Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most hogyan tovább? (Kérdésed...

Most hogyan tovább? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az az én gondom van egy kutya és nem tudom mi legyen vele!

A kutya 2 éves Amstaff kan!És az a baj hogy ő kiskorában nálunk volt mert az én két kutyám kölyke,de odaadtuk egy családnak mint általában a kölyökkutyákkal szokás!Ott volt több mint másfél évig!Aztán ők oda adták egy olyan társaságnak amelyik kutyaviadaloztat!Azzal a szánalmas kifogással hogy a gyerek nem foglalkozik vele!

De én erre rájöttem és mondtam hogy a kutya nem maradhat ott!És elhoztam,de mivel haza nem hozhatom a többiekhez így van nekünk egy telep helyünk és ott van.De ott nem jó neki mert egyedül van meg ilyesmi!Szerintem az lenne a legjobb ha oda ajándékoznánk valakinek!Szerintetek?

Ja és a kutya elég zavart viselkedésű mert szerintem kiskorában sem foglalkoztak vele semmit!:S

A zavartat úgy értem hogy félén nagyon,és egyáltalán nem hallgat senkire,ha kiengedjük akkor jön be ha ő akar,hiába szolunk neki nem érdekli,akkor lehet csak meg simogatni ha ő akarja!


2011. jan. 18. 17:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
69%

Ezt a kutyát rehabilitálni, szocializálni kellene mielőtt elajándékozzátok. Mindenképp szakemberrel konzultálva, együttműködve. Budapesten erre több lehetőség van, de vidéken is akad. Én ezt nem bíznám a következő gazdira. Ez a kutya a ti felelősségetek, miattatok jött a világra és miattatok tart ott ahol. Véleményem szerint a ti dolgotok lenne rendbehozni a lelkét és GONDOS gazdit találni neki - esetleg együttműködve a staffi mentőkkel - nem az első jött mentet aki hazavinné...


(remélem egy életre megtanultátok, h kutyát nem szaporítunk csak azért h legyenek kölykök, h megtartsunk egyet, meg mert az összesre van ilyen tuti jelentkező.... ezért vannak tele a menhelyek, ezért van utcán annyi fajtatiszta (de vmilyen szinten "hibás") kutya, és azért van ilyen híre a staffoknak mert ellenőrízetlenül kerülnek mindenféle emberekhez...)

2011. jan. 18. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

1.Nem vagyok szaporító,törzskönyves az anya kutya is és az apa kutya is.

2.Arról én nem tehetek hogy aki megvette a kölyköt az ilyen csúnyán elbánt vele.

3.Miért kell mindenkit le szaporitózni akinek normális körülmények között kiskutyái születnek ?

2011. jan. 18. 18:17
 3/14 anonim ***** válasza:

Nem értem, miért kell mindenkit rosszindulatúan leszaporítózni.. én is a szaporítók ellen vagyok, de először a körülményeket kéne megtudni, és utána lehet nyugodtan szaporítózni.


Egyébként kb én is ugyanezeket tudom mondani. Szakember segítségével rehabilitációra kéne hordani a kutyát, és csak utána gazdihoz adni. Meg kell szüntetni a viselkedészavar okát, és az okozatokat is meg kell szüntetni. Ok után okozat jön, ezt te is tudod. Ha nem szüntetik meg minél hamarabb, az egyre rosszabb lesz.. Szóval jó lenne sietni. Egy félős, zavart kutyának egy türelmes gazdára van szüksége, aki sokat segít neki. A gazdának pedig egy szakemberre..

2011. jan. 18. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Bizony szaporító vagy.

A felelős tenyésztő nem csak törzskönyet és kant, meg szukát "használ" a tenyésztéshez, hanem ennél sokkal többet tesz.

Azt jól tetted, hogy elhoztad a kutyát - de ha tudod, hogy viadaloztatnak, miért nem teszel feljelentést?

A többi kutya sorsa is múlhat raja.

Ha félsz, ha nem mersz, akkor sosem lesz semmi változás.

És bizony rajtamarad az amstaffon a harci kutya jelző!


Kérj tanácsot kutyakiképzőtől, kutyasuliban, hogy mit lehet tenni a kutyával.

Hogy elhoztad egy dolog, de magára hagyva nem sok jót lehet neki jósolni.


Ha tudnám a címed, bizisten téged is feljelentenélek, hogy tudsz kutyaviadalról, de semmit nem teszel ellene!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2011. jan. 18. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Első vagyok: lényegtelen mi vagy....azt a lelkiismeretedre bízom.

Annyi biztos, h mivel a kutya nálad született, tehát "miattad él", az előző gazdája alkalmatlan a tartására, így számomra egyértelmű h a te felelősséged h ez a kutya kutyához méltó, egészséges életet éljen. Azért tehetsz róla h ilyen gazdához került mert egy jó tenyésztő folyamatosan nyomon követi a kölykök sorsát és nem 2 évesen derül ki milyen a gazdi és a tartási körülmények. A mi tenyésztőnkkel én is kapcsolatban vagyok, a mai napig küldök neki képeket, sőt a szerződésben kötelezve vagyok h 1,5 évesen küldjem el neki a kutya DP szűrés eredményeit (teszem hozzá úgy h nem akarom őt tenyészteni, de a tenyésztőnek szüksége van ezekre az adatokra ahhoz h ezután is eredményesen tenyészthessen) - tehát a lényeg a kapcsolat a gazdi és a tenyésztő között ami nem csak az adás-vételig tart.


Tehát a lényeg a rehabilitáció és szocializáció lehetőleg családi környezetben. Valamint ivartalanítás. Csak így lehet nyugodt szívvel elajándékozni egy normális gazdinak, családnak, ahol végre olyan életet élhet amilyet egy kutya érdemel.

