Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a neve annak a nyakörvnek...

Mi a neve annak a nyakörvnek ami nem engedi hogy kiszökjenek a kutyák?

Figyelt kérdés
Áram van benne, vagy nem is tudom hogy működik. Mennyibe kerül egy ilyen? Leírnátok hogy hogy működik? Nagyon megköszönném :)
2011. jan. 16. 17:14
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Én inkább villanypásztort javasolnék.Ismerek egy németjuhászt , ő is tanítva volt , sétáltatták stb. de többször kiszökött , az utolsó alkalommal csak pénzért adták visza a gazdának(volt rajta nyakörv telszámmal) , a lényeg h állandóan kiszökött.Aztán a gazdája felszerelte a villanypásztort , kétszer próbálkozott a kutya , azóta nem szökött el.
2011. jan. 17. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 Bányai Károly ***** válasza:

Működése, röviden.


A területet, amit nem szabad elhagynia, bekerítik a föld alá telepített zsinórral. A nyakörv a kutyán van. Az elektromos impulzus erőssége állítható, két szélsőérték van, a legerősebb sem okozhat kárt a kutyának, mivel csak statikus bőrütést okoz, ami néhány milliméter mélyen ingerli a bőrt. Kipróbáltam magamon is, mondjuk nekem távirányítós van, nem kerítéses. A legerősebb impulzus meglehetős fájdalmat okoz. Nálunk a séta közbeni vadászatról nem lehetett leszoktatni őket. összesen 8 fokozatos a mi nyakörvünk, az ötös fokozat elég erős ahhoz, hogy a vadat űző jagd terrierünket azonnal visszafordítsa, szóval elmondhatom, hogy ha a kutyát nem érdekli az impulzus, akkor más gond van, mert a terrierek kimondottan fájdalomra érzéketlen fajták, de ezt nem tudják figyelmen kívül hagyni. 8-ra még nem volt szükség.

Amikor a nyakörv áthalad a határ felett, akkor hangjelet ad a kutyának, hogy ideje visszafordulni. Ha továbbhalad a kutya, elkezdi közvetíteni az büntetési ingert, ami (nyakörvtől függően) erősödik, ahog-y a kutya távolodik. Egészen a maximumig erősödik, majd 8-10 mp után megszűnik. Ez azért van, hogy a kutya ne sérüljön pszichikailag.

Ha a kutya visszatér a helyére, akkor természetesen megszűnik a büntetés.

Mi elég régóta használjuk a távirányítós változatot, és állíthatom, hogy semmiféle pszichikai káros hatása nincsen. Ugyanolyan vidámak, játékosak a kutyák, sőt, amióta nem nekem kell őket megbüntetnem, még odabújósabbak lettek. (Mivel a nyakörv büntetését nem tudják a személyhez kötni.) Amúgy Caesar Millan is javasolta egy gazdának, csak most nem tudom belinkelni, mert nem találom.

2011. jan. 17. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 Bányai Károly ***** válasza:
Ja, bocsánat. Igen, árammal működik. Feltölthető akkumulátorral, egy töltés kb. 30 óra, a jobbak vízállóak. Maga a büntetés nem áramot vezet a kutyába, hanem egy statikus elektromos kisüléssel megüti a bőrt. Olyan érzés, mint egy csípés.
2011. jan. 17. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!