Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 9 hónapos tacskó kutyámnak...

9 hónapos tacskó kutyámnak kiskutyái lesznek?

Figyelt kérdés
Kb.2 hete hagyta abba a tacskó kutyánk a tüzelést.Most vettem észre,hogy a csecsbimbói megnőttek.Ez annak a jele,hogy vemhes?Van egy nagy kan farkas kutyánk is ha vemhes lenne az lenne a kutyusok apja.Egy tacskó és egy farkas kutya keverékéből milyen kiskutyák lehetnek?
2011. jan. 22. 18:39
1 2
 1/14 hell-ikon ***** válasza:
100%

Az a "farkas kutya" nem német juhász lenne véletlenül?

Nem kötözködni akarok, csak szeretem a pontosságot.:)


Egyébként feltehetőleg a kölykök már születésükkor nagyobbak lesznek egy normál tacskó kölyöknél, ezért készülj fel rá, hogy orvosi segítség (császár, rossz esetben) fog kelleni az elléshez, a kölykök felnőtt mérete meg olyan közép méret lesz. Nagyobbak lesznek mint egy tacsi, de kisebbek, mint egy német juhász.

2011. jan. 22. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha a kutyád vemhes lett, akkor nem fogja tudni kihordani a kölykeit. Egyrészt mert az ő életkora átszámítva olyan, mintha egy 10-11 éves gyerek lenne, másrészt egy kistestű szuka kutya, egy nagytestű kan kutya kölykeivel szerintem elpusztul az ellésbe.

Azonnal vidd állatorvoshoz, hogy ivartalanítsa!

2011. jan. 22. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Halottak, ha nem tudja az anya megszülni őket. Már pedig jó eséllyel nem fogja tudni, ha egy tőle 10x nagyobb kutya fedezte be! Arról nem is beszélve, hogy 9 hónaposan borzasztó fiatal a vemhességhez, akkor se biztos, hogy túlélné az ellést, ha egy hasonló méretű kutya lenne az apa.
2011. jan. 22. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
11%
Eddig amit láttam tacskó+X keveréket, mind gyönyörű volt. Hiába, a tacskók jellemek...:) Elég találékonyak voltak...D
2011. jan. 22. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
a környékünkön pont ilyen kutya van és gyönyörű(lám és megtudott születni)
2011. jan. 22. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Azonnal vidd el a kutyádat ivartalaníttatni az orvoshoz. Lehetőleg minél előbb.


A kutyád még nagyon fiatal az elléshez 9 hónaposan. Egy szukát elletni még ilyen korban nem lehet. Másrészt pedig bele fog pusztulni a szülésbe, mert egy 10x akkora kutyától nem fogja tudni sem kihordani, de jobb esetben megszülni sem tudja majd a kölyköket.

Vidd el állatorvoshoz, hadd ivartalanítsa csak, a kölyköknek is jobb lesz így, a kutyád is életbe marad, és többet nem lesz ilyen problémátok. Szerintem megéri.

2011. jan. 22. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
A mellbimbó a tüzelés után is megduzzad, de nem nagyon! Reméljük, hogy csak ez lesz. Ha viszont mégis vemhes, ivartalanítani kell, az a kutya még iszonyúan fiatal ehhez. Azt tudd, hogy, ha most hagyod, hogy kölykei legyenek, nem nagyon fog már fejlődni a kutyád. Hívj egy állatorvost,majd ő elmondja miért. vizsgáltasd meg, hogy vemhes-e. Egy akkora kantól lehetnek nagyok a kölykök, (ami egy ilyen fiatal kutyánál nagyon veszélyes,ráadásul első alkalom)hogy nem tudja világra hozni, és elpusztul a szuka, ezért állatorvos kellene, legalább készenlétben.
2011. jan. 22. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
50%
Nekem volt régen tacskó-németjuhász keverékem ,nagyon szép kutyussá cseperedett,méretre,mint egy cocker spániel.
2011. jan. 22. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Ninna ♥ ***** válasza:
100%
Egy tacskó-német juhász keverék kutya simán megszülethet, ha egy német juhász az anyuka, mert az simán megszüli őket.. de egy tacskó, ráadásul 9 hónaposan nem tud megszülni ekkora kölyköket.
2011. jan. 22. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Az is lehet, hogy álvemhes.

De el kellene vinni ultrahangozni, hogy mi az igazság.

Én is azt javaslom, hogy ne engedjétek elleni a kiskutyát, mert belepusztulhat.

Lehet ivartalaníttatni is akkor is, ha vemhes. Ez lenne a legbiztosabb megoldás, mert gondolom nem akartok kutyafarmot később sem.

2011. jan. 22. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!