2011. jan. 18. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
70%

Nem bírom ki hogy ne válaszoljak!


Lássuk, szépen, lassan:


Nem vagy szaporító? Hát akkor mi? Tenyésztő? Van papírod? Engedélyed? Kiváltott kennel neved? Meg persze az evvel járó dolgok? Akkor mi vagy? Véletlen alom? Persze, Andersen már megírta a meséket...


Törzskönyvesek a szülők (véletlen alom mi?). Ez miben változtat? 100% jó helyre kerülnek a kicsik? Vagy azt hogy "tiszta" és lehet nyomatni? Hagyjuk már...


Arról Te nem tehetsz hogy a kölykök hova kerülnek? Akkor ki? Télapó, Jézuska? Arról hallottál már hogy LEINFORMÁLHATÓSÁG a leendő gazdik felé? Ha nem Google a barátod...


Normális körülmények? Tisztázzuk már:


Van 2 kutyád, fajtatiszták. Ki karod próbálni mit tudnak utódlásból.


1: Utánanézel mennyi kiskutyára számíthatsz.

2: Keresel nekik RENDES, LEINFORMÁLHATÓ, esetleg ISMERŐS, MEGBÍZHATÓ gazdát, mielőtt megszületnek. Érdeklődsz, megéri e megcsinálni, ne maradjon a nyakadon és az utcán se kössön ki.

3: Megkérdezel egy nálad tapasztaltabb kutyatartót hogy megy ez, ha lesznek kicsik tud e segíteni a fentebb említett gazdik keresésében.

4: ALAPOSAN, ismétlem, ALAPOSAN elgondolkozol megéri e.

5: Jó, ismétlem Jó döntést hozol.


De hogy segítsek is:


A kutyát szocializálni, nevelni kell, meg kell szüntetni minden rossz tulajdonságát. Ha ez egyedül nem megy, akkor biza segítség kell, még ha nem is megy ingyen. Érdeklődj, keress olyan kutya barátot aki tud segíteni. Fajta mentés, stb...


Ha most így, ebben az állapotban odaadod egy újabb gazdinak, az vagy nem tud vele mit kezdeni (és adja tovább) vagy megpróbálja megnevelni, vagy veréssel, vagy ordibálással ha nem ért hozzá. Ha nem is azonnal, de egyenes út a menhelyre, vagy a "kutyatemetőbe". Egy hiba a kutya részéről és megölik a háznál (nem nevelhető, veszélyes, agresszív stb... indokokra hivatkozva) vagy a menhelyen lesz neki csicsika örökre.


Ez eddig egy rakás rossz döntést hoztál, itt az ideje elkezdeni a jó utat. A kutyának HOZZÁÉRTŐ SEGÍTSÉGRE VAN SZÜKSÉGE, DE NAGYON HAMAR!


Üdv.

2011. jan. 18. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Kezdek arra rá jönni hogy ide nem érdemes kérdést ki írni,mindenért leugatják az embert akik sokkal okosabbnak képzelik magukat,de mindegy hagyjuk!:S

A viadaloztatás be lett jelentve senki nem mondta hogy nem lett .De nem történt semmi mert nem találtak bizonyítékot.:S

Talán arról csak nem én tehetek!:S

Bár itt már semmin nem lepődök meg.Nem ismertek és alaptalanul állatkínzónak állítotok be,a kutyáimért mindent meg teszek MERT SZERETEM ŐKET.Nyomon volt követve a kutya sorsa úgy ahogy a testvérei sorsa is nyomon van követve, szerinted hogy jöttem rá hogy mit tettek vele?!

Hagyjuk már ezt a szaporítós témát jó!:S:S

2011. jan. 18. 19:27
 8/14 anonim ***** válasza:

Bizony hogy nem lehet hagyni a szaporítás témát, mert rengeteg a gazdára váró kutya.

Figyelmedbe ajánlom az amstaff menhelyeket:


[link]

2011. jan. 18. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Jó értem!

De az én kutyáim közül senki sem került menhelyre és nem is fog!Mert próbálok mindent meg tenni a kutyáért,az ilyen esetben is ami most nálam aktuális.A kutyát nézem mindig! Másik dolog ha látok egy kóbor kutyát,vagy olyat amelyiket kínozzak akkor rögtön jelzem azt az állatvédőknek!

2011. jan. 18. 20:01
 10/14 anonim ***** válasza:

Jó, akkor ennyi, senki nem felelős az utcára került, agyon elletett, éheztetett (fajtatiszta) kutyákért....

Ezzel nem azt mondom, h te, de gondold végig... Mi a garancia h egy bárkitől kikerülő kutyát nem kezdenek el szaporítgatni és esetleg még nem is ő de továbbadják az egyik kölyköt egy olyan embernek aki már minden tüzelésnél elleti, éhezteti, viadaloztatja, dobja utcára, öli meg a kutyáját.

Erre egyetlen megoldás h minőségi kiskutyákat, csak a lehető legszükségesebb almot hozzuk le és a kölykök élete végéig nyomon követjük az életüket.


Nem szaporítózunk, egyszerűen próbálunk rávilágítani arra, h igenis van ok-okozat minden egyes megszületett alom és a mentendő kutyák között. Aki ezt nem látja, az vagy nem látja (és ennyire szűklátókörű és buta) vagy nem akarja látni.


De most a hozzád visszakerült kutya lenne a legfontosabb. És az h megpróbáld megoldani h ne egy telepen legyen hanem családi környezetben.

2011. jan. 18. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!