Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor fogja fel a kiskutya az...

Mikor fogja fel a kiskutya az idősebb kutya fenyegetését?

Figyelt kérdés
Egyszer már irtam ki egy kérdést a tacsi-shelti keverékemről, aki mellé vettünk egy 3honapos boxert. Az idősebb kutyat a boxer megragadja, és a hosszu szőrét cibálja, rángatja. A keverék nem csinál semmit, amig nem fáj neki, de aztan vicsorgatja a fogait, és majdnem rátámad, megharapdálja a lógó pofiját a kicsinek. A butus boxer persze azt hiszi, hogy játszik, és "agresszívan" vissza morog rá, majd jobban cibálni kezdi a nagyobbat, persze csak játékból. Szegény keverékem csupa nyűtt, picit megvan illetődve. :D Néha azt hiszem, hogy megharapja a nagyobb, de a boxer nem fogja fel a fenyegetést. A keverék majd egyszer ráront! és akkor fogja megtanulni a boxer,hogy ki a főnök?
2011. ápr. 7. 17:19
 1/4 anonim ***** válasza:
Elvileg, a főnök te vagy, mint gazda! A kutyáid között pedig az idősebb, következik utánad...a kölyök játszik, az idősebbel, az pedig morgással figyelmezteti hogy ő a vezér...valószínű a kölyök még ezt nem érti és tesztelgeti a határokat...falkában is a falkavezér rámordul, majd ha az nem ért a szóból oda is kap...valószínü ez be is fog következni, ha nem raksz közöttük rendet, mint "falkavezér"!
2011. ápr. 7. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Értem, fegyelmezem őket, amikor tulfajul a helyzet...Köszönöm!
2011. ápr. 7. 17:44
 3/4 anonim ***** válasza:

Mivel az idősebbik kutyád súlyban jóval kissebb mint a boxer és erőben is, ezért nem fogja tudni rendesen a helyére tenni a kölyköt. Neked kell erőteljesen fellépned. Ha látod, hogy edurvul a helyzet, először morogj rá a boxerre, ha ebből nem ért, akkor hírtelen ragadd meg a grabancát két kézzel és fektesd ki úgy hogy közben meg is cibálod a nyakát.

Nem kell kiabálni vagy ilyesmi miközben a földbe döngölöd, csak morogj rá. Ebből fog érteni, és legközelebb elég lesz egy halk morgás. Meg fogja érteni.

2011. ápr. 7. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem 2 németjuhászom van 3 éves kan , és 3 hós szuka.Ugyan az volt a helyzet mint nálad , a kicsi piszkálta a nagyot mikor az pihent vagy épp rágcsált valamit , eleinte semmi reakciója nem volt a nagynak csak annyi hogy arrébment.Aztán kb 1 hete elkezdett rá morogni mikor nem akarta hogy a kicsi piszkálja , de az nem fogta a dolgot.Ma épp kint voltam , ugyan az volt a szitu de megint a nagy és belecsípett a kicsi orrába , az meg visítva körbeszaladt az udvarban.Aztán kb fél óra mulva megint odament a kicsi mikor a nagy rágcsált , de elég volt 1 morgás és a kicsi békénhagyta.

Szerintem nálad is hamar eljön a pillanat mikor a nagy megunja a kicsi piszkálódását és rendre teremti.

2011. ápr. 7. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!