Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy fiú spánielem kb 6-7...

Van egy fiú spánielem kb 6-7 éves. A barátnőmnek meg van egy lány spániele ő asszem 2 éves szeretnénk ha lenne kiskutya de amikor össze engedtük őket a lány kutya nem engedte magához és ugatott. Lehet ebből még kiskutya vagy nem? 1x találkoztak még.

Figyelt kérdés
2011. jan. 22. 19:23
 1/8 Ninna ♥ ***** válasza:
100%

És meg tudod nekem mondani, hogy miért szeretnétek kettőjükkel egy almot? Van mindkét kutyának tenyészszemléje, és törzskönyve, és megvannak a kötelező szűrései a fajtabetegségekre? Ha ezekkel mind rendelkeztek, és ki tudtok fizetni kb 100-200 ezer forintot, ami a kölykök ellátásába kerül, akkor azt mondom, hogy rendben van. És megvannak már a gazdik, vagy az összes kutya majd megy a menhelyre? Vagy meg akarjátok tartani az összeset?


Egyébként tüzel egyáltalán a szuka kutya? Mert csak akkor lehet őket pároztatni. Ha meg nem szimpik egymásnak, akkor nem lesz kölyök. A szuka még sokkal okosabb, mint ti együtt.. nem kell az az alom.

2011. jan. 22. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
nem egyből pároztatni akartuk őket hanem csak hogy szokják egymást.. és van pénz rá és helye is van a kiskutyáknak. minden megvan hozzá.. de az még hátréb van csak azt szeretnék ha kedvelnék egyást a 2 kutya.
2011. jan. 22. 19:35
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne fedeztess egy 6-7 éves kutyával.
2011. jan. 22. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Megvannak a szűréseik genetikai betegségekre? tk? tenyészszemle? kiállítási eredmények?

A kutyáknak visszanéztétek az őseit? genetikailag összeillenek?


Vess egy pillantást erre: [link]


ezek a kutyák is egy ilyen ártatlan ötlet eredményei...

Szereted a spanikat? jelentkezz a fajtamentésnél

babázni akarsz? kaphatsz hallomjára kidobott kölyköket...


kérlek ne szaporíts feleslegesen, és hidd el a szukának sem valami kellemes, hatja az ösztön, de se a párzást se a vemhességet, sem az ellést nem élvezi.

2011. jan. 22. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek
2011. jan. 22. 20:15
 6/8 anonim ***** válasza:

A szukának több esze van,mint nektek :)

A hülyeséget félretéve:egyre több spániel,szebbnél szebb fajtatiszta kutya várja az altatóinjekciót a gyepiken,ugyanis mindet nem lehet megmenteni,bárhogy is fáj.

Az Illatos úton 50(!!!)bár keverék,de tündéri babakutya sínylődik hetek óta,senkinek nem kellenek.

Muszáj ezt még tetézni?

Az a gyakorlat,hogy most még sokan jelentkeznek kiskutyára,de mire elvihető lesz,jönnek sorban a kifogások és nyakatokon marad jópár,vagy elviszik szaporítók disznóólba,mikor már nem tudtok velük mit csinálni.

Spánielnél különösen sok az ideggyenge és agresszió miatt lealtatott egyed,mivel nem ismeritek a kutyáitok vérvonalát,fogalmatok nem lehet,mit örökítenek.

Én nem kockáztatnék.

Azt tudjátok,hogy chip nélkül TILOS eladni vagy elajándékozni bármilyen kutyát?Ez kutyánként 5-6 ezer,mellé még az oltások,minőségi táp,féregtelenítés,orvosi vizsgálatok nem kis összeg,számoljatok ezzel is.

Plusz még a szuka is belehalhat az ellésbe,vagy császározásnál több tízezres kiadás feleslegesen.

Jó eséllyel rendben menne minden,de sajnos ezekre a dolgokra muszáj számítani.

2011. jan. 22. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Hát köszi mindenkinek :D minden tudunk hogy mi mivel jár.. de ez csak egy ötlet volt és ezért kérdeztem meg kinek mi a véleménye... én amugyis elleneztem ezt az egészet. most ezeket tudva méginkább. köszönöm mindenkinek.
2011. jan. 22. 23:50
 8/8 panettone ***** válasza:

Édes Istenem, ha nem tudjátok pontosan, hogy mennyi idősek a kutyáitok akkor honnan lehet tudni, hogy nem is rokonok? Láttál Te már rokonpárosításból nyitott szájpadlással világra jött kölyköt akit jó eséllyel el altathatsz...rosszabb esetben nézheted míg kiszenved-ha éppen vasárnap éjjel születik és legközelebb reggel 9-kor lesz állatotvos?

Egy két év körüli szuka, aki szűretlen és esetleg az felmenőit sem ismeritek mert nem a szomszédban született még korántsem bitos hogy háromévesen nem lesz epilepsziás amit a klykeinek most simán tovább adhatna...de létezik örökletes vesebetegség és szembetegség amikor a szülők egyike csak hordozza a hibás gént beteg nem lesz soha viszont a kölykök fele jól megszívja mert elviszi a veséje mielőtt akár csak gondolkodhatnál hogy kinek add vagy visszahozza másfél évesen a kollegád, s szomszédod hogy megvakult!

HA tényleg jót akarsz a kutyádnak és amúgyis hegyekben áll a lóvé...hisze azt írod minden meg lenne a kölykök minőségi ellátásához akkor ivartalanítasd mind a kettőt és békésen boldogan elélnek egymás mellett még hoszú, hosszú évekig és a fentiekre még álmodban sem kell gondolni többet...

Sajnos az a tapasztalat, hogy az ilyen halálra ítélt ötletek a következő tüzelésnél "véletlenül" érts ez alatt: nem figyeltük...nem gondoltuk..most már úgy is mindegy....jönnek majd a kiskutyák.

Én nem kiskutya ellenes vagyok csak szaporítás ellenes, a spánielmentés ideiglense befogadójaként nem egyre láttam példát.

Nézz szét a gazdikeresőink között a fele ilyen : úgy de úgy szeretnénk ha szeretnék egymást, és milyen jó lenne babázni és úgyis a mieink a legédesebb spanik legyen utódjuk alom szülöttei. aztán ránk marad hogy gazdit keressünk a megunt vak kutyának, vagy a kéthetente rohamozó epis spaninak, vagy mienk a megtiszteltetés, hogy elkísérjük az utolsó útjára az alig féléves kölyköt mert olyan betegen született, hogy arra már nincs orvosi kifejezés....

www.spanielmentes.hu

2011. jan. 23. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!