Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van az, hogy mostanában...

Miért van az, hogy mostanában a 2 hónapos bishon havanese kutyám állandóan a pelus mellé pisil?

Figyelt kérdés
Eddig olyan szépen rájárt, de mostanában nagy ívben elkerüli. A kakikról nem is beszéve. Kakilni még soha nem kakilt rá. Mit tegyek? Próbáltam már a helyhez szoktató cseppeket de semmit nem használt!
2011. jan. 20. 13:26
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha mellépisil, akkor utána rögtön tedd rá és mondd neki, hogy ide kell pisilned. Nekem nagyon gyorsan megszokta. Amikor kakil akkor is azonnal tedd rá, hogy lássa, hogy a pelusra kell menni. Ha ráment akkor azonnal adj neki jutifalit. Nekem is havanese kutyusom van. Nagyon hamar megtanulta az enyém is. Én azt javaslom, ahogy tudod, minél előbb vidd ki, hogy megszokja, hogy kinn kell kakilni és pisilni.
2011. jan. 20. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

cserélni kell a pelust:)

egy kutya nem mindig ugyanoda végzi a dolgát csak a közelbe-pelenka használatnál a legjobb ha kijelölünk egy sarkot, vagy egy beugró részt a lakásban ahová tesszük a pelust ...eleinte többet pl. 4 db.-ot ami kitölti a teret így garantált, hogy ha már érzi ott a szagot nem mellé végzi mert mindig pelenkán fog állni a szagnál...ahogyan megszokja a dolgot fokozatosan lehet egyre kevesebb pelenkát használni szűkítve a lehetőségeit, egyértelműsítve, hogy a pelenkára és nem a környékére akarjuk, hogy ürítsen

2011. jan. 20. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!