Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akinek pitbullja vagy amstaffj...

Akinek pitbullja vagy amstaffja van mesélne nekem hogy milyenek?

Figyelt kérdés
4 hónapos pitem vagy amstaffom van sajnos nem tudom mert menhekyről hoztuk el és nem tudjuk még micsoda de nagyon édes:)) és arra lennék kíváncsi hogy később milyen lesz mert ma találkoztam 1 amstaffal aki 6-7 hónapos lehetett és ráfogott rendesen a kutyámra játék közben persze nem olyan erősen hogy fájjon az enyémnek:D csak érdekelne hogy később agresszív viselkedés lehet-e:) amúgy szuka és ivartalanítani kell majd mert azzal a kötelezettséggel hoztuk el meg van 1 kan kutyám aki nincs ivartalanítva:)) köszi előre is:)
2011. jan. 22. 21:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A szukákkal könnyebb bánni, mert kevésbé akarnak dominálni. És nagyjából ennyi, mert minden kutya olyan, amilyennek nevelik, vagy pont olyan, amilyenné válik, ha nem nevelik. Egy csivava ugyanúgy tud idegroncs és harapós lenni, csak a nagyobb testűeknél ez már gondot is tud okozni. Ahogy egy 40 kilós szemüveges végtelenül szende ember is lehet sorozatgyilkos ha volt egy elb@szott gyerekkora, és egy 200 kilós izomállat is lehet halálosan szelíd, ha kiegyensúlyozottan nőtt föl... nos egy kutyáknál is így működik.
2011. jan. 22. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nem lesz agresszív ha Te sem agresszivitással próbálod majd nevelni.Nekünk is van.Egy angyal.

Nézz utána hogy érdemes nevelni keress rá az amstaff szövetség oldalára,vedd fel a kapcsolatot staffisokkal!

Sok sikert!

2011. jan. 22. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
Leginkább más kutyákat bánthat, ugyanis a tenyésztésének évszázadai alatt az ember mindent, hogy "a génjeibe írja" a saját egyedeivel szembeni agressziót.... Szeretettel kell nevelni nem agresszívan.
2011. jan. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm:) Soha nem ütöttem meg a kutyáimat! nem is fogom mert nem tartom korrektnek velük szemben:) Kutyaoviba járunk már aztán majd jöhet a kutyasuli is:) a másik kutyussal is jártam:)
2011. jan. 22. 21:46
 5/11 A kérdező kommentje:
a 3. válaszolónak is köszi:) nem fogom agresszívan nevelni mert nem gyilkológépet akarok belőle hanem egy édespofát aki nem harapós:)
2011. jan. 22. 21:48
 6/11 anonim ***** válasza:
Az, hogy nem ütöd meg édeskevés. Tudnod kell falkavezérnek lenni. Mindig te vagy az első mindenben, ő csak második lehet! Nincs megsajnálás, hogy "jaj hát olyan édesen néz szegényke!" és hasonlók. Nincs olyan, hogy nem eszi meg a kaját, jaj akkor majd adunk neki fincsikébbet. Nem lenne ezzel gond, de e kutya úgy működik, hogy ha egy ponton engedsz, akkor utána megérzi, hogy gyenge vagy.
2011. jan. 22. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Emberekkel nem hiszem hogy gond lenne. amúgy minnél több pozítív tapasztalata legyen. Sétáltatás közben símogassák meg .

Kutyákkal való viselkedésben majd oda kell rá figyelni.


Ütni nem kell a kutyákat de fegyelmezni igen. Akkor lesznek kiegyensúlyozott kutyák ha tudják hol a határ és ehhez engedelmesség és fegyelem kell. Játék és egy jó kis dögönyözés.

2011. jan. 22. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
21.55 vagyok. Még annyit elfelejtettem, hogy a kutyasuli is nagy nulla, ha ezeket nem tartod be magadtól. A suliban engedelmeskedik a dominánsnak, legyen az a kiképző, vagy te. De ha otthon már nincs meg az a fegyelem, akkor kész vége. 10-ből 9-szer én azt látom, hogy az emberek azt hiszik a kutyasuli, az olyan, mint az emberek iskolája. Bemegy a gyerek és megtanul írni, ha ütjük, ha nem, ha kényeztetjük ha nem, írni már nem felejt el. Na a kutya nem így működik. Folyamatosan keresi a határt, folyamatosan próbálkozik, mindig résen kell lenni. A kutyaiskola arra jó, hogy megmutatják, hogyan tanítsd a kutyát. De ennyi...
2011. jan. 22. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
21:55ösnek: a kutyáim megvárják még kiszedem a kaját leülnek addig és mikor eléjük teszem akkor sem jönnek oda addig amíg én azt nem mondom... szóval a kajával rendben vagyunk... sétáltatásnál sincs velük gond mert mellettem vagy mögöttem jönnek nem előttem... nem engedek neki meg akármit nem vagyok az a típus aki elkényezteti és agyondédelgeti a kutyáját... ismerősöm például pont olyan aki mindent megenged a kutyának... nálunk nem fordul elő olyan hogy felugrálnának mint pl. ismerősömé azt a kutyát nem tudom magamról levakarni... tehát én meghúzom itthon a határokat..
2011. jan. 22. 22:05
 10/11 anonim ***** válasza:
Akkor ez egy jó kezdet :)
2011. jan. 22. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!