Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit érdemes egy vizslának...

Mit érdemes egy vizslának tanítani?

Figyelt kérdés
a vadászaton kívül, mivel Pesten élünk:)
2011. jan. 20. 15:01
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Ha csak a boldogságáról van szó, akkor nyugodtan mehetsz vele agilityre, dogdancingre is, nyomkövetésre sőt nálunk ÖV-re is lehet menni bármilyen kutyával. Ha nincs komolyabb célod vele, csak az, hogy a mozgását és az ösztöneit kielégítsd, akkor kóstolj bele mindenbe ami tetszik, és válaszd azt, amit mindketten a legjobban élveztek. Nálunk a sulin vannak csomóan, mindenféle kutyákkal, akik hétvégén hajnalban nyomon vannak, onnan egyenesen mennek ÖV-re, aztán klubra, ahol ügyességi feladatokat gyakorolnak. Egyik ágazatban sincs fajtamegkötés, mopsz is van nyomkövetésen, és uszkár is ÖV-n. Ha valamit versenyezni is akarsz, akkor nehezebb a kérdés, mert akkor ki kellene tapasztalni, hogy miben a legügyesebb, és azon a vonalon elindulni.
2011. jan. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
0%
Akkor már csak az érdekelne, hogy miért pont vadászkutyát választottál?
2011. jan. 20. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Ez a miért pont vadászkutyát választottál kérdés elég furcsa...

Nekem is Magyar Vizslám van. De nem vagyok vadász. Erdő mellett lakunk de senki se vadászik a családban mégis ez a fajta fogott meg a legjobban.


És aki Német Juhászkutyát választ az mért pont azt választja?

Vagy aki pulit választ mért pont azt választja?

Vagy aki Bernáthegyit választ mért pont azt választja. Sorolhatnánk...

Mert az fogta meg!

Külsőleg belsőleg stb stb.

Nem csak az tart vadászkutyát aki vadászik, nem csak az tart juhászkutyákat aki valódi céljára használja. stb stb

Lehet, hogy az lenne neki a legmegfelelőbb de szerintem egy "szimpla házi kedvenc titulussal" is nagyon boldog kutya lehet. Persze mozgás és egyéb igényeit kielégítve.

2011. jan. 21. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Igen, Sziklainé kicsit túlzásokba esik. Mindegy, hagyom is a francba, az engedelmest, meg az örző védőt, és megyek keresek a bulldognak néhány bikát. Remélem a gazdáik nem fognak megharagudni, ha kicsit gyakorolunk rajtuk.


Jajj igen, Kata, egy kérdés: a Pit Bullokat akkor harcoltatni kell?

2011. jan. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Igen, érdekelne, hogy aki kedvtelésből, családtagnak akar kutyát, miért is választ munkakutyát?

Van egy szuper tenyésztőtől egy vizslája, akinek talán sok őse vadászott, ő meg agilytizik vele...


Az emberek zöme külső megjelenés alapján választ kutyát.

Az egész olyan, mintha valaki orvosi diplomával elmegy könyvelőnek.

De kutyánál az ilyen természetes, mert olyan cuki...

2011. jan. 21. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Ezeknek a kutyáknak a nagyrészéből (sajnos) nincs is már munkaváltozat. Csak show vonalon tenyésztik őket. A német juhász, mailnois, dobbermann, border collie más tészta, de a legtöbb fajtából már csak a show vonal létezik. Próbálj meg egy mai német boxerrel dolgozni.


Amúgy pedig, ha mindennek az ősi feladatát nézed, akkor mi marad? Bichonok?


Tudom, te nagy barátja vagy a keverékeknek. Egy németjuhász keverék, vagy egy pumi keverék szerinted mennyivel másabb? Nekik nem kell az elfoglaltság? Pumi keverék nem lehet ugyanolyan tehetséges terelésben?


A lényeg, hogy kapja meg a megfelelő ösztönkielégülést, és megfelelő mennyiségű mozgást. Ezt pedig egyáltalán nem csak vadászattal lehet megoldani. Az agility ugyanúgy nagy pontosságot, magas szintű irányítást igénylő munka, mint a vadászat, van benne sok-sok mozgás is.


Ha magyar vizslát csak munkára lehetne tartani, akkor nem nagyon lennének magyar vizslák.

És mi van a beagle-lel? Őket úgy ahogy vannak be kéne tiltani, mert tilos falkával vadászni, ők meg arra lettek kitalálva?

2011. jan. 21. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Mi is erdő szélén lakunk:)rengeteget sétálunk, de szívesen sportolnék vele olyat, ami az ő ösztöneinek is jó. vadász soha nem leszek, nem érdekel a dolog.

és miért őt választottam?mert amikor mentünk egyik barátomnak a vizsla kiskutyáért, meglátott engem odajött és megnyalta a kezemet. szóval szerelem első látásra...

2011. jan. 21. 15:18
 18/21 zsuzsabazsa ***** válasza:

Ez baromság, hogy a vizslák nem jeleskednek agility ben.

Kiváló ugró és futó kutyák. Fürgék, elegánsak és mozgékonyak. Ahhoz, hogy jeleskedjenek a gazdáik akaratán és kitartásán múlik. Egy Border sem fog jeleskedni, ha nem járatják rendszeres edzésre.

2011. jan. 21. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 zsuzsabazsa ***** válasza:
Azt nem hinném, hogy a szegény kérdező vadászni szeretne tanulni a kutyával.
2011. jan. 21. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
És akkor mégis mit tartsunk?! Csivavát? Yorkit meg más társasági kutyát?! Én IMÁDOM A KUTYÁKAT! De nem tudnék elképzelni magam mellett egy kistestűt. Ez van. Ez nem bántás van nem egy ismerősömnek kiskutyája szeretem imádom, De nem magam mellett! Ez van!
2011. jan. 31. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!