Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik ugatásgátló nyakörv a...

Melyik ugatásgátló nyakörv a legjobb? mudira kellene

Figyelt kérdés
még mielőtt azzal jöttök hogy ez kegyetlen, azért kell mert ha nem hallgattatom el a szomszéd meg fogja mérgezni, komolyan, szóval nem kegyetlen vagyok hanem próbálom megvédeni, eladni nem akarom, de ha azt csinálnám hogy rászólok egész nap az ablakban állnék, így is azt teszem, de hát nem lehet mindig. szóval ezért kéne tapasztalat
2011. jan. 19. 13:01
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:

Egyik sem!! Az kínzás a kutyának!! Ha ugat állj elé a testeddel és csitítsd le. meg kell tanítani neki , h elég ha jelezz nem kell órákig ugatni.

De sok ilyen oktató filmet láttam a Spektrumon meg ehhez hasonlókon….

2011. jan. 19. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:

Előző vagyok


Még annyit, h türelem rózsát terem.


Tényleg nem jó neki az ilyen, segíts neki , hogy helyesen viselkedjen.

2011. jan. 19. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
meg van nevelve, sok parancsot ismert, de ugat, és tényleg meg fogják mérgezni, nem ez lenne az első eset, szóval itt a gyorsaság a lényeg, mert ők se nem türelmesek se nem toleránsak. ennyi... ezért nem lebeszélést várok, hanem olyanok válaszát akik konkrét típust tudnak javasolni.
2011. jan. 19. 13:13
 4/25 zsuzsabazsa ***** válasza:

Valami ingerli, hogy folyton ugat?

Vagy csak passzióból?

Meg kellene figyelned mi váltja ki az ugatást.

2011. jan. 19. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem is mudim van, és ugatós :)

Kijártam vele minden iskolát, több vizsgája is van, szóval jól nevelet, engedlemes, okos kutya, imádom. Ennek ellenére az ugatás megmaradt, kezdem feladni. Ha rászólok, természetesen abba hagyja, de van úgy, hogy éjjel többzör is rá kell szólni. Szóval, néha az őrületbe kerget. Azt tanultam, hogy ki kell találni a motivációját, hogy az adott problémás viselkedést miért csinálja, koncepciót kidolgozni, és nekifeküldni :) Hát, azt mondják, hogy az a duma, hogy "ez ilyen fajta" csak áltatás a rossz nevelésre, de ebben az esetben kezdem elhinni. Félre ne értsd imádom őt, és talán nemsokára lesz egy cifrám is, nem is akarnék más faját; de ez az ugatás... Próbálom kitalálni, mi motiválja: fél, nincs elfárasztva, de talán tényleg a vérében van a jelzés...

2011. jan. 19. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok: a nyakörvvel ugyanazt éred el, mintha sokat dolgozol vele, és rászólsz, illetve jutalmazod, ha abbahagyja. Így is úgyis jelez, szerintem :)
2011. jan. 19. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
2011. jan. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
Utolsónak: valamelyik konkrétan erről szól?
2011. jan. 19. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

Első vagyok


Egy szóval nem mondtam h nincs megnevelve..

Annyit mondtam h szoktasd le....

Beraktam egy linket asszem ő neki is volt egy ilyen része hátha motivál, és segít.



V. Mérgezés megelőzése


Elsősorban otthonunkban tartsunk minden veszélyes anyagot (pl. patkányméreg, műtrágyák, permetezőszerek, fagyálló folyadék stb.) olyan helyen, ahol a kutya (se a gyermekünk) nem férhet hozzá. Ezen kívül még az alábbiakat tehetjük:


Talán a legnehezebb feladat az élelemmegtagadás megtanítása. Az egyik hatásos módszer, ha etetéskor vezényszót is mondunk (pl. "Jó étvágyat!", "Tiéd!" stb.). Sétáltatáskor, ha bármit felvesz a földről, tiltsuk meg neki ("Fúj, nem szabad!"). Persze, messziről igen nehéz megkülönböztetni, hogy egy darab fát vett fel, hogy dobáljuk neki, vagy valami ehetőt. A mudi rendkívül értelmes jószág, azt is tudja, mikor nézzük, mikor nem és eszerint cselekszik. A legjobb, ha olyankor érik ezzel kapcsolatos kellemetlen élmények, mikor nem vagyunk jelen. Pl. egy vagy több ismerősünket megkérjük, hogy párizsi (kockasajt, virsli stb.) belsejébe juttasson igen csípős paprikát, vagy borsot és szórja szét az előre egyeztetett helyeken, amelyek felé rövidesen éppen véletlenül sétálni fogunk, vagy tudjuk, hogy mudink felkeresi ezeket a helyeket (pl. mert a környékbeli macskákat is ott etetik). Elméletileg a hatás nem maradhat el. Ha ez nem segít, vannak drasztikusabb módszerek is (pl. 9 voltos elem húsdarabhoz csatlakoztatása, egérfogó), de ezek csak végszükség esetén javallottak.


Mérgezés gyanúja esetén azonnal forduljunk állatorvoshoz és közben próbáljuk meg kideríteni a lehetséges okot, mert a tünetek nem mindig egyértelműek!


Talán ezzel kellett volna kezdeni, hogy a telefon mellett mindig legyen ott a saját állatorvosunk és az éjjel-nappali ügyelet telefonszáma és címe.

2011. jan. 19. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 zsuzsabazsa ***** válasza:

Élelem megtagadásról cikk.

[link]

2011. jan. 19. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!