Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mitől véres a széklete a...

Mitől véres a széklete a kutyusomnak?

Figyelt kérdés
Nagyon aggódok érte, 10 éves a kutyusom, palotapincsi. Tegnap este elvittem sétálni, 2 szer is volt széklete, ami normális volt. Ma reggel itthon bekakilt ami ugyancsak rendes volt, de utána 2 szer hányt is. Ezután megint kakilt, volt benne rendes széklet is, de volt ilyen átlátszó folyadék is ami nagyon véres volt, a vér átlátszó színű volt. Nagyon lehangolt, nem is eszik. Mit csináljak vele? Dokihoz nem tudom elvinni mert nincs rá pénzem. A másik hogy nem tudom mennyire tényező az, hogy másfél évvel ezelőtt neki daganat volt a lábfején, sajnos amputálni kellett a lábát, akkor éppen kiderült hogy a legrosszabb indaltú daganata volt, és mondta a doktor hogy felléphet áttét, vagy éppen másik daganat a szervezetében. Néha van hogy furcsán veszi a levegőt is, és megszoktam bökni hogy él e még vagy mi a baja... Nem tudom mit tegyek, anyukám azt tanácsolta hogy altassam el hogy ha beteg, mert lehet hogy nagyon szenved és fájdalmai vannak, és hogy ez állatkínzás már. Mondtam neki hogy várok még pár napot, hogy javul e az állapota, de dokihoz nem tudom sajnos elvinni.Mit csináljak vele? Mi lehet a baja?
2011. jan. 20. 11:04
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt, ahhoz hogy elaltasd is dokihoz kell vinni, másrészt ha már elviszed eltattatni megkérdezhetnéd, hogy mi a baja.

Lehet, hogy a kezelése olcsóbb lenne mint maga az altatás.

Az hogy vársz pár napot, és nézed ahogy szenved, a lehető legrosszabb megoldás. Magától nem fog helyrejönni,

2011. jan. 20. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
55%

Már az oltásaira sem volt pénzed?


"Általában fiatal (fél évnél fiatalabb) kutyák súlyos általános tünetekkel – láz, bágyadtság, étvágytalanság- és véres, súlyos hasmenéssel járó betegsége. A betegséget a kutya-parvovírus 2. szerotípusa okozza. Ez a vírus a macska panleukopénia és a nyércek bélgyulladását okozó parvovírussal rokonságban áll.

2-4 napos lappangási idő után jelntkeznek a tünetek: bágyadtság, étvágytalanság, ismélődő hányás, hasmenés amely véressé válik és feltűnően bűzös, súlyos fokú exsiccosis (kiszáradás).

Egyes estekben a tünetek megjelenésétől számítva fél – egy nap múlva a betegek elhullanak. Kezelés hiányában a betegek több mint 50% -a elpusztul.

A kezelés infúziós intenzív terápiából áll. Ilyenkor pótolja az állatorvos a hányással és hasmenéssel elvesztett létfontosságú anyagokat és egyes bakteriális szövődmények megelőzésére antibiotikumokat ad. Az infúziót napi több részletben , vagy folyamatos cseppinfúzió formájában adja be állapottól függően. A beteg állatok nagy mennyiségben ürítik a vírust, amely erős megbetegítő-képességű, és ellenálló. Fertőtlenítésre hypos oldat, illetve kennelek fertőtlenítésére a talaj gázperzselővel történő átégetése javasolt. Szóba jöhet a fertőzött talaj cseréje is.

Megelőzés: megfelelően vakcinázott szukák kölykei az anyatejjel az első napokban nagy mennyiségű ellenanyagot vesznek fel, amely 6-8 hetes korig védi őket. Ezt figyelembe véve az első oltást (amely általában önálló ún. molnovalens parvo-vakcina) a 6. és a 8. hét között adjuk be. Ezt követően a parvo-vírusos bélgyulladás ellen többször meghatározott sorrendben vakcinázunk."


"Hogyha egy kutya széklete véres, annak számos oka lehet. Ezért kell azonnal felkeresni állatorvosukat, aki fogja és megnézi a kutyánkat, hogy mi is lehet a baja. Lehet pl. bélfertőzése, amit egy antibiotikumos kezeléssel rendbe lehet hozni. Vagy mondjuk lenyelt valamit a kutya, ami esetleg megsérthette a bélnek a falát, ami okozhatta a véres székletet. Avagy béldaganat tünete is lehet a kutyánk véres széklete. Azt is meg kell nézni, hogy milyen volt a kutyának a vére. Mert nem mindegy, hogy élénkpíros vagy sötétpíros. Hogyha sötétpíros volt, akkor az lehet emésztett vér, ami utalhat gyomorbetegségre is. A sötétpíros az jöhetett a gyomorból is. Megalvadt a gyomorban, és széklettel együtt távozott."

2011. jan. 20. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsot, minden oltást megkapott, a plussz oltásokat is még a műtét után. Igen egyébként van egy kis cicám is, aki most 6-7 hónapos, valószínűleg tőle kaphatott el valamit? ajj akkor azthiszem mennünk kell a dokihoz.
2011. jan. 20. 12:20
 4/8 anonim ***** válasza:
Igen. Ez komoly betegségekre utaló tünet, nem érdemes kockáztatni. Magától nem nagyon fog helyre jönni.
2011. jan. 20. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Na, intézkedtem, és úgy döntöttem ma nem megyek suliba, hívtam a dokit, és 3 órára jön ide. Aztán majd írom a fejleményeket. Remélem minden rendben lesz és hogy nem kell altatni:(:( nem tudom hogyan tudnék nélküle élni.....
2011. jan. 20. 13:08
 6/8 A kérdező kommentje:
Vele nőttem fel, már 10 éve az én kiskutyusom...nagyon szeretem őt
2011. jan. 20. 13:11
 7/8 anonim ***** válasza:
Jó döntés! Drukkolok, hogy minden rendben legyen! Kitartás!
2011. jan. 20. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Na szóval kijött a doki, és a baja az , hogy már ugye idősebb a kutyus és a szervezete is nehezebben emészti a csontot, és felsértette a belét, ezért volt véres hasmenése. Adott neki a doki 2 injekciót, és 2 gyógyszert. Remélem rendbe jön, ma már nem is kaphat enni. Nagyon örülök hogy nem kellett altatni.... A doki szerint messze van még az altatástól ő:) annyira örülök, állitolag 20-25 évig él egy palotapincsi. Szóval megnyugodtam, minden rendbe lesz. Azért köszönöm a kedves válaszolóknak a válaszokat, tanácsokat, megérte dokit hívnom.!
2011. jan. 20. 15:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!