáltalán nem hullik a szőrük csak jóval kevesebb mint a többi kutyának.Szerintem ha lakásban van tartva(bízom benne igen)akkor nem lehet hagyni hogy 4-5havonta legyen fürdetve mert akkor már szó szerint büdös lehet.sem a te és családod érdekében nem higiénikus illetve a kutya érdekében sem szabad elhanyagolni.Jó minőségű samponnal(ph.érték 6.5 és 7.00 között van,Héry,Biogance,Dermoscent)amit mindig HÍGÍTANI kell akkor is ha csak néhány ml.-re van szükséged.Balzsam is kell mindig mert pótolni kell a szőrből fürdés által kivont természetes zsírréteget.És ami még fontos ha teljes szőrben szeretnéd tartani fürdés előtt mindig CSOMÓ MENTESRE KELL kifésülni!De soha nem szárazon fésüljük a szőrt hanem előtte be kell fújni vmilyen kutyáknak való permettel hogy fésülés közben ne törjön le a szőr.ha jó minőségü a kutyusod szőre akkor szerintem elég 2-3naponta fésülni de akkor nagy alapossággal így megelőzhető a filcesedés amin sokszor már csak az olló segíthet:( arról nem is beszélve hogy ha nem alakúlnak ki filcek és csomók akkor a kutyusod is jól fogja türni és nem lesz számára kellemetlen élmény és talán még élvezni is fogja:)Ja és a saját dolgodat is megkönnyited:)Sok sikert a kutyushoz:)
2011. jan. 19. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok!Még annyit hogy mennyi idős a kutyus?ha gondolod privátban küldhetsz róla képet:)
2011. jan. 19. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ja és még annyit hogy fésülni mindig un.tükefével vagy tükröskefével kell mindig a bőrtől kifelé haladva.
2011. jan. 19. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

1 naponta kell fésülni mert összeragad és csomós lesz

a havaneséknél fojik a szemükből a csipa (barna)

Ellene venni lehet a Fresnapf-ba ojan cseppet DE NEM A SZEMÉBE HANEM A CSIPÁS RÉSZRE RÁÖNTESZ 1VALAMIRE ÉS LETÖRLÖD A CSIPÁT A SZEMÉBE EZT NEM SZABAD!!!

A fülükbe szörvan így könnyen begyullad ki kell szedetni a szört,, Nagyon hojlamos megfázni és még ajszörzete sincs ezért télen,szélbe ruhát kell rá adni...


Fressnapf-ba mennyel :)

2011. febr. 2. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Nem annyira hullik a szőre

Kijavítom egyátalán nem hullik a szőre:)

2011. febr. 2. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!