Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ezekre a tulajdonságokra...

Ezekre a tulajdonságokra milyen kutyák vannak?

Figyelt kérdés
Elnézést kérek a (helytelen) kérdésért! :Általában nem nő nagyra, aranyos , [ha lehet : nem ugat] .Fiam akar eggyet szülinapjára. A ti izlésetek szerint is írhattok ilyen kutyákat! Köszönöm a válaszotokat.
2011. jan. 23. 13:53
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

ennél azért több dolgot kell figyelembe venni.

Kintre vagy bentre? mekkora a gyerek? mennyi mozgást tud neki biztosítani az egészségügyi sétákon kívül? vinné-e kutyasuliba? akar-e vele sportolni?


de megoldás lehet az ha elmentek egy menhelyre elmondjátok mit kerestek és ráböknek az álomkutyára.

2011. jan. 23. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Bentre kell.12 éves.Haza jön az iskolából , és egyből kimegy vele, nem szeret annyira gépezni:)!.Kutya iskolába nem vinné! És igen akar vele sportolni.
2011. jan. 23. 14:01
 3/10 anonim ***** válasza:

Akkor törpe schnauzer, uszkár, am. cocker spániel, tibeti spániel, tacskó, tibeti terrier, boston terrier, francia bulldog.

(Próbálok kicsit pasisabb kutyát ajánlani mert mondjuk egy yorkival vagy máltaival viccesen nézne ki.)

Ezek a kutyák jutottak eszembe, vagy ezeknek a keverékeik, de a legjobb ha szervezeteknél érdeklődsz, őt nem adnak zsákbamacskát, elmondják nektek melyik kutya való és ha netán még sem stimmelne vissza veszik.


őket nézd meg: [link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2011. jan. 23. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:

Rengeteg kutyafajta van,és mindegyiknek más-más a természete,és az igénye.

Ha nem ragaszkodtok a fajtiszta kutyához,akkor valóban a menhely a legmegfelelőbb választás.

De ha mindenképp fajtisztát szeretnétek,akkor én most hirtelen ezekre az alternatívákra a West highland white terriert,vagy a spánielt tudnám ajánlani.

Lakásban könnyen tartható(persze a napi minimum 3x20 perc séta kötelező)

kis méretű mind a kettő,és hát nem igazán értem azt hogy a sportolás alatt pontosan mit értetek,de mindegyik aktív(nem lusta:-)) kutya.

2011. jan. 23. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Ninna ♥ ***** válasza:
100%

Én a törpe, vagy közép schnauzert tudnám a legjobban ajánlani.

Nagyon okosak, könnyen tanulnak, szinte a legokosabb kutyák közé sorolják őket is. Egyáltalán nem nő nagyra, és akár fiúk is simán mutatkozhatnak vele, nem ciki, ő nem egy yorki, aki inkább lányos :) Nem igényel olyan nagyon sok mozgást, de ha a fiad órákra leviszi, akkor annak is örül a kutyus. Vele is sokat kell foglalkozni, játszani, tanítani, szerintem ha a fiad nem egy nagy gépezős fajta, akkor ez rendjén is van. Ha napi 2 óra a séta, az is jó, de ha mondjuk valamelyik nap csak 1 óra jut a sétára, azzal is megelégszik. :)

Fajtamentőknél érdemes utánanézni, az lenne a legjobb, ha megtudnátok menteni egy kutyust a halál elől. Ő lenne a legragaszkodóbb, hálás kutya a világon, ezt hidd el.

Fajtamentők: [link]

A schnauzerről: [link] ; [link] ; [link]

És a gazdira váró schnauzerek: [link]

2011. jan. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
én a kis pincsimmel akarok majd sportolni,elég fürge és nagyon okos, gyerek mellé ideális
2011. jan. 23. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Ninna ♥ ***** válasza:
Ja, és itt egy teszt. Töltsétek ki a szempontok alapján, és elvileg itt kidobja a nektek való fajtákat: [link]
2011. jan. 23. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
én a palota pincsit ajánlom, remélhetőleg nálunk is nemsokára fognak születni
2011. jan. 23. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Törpe snacit javaslom én is :)
2011. jan. 23. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A legfontosabb kérdés, hogy Te tudod-e majd vállalni a kutya nevelését, a sétákat. A gyereked ugyanis hamarosan kamaszodni fog és előfordulhat, hogy pár év múlva már nem fog olyan nagy gondot fordítani a kutyára. Nem biztos, de ez is benne van a pakliban.

Emiatt én kutyát kizárólag a gyerekemnek nem vennék. Csak akkor, ha tudom, hogy én is teljes odaadással tudom vállalni a tartását.

2011. jan. 23. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!